O czym chcesz poczytać na blogach?

Charlotte gainsbourg

gazeta filmowa | niecodzienny twór internetowy

Z jakimi się spotkałem w życiu. 
Drugą z sióstr Claire gra Charlotte Gainsbourg ( “Antychryst’), z którą duński twórca pracuje już nie pierwszy raz. Również świetna rola. Gainsbourg praktycznie we wszystkich swoich filmach prezentuje wyśmienity poziom. Oprócz tych dwóch aktorek w “Melancholii” możemy zobaczyć m.in. Kiefera Sutherlanda, Aleksandra Skarsgarda i.

Blog o Kinie!!!

Sile, której nikt z bohaterów nie jest w stanie się przeciwstawić. I tak oto akcja rozpoczyna się weselem, para młoda (rewelacyjna Kirsten Dunst i zagubiony Aleksandre Skarsgard) jest trochę jak w „Dniu weselnym” Altmana, nic nie dzieje się według planu. Siostra panny młodej (Charlotte Gainsbourg)i jej mąż (Kiefer Sutherland) starają się opanować sytuację, bezskutecznie. Matka (Charlotte Rampling) z premedytacją psuje wesele, ojciec (John Hurt) robi z siebie pośmiewisko, a do Ziemi zbliża się planeta – Melancholia grożąc końcem świata.

samobojczyni.blog

Arriaga („Amores perros”), są egzystencjalne przeżycia trzech osób. Wypadek niespodziewanie łączy ich losy. Każda z postaci będzie musiała stawić czoła nowej sytuacji – wybrać miłość, zemstę lub dążenie do odkupienia…

Profesor college’u Paul Rivers (Sean Penn) wraz z żoną Mary (Charlotte Gainsbourg) prowadzą życie na granicy śmierci. Paul jest śmiertelnie chory i oczekuje na transplantację serca. Jego żona marzy o dziecku – jedyną szansą jest sztuczne zapłodnienie. Cristina Peck (Naomi Watts) to ukochana starsza siostra Claudii (Clea DuVall), dobra żona Michaela (Danny Huston) i kochająca matką dwóch małych.

bridge to reality by camino

Setki myśli...
Ponad dwie godziny siedzenia w fotelu i ani razu nie spojrzałam na zegarek.

----
Nie wiem, czy to tylko mnie się tak wydaje, ale w ostatnich scenach filmu Naomi wygładała prawie tak jak (była?) żona Sean'a Penn'a - Robin Right Penn.
Natomiast aktorka, która grała filmową żonę Penn'a - Charlotte Gainsbourg - kojarzy mi się z Mają Ostaszewską - bił z niej pewien chłód i wyrafinowanie...szukając drogi 2004-04-01 17:59:48
skomentuj (4)


mus
Było raz takie lato, że u mojej babci jedna jabłoń wprost uginała się pod owocami. Były kwaśne i niezbyt się nadawały.

Farewell, My Lovely

Że zmysłowy głos niezwykle zwiększa atrakcyjność osoby dla płci przeciwnej (i nie tylko), jest oczywistym truizmem i nie ma co strzępić klawiatury w tej sprawie. Ale czy często zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób na brzmienie głosu wpływa język, w jakim dana osoba mówi? Otóż to.
Słuchałem wczoraj głosu niejakiej Charlotte Gainsbourg w pioseneczce If i po raz enty doszedłem do wniosku, że kobieta mówiąca czy śpiewająca po francusku brzmi dla mojego ucha bardzo ponętnie.
Kilka miesięcy temu w radiowej Trójce czytano w odcinkach książkę rosyjskiej pisarki Tatiany Nikiticznej Tołstoj Kyś, aż wreszcie zaproszono autorkę do studia..