O czym chcesz poczytać na blogach?

Charles de gaulle

aleina blog

VIII
Niedawno spotkalam w pociagu Jerzego Pilcha.

A dzisiaj- "The Last Waltz" Martina Scorsese w Pompidou- "Thanksgiving 1976 : le concert d'adieu du Band, au Winterland de San Francisco, donne lieu à un voyage dans l'histoire du rock, de Muddy Waters à Eric Clapton, de Ronnie Hawkins à Bob Dylan. En interviewant lui-même Robbie Robertson et ses.Z Kims, z Kim jestem zwiazana emocjonalnie. Patrze na kruczoczarne niebo, na którym stopniowo pojawiaja się wszystkie, niezwykle srebrne gwiazdy naszej galaktyki, jedna obok drugiej i wypełniają je. Z lotniska Charles de Gaulle w Paryzu startuja samoloty- mimo, ze sa wysoko i daleko, na niebie widac je jakby w powiekszeniu- najpierw trzy male Airbusy (10 min. odstępu miedzy startami), poźniej międzykontynentalny gigant do Chin..

Audycja DOOKOŁA ŚWIATA w Radiu EGIDA - bloog.pl

Dorobek kulturowy Kubańczyków. Z pewnością oprowadzimy Was po zabytkowych zamkach i forcie Havany, zamierzamy dotrzeć też do Santa Clary którą bacznie obserwuje kilkumetrowy mosiężny Ernesto Rafael Guevara de la Serna vel Fernando Sacamuelas (szerzej znany jako Che Guevara); udamy się również na przedmieścia Santiago De Cuba w celu zwiedzenia XVII-wiecznej twierdzy Castillo de San Pedro de la Roca. Pokusimy się.

Tak się nasza podróż układa, że prosto z Aéroport international Jean-Lesage de Québec lecimy do podparyskiego Charles de Gaulle. Skoro lądujemy we Francji, pewnie też zagrzejemy tam miejsce przez pewien czas, a podróż zaczniemy od przeniesienia się w przełom XIX i XX wieku udając się na Montmartre. Śladami paryskiej Bohemy.

... GREY CAGE...

W recepcji że wrócę późno, zaopatrzona w bilet i dwie półlitrowe butelki wody mineralnej zakupione w pobliskim barze, dołączyłam do tego kolorowego tłumu.
Mimo iż perspektywa długiego czekania w deszczu i chłodzie prezentowała się niezbyt ciekawie, byłam okropnie podekscytowana.
Nawet fakt iż nie było z kim porozmawiać nie był w stanie popsuć mi humoru.
Jakieś panienki przechadzały.Ruszyłam w pięciokilometrowy spacerek do hotelu.
A zatem po kolei...z Boulevard Pershing gdzie zatrzymywał się autobus przez Place de la Porte Maillot , następnie Avenune de la Grande Armee aż do Place Charles de Gaulle ze słunnym Arc de Triomphe, prosto Avenue des Champs Elysees do Place de la Concorde , na którym trzeba skręcić w Rue Royale , później Boulevard de la Madeleine(głupie te nazwy>.>) która przechodzi w.

Gyron | WWW.GYRON.PL – Portal społecznościowy dla ciekawych i praktycznych życiowo ludzi. Zapraszamy do współpracy osoby mające ciekawe pomysły z różnych dziedzin wiedzy. Nasza dewiza – KOPIUJ I WKLEJ :)

Mężowi nie wolno pierwszemu zasypiać ani ostatniemu się budzić
H.Balzac

 • Mieć słuszne poglądy i nie realizować ich, to jakby nastawiać zegarek, który nie chodzi
  Charles de Gaulle
 • Między wierzeniami może być ukryty najwyżej sens. Między słowami jest miejsce na coś więcej – na myśl
  Kraus
 • Miłosierdzie zaczynamy od nas samych,.

 • colour-of-dreams.blog.pl

  Uwagę temu co dzieci do nich mówią. Starodwany szacunek dla młodzieży szybko zanika"

  Oskar Wilde

  8."Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej uwielbiam psy"

  Markiza de Sevigne

  9."Przez higienę mózgu wystrzegam się przede wszystkim kontaktu z durniami"

  Stanisław Cat- Mackiewicz

  10."- Porozmawiajmy jak poeta z poetą! Ile kolega zarabia.Na pewno pomaga kiedy się mówi za dużo. Zawsze sobie egzaminator coś z tego wyciągnie"

  Renata Beger

  12."Czy jestem szczęśliwy? Za kogo mnie pan bierze, za idiotę?"

  Charles de Gaulle

  13."Jesteśmy, jacy jesteśmy. Ale na ogół gorsi"

  Janusz Wasylowski

  14."Twój los jest wyjątkowy, tak się jeszcze nikt nie męczył"

  Jahann Wolfgang.