O czym chcesz poczytać na blogach?

Challenge cup

Widziane spod siatki

Jeszcze wczoraj od trzech polskich finałów w europejskich rozgrywkach dzieliło nas siedem meczów, dziś już tylko cztery. A dokładniej to sześć setów, trzy normalne w Final Four Ligi Mistrzów i trzy „złote” w Pucharze CEV i Challenge Round. Choć oczywiście tych drugich nikt nie chce grać. I oby nie musiał.

W sprawie PGE Skry Bełchatów nie zmieniło się nic. Ich dopiero czeka półfinałowa.

To chyba nawet bardziej niż w Rzeszowie.

Tak samo jak częstochowianie, którym wygrana przyszła trudniej, ale też mają na koncie pierwsze zwycięstwo w półfinale Challenge Cup. Z tym, że rewanż muszą zagrać na wyjeździe i tu jest problem. Ale akademicy już rundę wcześniej pokazali, że sa w stanie wygrać „złotego seta” na boisku rywala, choć oczywiście spróbują rozstrzygnąć wszystko wcześniej. I oby.

FradiPoland – blog

Systematycznie zbliżają się do finałowych rozstrzygnięć.
O dziwo od dawien dawna (albo i jeszcze dawniej jeżeli chodzi o siatkówkę, bo w rodzimej piłce nożnej nigdy tak nie było) w każdym z trzech pucharów na szczeblu półfinałowym Challenge Cup, CEV Cup oraz Champions League mamy swoich przedstawicieli. Tylko o ile AZSowi i Resovii jak najbardziej życzę zdobycia pucharów to już Skrze niekoniecznie. Czemu ? O tym za chwilę.
Najpierw zacznę od Pucharu, który jakiś dziennikarzyna,.

minizapiski

Międzynarodowych rozgrywkach to chyba jeszcze nie było w żadnej sportowej dyscyplinie. Skra Bełchatów i AZS Częstochowa zdecydowanie wygrały rewanżowe mecze i są wśród 8 najlepszych drużyn Ligi Mistrzów.

A do tego Jastrzębski Węgiel (w Challenge Cup) awansował do "czwórki" Challenge Cup.

Do tego "na rozkładzie" mają uznane firmy: Dynamo Moskwa, Coprę Piacenza i Sisley Treviso. Fju, fju!

To naprawdę świetna sprawa, ale "napinanie się" dziennikarzy i.

Siatkarz-Wlazły - Onet.pl Blog

W pierwszym spotkaniu półfinału fazy play-off PGE SKRA Bełchatów pokonała - choć nie bez problemów - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:20,25:21, 25:23). Dzięki temu zwycięstwu "żółto-czarnym" wystarczą już tylko dwa triumfy nad finalistą Challenge Cup, aby dostać się do ścisłego finału PlusLigi sezonu 2008/2009.

Już na samym początku Bełchatowianie zbudowali sobie 2-3 punktową przewagę, która z czasem zaczęła się powiększać. W zespole gości katastrofalne błędy popełniał.

Arek Gołaś i wszystko o siatkówce w Polsce :) - Onet.pl Blog

Obecnie Skra to zespół numer jeden PLS, według mnie główny kandydat do zdobycia Pucharu Polski i Mistrzostwa oraz odniesienia dobrego wyniku w Lidze Mistrzów.

 

2) Resovia w Final Four Challenge Cup:

Myślę, że mało osób się tego spodziewało, a jednak chyba najmniej pewny z kandydatów nie zawiódł i podołał zadaniu, tylko pogratulować.

 

3).

Skra Bełchatów - Onet.pl Blog

Na własnym parkiecie, podopiecznym Daniela Castellaniego wystarczy już tylko wygrać trzeci pojedynek z Delectą w Bydgoszczy, aby awansować do półfinału fazy play-off. Już wiadomo, że ewentualnym rywalem Skry w 1/2 finału może być finalista Challenge Cup - Jastrzębski Węgiel. Ślązacy w dwóch meczach z AZSem UWM, podobnie jak "żółto-czarni", prowadzą w stosunku 2-0 i do awansu brakuje im już tylko jednego triumfu nad Olsztynianami.

Jeszcze nie wiadomo którzy siatkarze wyjdą na plac gry.

„Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.” - Andrzej Sapkowski - Onet.pl Blog


Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
Natalie(treść i ilustracje);