O czym chcesz poczytać na blogach?

Cerberus

sylwia95

    Okołorównikowych istniały jeszcze jeziora powstałe ze stopionego lodu, o średnicach około 20 km.
  • Epoka amazońska – najmłodsza epoka w geologii Marsa, która rozpoczęła się 1,8 miliarda lat temu i trwa do dziś. Epoka ta była uważana za zimną i suchą. Jednak ostatnie obserwacje wskazują na istnienie miejsc, z których wypływała woda z lodowców położonych na średnich szerokościach geograficznych Marsa w ciągu zaledwie ostatnich kilkuset milionów lat.

Niewielka aktywność geologiczna na Marsie miała miejsce także w niedawnej przeszłości geologicznej. Doliną Athabasca około 200 milionów lat temu płynęła lawa. W kanale Cerberus Fossae woda płynęła mniej niż 20 milionów lat temu, wskazano również niedawne intruzje wulkaniczne. 19 lutego 2008 roku zdjęcia z sondy Mars Reconnaissnance Orbiter ukazały zejście lawiny ze zbocza skalnego o wysokości 700 m.

Giga Drill Breaker

Kajut, cwany za stery, startujemy za 10 minut, przygotuj maszynę

- Tak jest!

Wszyscy zajęli się swoimi sprawami, Cudi udał się w stronę swojego pokoju, naraz zobaczył że obok niego idzie siostra Hellmansa i chyba chce coś do niego powiedzieć.

- Cześć, jestem Anya miło Cię poznać Cudi

- Cześć

- Przepraszam za mojego brata. Nienawidzi Twojego ojca za to, że jest bohaterem i ulubieńcem wszystkich, natomiast jego zasługi dla walki ze Żniwiarzami są niedostrzegane przez Radę.

- Szepard nie jest bohaterem, a tym bardziej moim ojcem.

- Ale przecież …

- Nie obchodzi mnie że jest moim biologicznym ojcem, po tym jak Cerberus go przywrócił do życia mógł wrócić do matki, mógł przynajmniej mnie odwiedzić. Nigdy tego nie zrobił. Przez 10 lat myślałem że mój ojciec umarł w jakieś bójce w barze. Dopiero gdy 8 lat temu Szepard zaginął, wyszło na jak kim był przed zostaniem pierwszym ludzkim Widmem i wtedy się dowiedziałem.

- Może miał swoje powody – powiedziała dziewczyna.

- Mam w dupie jego powody, zaciągnąłem się tu tylko po to by go odnaleźć i własnoręcznie zabić. Przez niego umarła moja matka, ciągle liczyła że wróci, potem zachorowała i ciągle patrzyła tylko w okno czekając na niego, ale on miał to gdzieś.

Nagle Cudi zdał sobie.

Samotnym można być nawet wśród ludzi... - Onet.pl Blog

Wymieniają się informacjami na nasz temat. I zdziwią się, że parą jesteśmy jedynie w szkole.

- Nie przyjdę i już! – upierała się Nilfheim, krzyżując ręce na piersi. – Wiesz, że cię nie znoszę i spędzanie z tobą większej ilości czasu to dla mnie masakra!

Uchiha spróbował innej taktyki. Przestał zaciskać ręce w pięści, nachylił się nad nią, spojrzał jej z bliska w oczy i uśmiechnął lekko.

- Proszę, Nilfheim. Ja też chcę mieć wkrótce spokój... Jeszcze tylko trochę. Pomyślałem, że jak przyjdziesz, to pogramy w „Guitar Hero”, albo pooglądamy „Final Fantasy VII”. Mam seriale z „Crisis Core” i „Dirge of Cerberus”, no i film z „Advent Children”. Wiem, że lubisz… Chciałbym to.

Mityczne stworzenia i inne

Hełm Hadesa, trójząb Posejdona oraz łuk i strzały Artemidy. Ponoć zostali zabici przez Apolla po tym, jak Zeus zabił jego syna Asklepiosa, ciskając w niego piorunem.

Komentarzy: 0 Cerber 2010-11-12 erber (gr. Κέρβερος Kerberos, łac. Cerberus) – w mitologii greckiej trzygłowy pies, który strzegł wejścia do świata zmarłych. Żył on nieopodal Styksu gdyż to na niego właśnie natykały się dusze po przewiezieniu przez Charona.

Hezjod (Teogonia 311) przedstawiał go jako bestię o spiżowym głosie i pięćdziesięciu głowach[1]. Dopiero u późniejszych autorów Cerber miał trzy, dwie, a nawet tylko jedną głowę. Dla wchodzących dusz był wręcz uprzejmy, ale nie wpuszczał do Hadesu żywych i nie wypuszczał zmarłych. Jednak Orfeusz udobruchał go śpiewem i grą na lirze. Sybilla prowadząc Eneasza uśpiła Cerbera ciastkiem z makiem i miodem (Wergiliusz, Eneida 6,.