O czym chcesz poczytać na blogach?

Ceny paliw

Polonic

Obecnie silnych argumentów w reku.
22:21, polonic
Link Komentarze (1) »
sobota, 23 lipca 2005
Wszechpolacy za niższą akcyzą na paliwo
W kilku miastach Polski MW protestowała przeciwko wysokim cenom paliwa. Gonimy pod tym względem Niemców, którzy płacą 1,10E a zarabiają 4-5 razy więcej!

Oczywiście wnoszenie i oprotestowywanie zbyt wysokich cen ogórków czy odkurzaczy nie miałoby sensu, tak opowiadanie się za zmniejszeniem cen paliw sens ma i to stuprocentowy! Jak wiadomo w Polsce 80% paliwa pochodzi od monopolisty - Orlenu. Wiadomo również, że przeważający u nas od wielu lat socjaliści (czy to z AWS czy też SLD) tak mocno opodatkowali paliwo, że już znaczna część jego ceny to podatek! Płacimy na nowe drogi, remonty ale pewnie znaczna część tych podatków ląduje zupełnie gdzie indziej. Dowód? Polowskie winiety, rzekomo na budowę autostrad. Skoro Pol chciał nowego podatku oznacza, że istniejący był niewystarczający. Nie uwierzę, że z podatków paliwowych nie dałoby sie w Polsce wybudować w 5 lat kilku najwazniejszych autostrad..

Supertech oszczędzanie paliwa

Paliwa, obniżenie emisji spalin, poprawiające moc silnika i przedłużające żywotność napędowych części pojazdu.

SUPERTECH to przestrzenne urządzenie zanurzeniowe, z którym oszczędzasz aż do 14 % paliwa oraz obniżasz emisję spalin o 80%. SUPERTECH to innowacyjne urządzenie umożliwiające oszczędność paliwa i nie tylko...

Więcej na stronie:

www.oszczednoscpaliwa.pl

 

Nasz produkt SUPERTECH oszczędza aż do 14 % paliwa oraz obniża emisję spalin o ok. 80%! Na urządzenie SUPERTECH jest 5 lat gwarancji. SUPERTECH nadaje się zarówno do silników diesla, jak i benzynowych. Po zakupie naszego produktu cena benzyny już nie będzie wysoka.

Produkt SUPERTECH umożliwia oszczędność paliwa, obniżenie emisji spalin do atmosfery, zwiększenie mocy silnika samochodu i przedłużenie żywotności części silnika pojazdu. Dzięki urządzeniu SUPERTECH można znacząco zmniejszyć koszty utrzymania pojazdu. SUPERTECH to.

Izrael

Ceny paliw w poszczególnych państwach Europy (patrz tabela poniżej) będziemy mogli zaoszczędzić na różnicach.

Dzięki wprowadzeniu euro mamy możliwość łatwiejszego porównywania cen w większości krajów Europy Zachodniej. Dzięki temu będziemy wiedzieli, gdzie warto zatankować do pełna, a gdzie tylko tyle, aby dojechać do następnej stacji z o wiele tańszym paliwem.

Druga istotna rzecz to pamiętajmy, żeby tankować z dala od dużych metropolii. Z reguły bowiem ceny są tam wyższe niż na prowincji. Wyjątkiem są duże centra handlowe w wielu krajach Europy Zaczodniej (m.in. Francja, Niemcy czy Włochy), w pobliżu których znajdują się stacje benzynowe z paliwami o dość umiarkowanych cenach.

Stosując się do wskazówek będziemy mogli zaoszczędzić nawet kilkanaście procent wartości tankowanego paliwa.

Algieria - instrukcja obsługi - Onet.pl Blog

I ta najbardziej pożądana to produkcja kabylska, przynosząca największe zyski. Metody tej produkcji to swoista sztuka, której arkana przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Zbiory oliwek do produkcji zit zitoun są niczym rytuał, będący okazją dla rodzin do wspólnego spędzania czasu w atmosferze świętowania oraz radości. Jej cena waha się od 250- 500 DA za litr czyli odpowiednio 2 - 4,5 euro.
Zit zitoun wykorzystywane jest przez Algierczyków na potęgę nie tylko w kuchni, ale i medycynie czy kosmetyce.  Otóż dzięki prostej ekstrakcji poprzez nacisk na zimno oliwa z oliwek utrzymuje cząstki w zawiesinie, które dają właściwości lecznicze. Oto.


13 stycznia 2012
S jak stacje benzynowe
Każdy Polak przyjeżdżający do Algierii pyta o to samo: a jak jest u was z cenami paliwa? I mimo że każdy spodziewa się szokującej odpowiedzi, to komentarzom i tak nigdy nie ma końca. Tak, tak, cena benzyny nie przekracza tu 0,20 euro za litr, olej napędowy jest jeszcze tańszy a cena gazu to bodajże 0,09 euro... Nic dziwnego, że na ulicach Algieru jest pełno samochodów. I to pomimo narzekań Algierczyków, że paliwo jest za drogie...
Ciekawostką.