O czym chcesz poczytać na blogach?

Ceny biletów pkp

philophobia.blog

Mam nadzieję. Trzymajcie kciuki.

skomentuj (17)

ticket to ride 2002-07-09 21:42:05

Już dawno zobojętniały mi podwyżki cen biletów PKP. I mimo że podróżuję pociągami całkiem sporo, nie robią na mnie żadnego wrażenia, tak jak nie robią na mnie wrażenia kolejni księża pedofile. Tak więc i tę ostatnią podwyżkę.

Zdziwienie gdy wszedłem ostatnio do pociągu, by wyruszyć w daleką trasę do Krakowa. Na korytarzu czysto i pachnąco, w przedziale jeszcze czyściej. We wszystkich oknach wiszą eleganckie firanki z nadrukiem PKP, a każde siedzenie przedzielone jest rozkładaną poręczą. Do tego półki na bagaż posiadają komplet żeberek i śmietnik jest tam gdzie być powinien. Sprawdziłem tylko czy przypadkiem nie siedzę w.

Sąsiedniego przedziału w jakim jestem pociągu. Na szczęście zdążyłem opuścić ekspres do Olsztyna zanim odjechał. W pospiesznym do Krakowa było po staremu. Brudno, śmierdząco i tłoczno. Tylko cena była nowa. Wyższa, bo wliczono do niej godzinny postój na stacji Leszno. Taka atrakcja ekstra.

skomentuj (6)

worst case scenario

Komunikacja kolejowa - Onet.pl Blog

Istotne zmiany szykują się w międzywojewódzkim ruchu pasażerskim.
Od 1 grudnia znaczna większość pociągów pospiesznych przejmie spółka PKP Intercity. Wg zapewnień spółki nie zmienią się ceny biletów i nie będzie miejscówek (rezerwacji miejsc).

Wiadomo jednak że nie będzie można korzystać z ofert PKP Przewozy Regionalne np. "Ty i raz, dwa, trzy"

Jacek Cylwik - Onet.pl Blog


29 stycznia 2012
Lód i przelewanie.

Można zaryzykować stwierdzenie, że dzisiejsza wizyta na białostockim dworcu PKP przelała czarę goryczy, w związku z czym odkurzę nieco swoją stronę, a przy okazji

Size="3" face="Calibri">Skoro wspomniałem o komunikacji… Ostatnio na jednym z portali społecznościowych jeden z miejskich radnych miejski nieskutecznie próbował mnie przekonać, iż planowana podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej w Białymstoku jest niezbędna i konieczna, albowiem i ceny paliw podrożały i w innych miastach też drożeje itd. Ponadto dowodził także, iż 3 spółki komunikacyjne w mieście są równie niezbędne i równie konieczne jak podwyżka. Ok. Może i tak- nie wiem,.

journal - Onet.pl Blog

Jest przewidywanie, że pod rządami młodszego Castro nastąpi stopniowa liberalizacja dyktatury (z obowiązkowymi zwrotami „na modłę chińską”, „kopia modelu chińskiego”), z centralną rolą armii i tajnych służb, wzmocnionych kosztem partii komunistycznej.

 Jak naprawdę będzie? Pożyjemy, zobaczymy, jak mawiał Eklezjasta (oczywiście wiem, że tak nie mawiał, ale nieźle.Teksty. Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że wszystkie moje teksty były lepsze od tego.
Tak, zdecydowanie, wstęp jest całkiem zgrabnie napisany.

Oto rzeczony potworek:

Jak donoszą media, PKP Przewozy Regionalne ogłosiły dzisiaj podwyżkę cen biletów. Wzrosną one od kilku do kilkunastu procent. Rzecznik PKP PR tłumaczy to rosnącymi kosztami energii elektrycznej – szczerze mówiąc, trudno taką argumentację odrzucić.
Nie będę się.

zniżki 51% dla studentów :) - Onet.pl Blog

To, że może jeździć po szynach - zabawne? Prawdziwe...) mój bilet zaczyna kosztować 62,29 zł-hmmm... myślę sprawa do przewidzenia. Ale na dniach bo już 17 lutego dzieję się niespotykana rzecz- PODWYŻKA CEN BILETÓW-ha! a to numer pomyślałem, coś mnie tknęło na wykonanie kilku obliczeń i wyszło, że bilet będzie kosztował mnie 64,16 zł! A co tam te dwa zyle... Trudno przeżyję, ale tak z ciekawości kolejne szybkie obliczenie - Waszmość, zapowiadając publicznie, zniżki dla studentów w wys. 50%, a nawet 51% przed nowym rokiem, miał na myśli zniżki w odniesieniu do tańszych cen biletów z końca 2010r. szkoda, że o tym drobnym fakcie zapomniał wspomnieć, bo gdyby podliczyć już wszystko uczciwie to, wielmożny panie, nie odrobił pan lekcji i nie zapobiegł temu, że z pańskich 51%.

{kisses-and-hugs} blog

W łapke i wio. Problem jest gdy kontroler ma kontrolę. Wtedy trzeba na najbliższej stacji wysiąść i ... wsiąść przedział dalej. Bajka, czyż nie?
A ja wypróbowałam ostatnio też inną opcję PKP. A właściwie to taka możliwość nie istenieje i sama ją sobie chciałam stworzyć. I za zuchwalstwo dostałam po łapkach. A chciałam przewieźć na trasie Katowice-Warszawa rower. Rzuciłam się z.Kopalni Przekrętów. Już sam fakt, że kontrolerzy potrzebują kontrolerów jest śmieszny. I tu chyba nawet Unia Europejska nie pomoże. Moja siostra musi dojeżdżać co dwa tygodnie na studia i zaporowe ceny biletów kolejowych zmusiły ją i jej koleżankę do kombinacji następującej. Wsiąść do pociągu byle jakiego (no, bez przesady), nie dbać o bagaż (też trochę tu Rodowiczka przesadziła), nie dbać o.

Blog Elbląg

Ostatnie wpisy
  • Blog Elbląg jest teraz na ...
  • Elbląg drugim Ciechocinkiem?
  • Elbing/Эль&#...
  • Ruszają szkolenia ...
  • Podwyżka cen biletów na mecze ...
  • TOP elbląskich stron na ...
  • Gdzie są chłopcy z tamtych ...
  • Pierwszy elbląski Lip Dub
  • Newsweek podretuszował Elbląg
  • .
Ruszyła sprzedaż mieszkań w nowej inwestycji ZUB MYTYCH przy Polnej. Na chętnych czekają 24 mieszkania w metrażach 54-72m.kw. w lokalizacji trochę na wyrost nazwanej "centrum miasta". Zwraca uwagę cena metra kwadratowego o ponad tysiąc złotych niższa niż inwestycje ZUB MYTYCH na elbląskiej Starówce. Mieszkania na Polnej to w tej chwili najtańsza oferta na rynku pierwotnym.
Pieniądze na przebudowę dworca w Elblągu
We wstępnie przyjętym projekcie ustawy budżetowej na 2010 rząd RP zapisał dotację dla PKP S.A. w kwocie 102.877 tys zł na przebudowę 32 dworców kolejowych. Zapis precyzyjnie określa dworce wytypowane do tych środków. Dobra wiadomość? Elbląg jest na tej liście.