O czym chcesz poczytać na blogach?

Centaurus a

Końskie tematy - Onet.pl Blog


17 lutego 2012
Kim jestem?
 Jeśli kogokolwiek to interesuje (taa, jasne), mogę wyjaśnić, kim jestem :)
 Kojarzy ktoś z Was fundację "Centaurus"? Jestem tam wolontariuszką. Od... dłuższego czasu. Praca tam uspokaja mnie, sprawia, że staję się pewniejsza siebie ale i spokojniejsza. Sprawia, że czuję się zrelaksowana i nie zaprzątam sobie głowy problemami innymi niż np. "Gdzie ja położyłam to wiadro dla źrebaka?".
 Nie jestem osobą pełnoletnią. Gdzie tam! W tym roku czternastka. Ale nie przeszkadza mi mój wiek. Każdy z Was był kiedyś czternastolatkiem. Albo będzie. Ważniejsza jest moja wiedza, którą mam w jakimś tam.

Koń bogiem. Galop nałogiem. Kłus zabawą. Stęp podstawą. - Aktualności - bloog.pl

GDYBY NIE TO, żE NIE MOżE ZAPOBIEGAć śMIERCI INNYCH KONI I INGEROWAć W ZDARZENIA. JEDYNYM JEGO POCIESZENIEM Są ROZMOWY Z DWóJKą PRZYJACIół (TAKżE WIETRZNYMI KOńMI) ORAZ MOżLIWOść POKAZYWANIA SIę KONIOM KTóRE MA CHRONIć.
    BOHATER PODRóżUJE PO śWIECIE OD TYSIęCY LAT I SPEłNIA SWOJE OBOWIąZKI SKłADAJąC POCAłUNKI NA CHRAPACH UMIERAJąCYCH BRACI, ALE CO SIę STANIE KIEDY PEWNEGO DNIA ZAKOCHA SIę W JEDNEJ Z CóREK "UKRWIONEJ" KLACZY? CZY DWóJKA POZOSTAłYCH KONI, SKAZANYCH NA TEN SAM LOS CO CABVIENTO, POMOGą MU W URATOWANIU UKOCHANEJ?

    ...O WSZYTKIM JUż NIEDłUGO SIę DOWIECIE.

Podziel się:

Trackback: http://bloog.pl/id,4254550,trackback
2425262728 

O czym poczytać można..

 • wszystkie
 • Aktualności
 • Ja i mój koń
 • Konie gorącokrwiste
 • Konie zimnokrwiste
 • Kuce
 • O koniach
 • Opowiadania
 • Sporty konne

Jak wystawy koni..

 • Chody koni.

Oceń jak smaczna trawa..

zobacz wyniki

Fundacje ratujące konie..

 • Centaurus
 • Pegasus
 • Php-nuke
 • Przystań ocalenie
 • Stacyjka maltusia

pbj blog

Kącik nastolatki

uŻYSZkownik
sandra
napisal napisal:
ja wiedzialam...

Ja tegoroczy maturzysta i moj wierny kompan dokonamy interpretacji komentarza naszego jedynego goscia.

Wypowiedz ponadczasowa. Lezy u zrodel cywylizacji dzialkowo-gloskowskiej. Widac wplyw motywow karolinskich [wiek XIII-XV]. Zarysowuje sie rowniez obecnosc kultury afrykansko-orientalnej.
Dzielo ma zaledwie dwa slowa. Wielokropek sugeruje ze autor chce wyrazic glebsza mysl, mimo wszystko traktuje o niczym. Podmiot liryczny co ciekawe - klamie. Dopiero poprzez zastosowanie implikacji mozemy uznac jako fachowy manewr majacy na celu wyprowadzenie nas w pole (jest:"ja wiedzialam..." po implikacji:"nie-ja nie-wiedzialam..."). Analizujac przytoczony.Dzialalnosci (pasozytniczej?) prowadzi do zalamania, wyobcowania, tragicznego zbladzenia bohatera, frustracji. Reasumujac autor do tej pory nie moze poradzic sobie z pytaniem: "jaki sens ma moja tworczosc".

PS odpowiedz od redakcji:
Droga zbladzona owieczko umyslem nas nie pojmiesz (niczym innym tez). Jako redakcja powaznego, poczytnego bloga odpowiadamy: follow the black...centaurus


pozdrawiamy dwaj grafomani:
persz baks corp.


pbj 2005-01-06 18:49:48
skomentuj (12)


ludzkie pasje....


;d

persz
pbj 2005-01-08 12:47:43
skomentuj (2)
Matura ;d

jestem pierdolony geniusz ;d zdalem probna z polskiego i teraz moge sie wozic ...

Horses-hoof - Onet.pl Blog

I srebrny w drużynowym. Na Artemorze Jan Kowalczyk zdobył także tytuł Mistrza Polski w latach 1979, 1980 i 1982.
   JAN KOWALCZYK- ur. 1941, 17- krotny mistrz Polski w WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego) i w skokach przez przeszkody. JUedyny Polski jeździec, który zdobył olimpijskie złoto. Obdarzony gwałtownym temperamentem i fantazją stał się bohaterem wielu anegdot i opowieści. Pierwszy raz wystartował na parkurze w wieku 14 lat. Prawie 30 lat trenował w tym samym klubie CWKS Legia Warszawa. Trzy razy brał udział w igrzyskach olimpijskich. Oficjalnie karierę sportową zakończył w 1991 r.
 

  
loving horses (21:06)
31    
Linki
PLWiR
Panderoza
 Konie :P
 Wild West Riders
 WRTC Furioso Stare Żukowice
 Jackscity Wrocław
 Kinghorse sklep jeździecki
Konikowo
 Fundacja Centaurus (Wrocław)
 Pegasus (Warszawa)
 Fotografia koni-Ronceval