O czym chcesz poczytać na blogach?

Cellulit

Lek na cellulit

Cellulit preparaty na cellulit walka z cellulitem
22:00, tomek14975
Link Dodaj komentarz »
Jak się pozbyć cellulitu
Cellulit, skórka pomarańczowa – właściwa medyczna nazwa to lipodystrofia. Oznacza nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Brzmi przerażająco i niestety też tak wygląda w zaawansowanej postaci. Aby się od niego uwolnić, zacznij już dzisiaj usuwanie cellulitu by się z nim pożegnać raz na zawsze.
Więcej »

Tagi: dieta na cellulit kapsułki na cellulit leczenie cellulitu najlepsze tabletki na cellulit preparaty na cellulit
21:40, tomek14975 , Lek na cellulit
Link Dodaj komentarz »
Cellulit na udach
Cellulit to przypadłość, z którą zmaga się około 80% kobiet. Nie jest.

Blog o chorobach, opisy i porady

Cellulit występuje głównie w kobiet, zwłaszcza otyłych. Nie jest to choroba, ale raczej defekt estetyczny. Nie należy mylić cellulitu z pewną ilością tkanki tłuszczowej odkładającej się na kobiecych biodrach i osłaniającej kości i mięśnie miednicy. Sylwetka kobieca nabiera wtedy krągłości, jest harmonijnie proporcjonalna. Jednak gdy tkanka tłuszczowa zaczyna odkładać się w nadmiarze, powstaje problem: zmniejsza się elastyczność włókien łącznotkankowych, ulegają one wiotczeniu, dochodzi do miejscowego zastoju płynów ustrojowych (chłonki) i zatrzymania toksycznych produktów metabolizmu. W końcu pojawia się owa osławiona „skórka pomarańczy” – cellulit. Jednak nie pojawia się ona jednego dnia – jest wynikiem procesu stopniowego, rozciągniętego w czasie.

U wielu kobiet cellulit pojawia się z wiekiem i nie zależy od ich przynależności etnicznej. Niektóre badania dowodzą, że dziewięćdziesiąt procent kobiet w wieku powyżej trzydziestu lat ma jakiś rodzaj cellulitu, choć w Afryce występuje on rzadziej. Świadczy to o ty, że cellulit jest związany między innymi z czynnikami genetycznymi i budową ciała. Jednak sam czynnik genetyczny nie powoduje cellulitu, o ile nie nałoży się nań jeden lub kilka następujących czynników:

-         czynniki hormonalne. Ich wpływ jest.

euroda24

Z cellulitem?

Lekarze, których pytamy o przyczyny cellulitu zazwyczaj wymieniają je jednym tchem: zła dieta, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej, praca opierająca się na siedzeniu w jednym miejscu, a niekiedy również stres i skłonność do depresji. Najskuteczniejsza metodą zwalczania cellulitu jest więc przede wszystkim systematyczna praca nad sobą, która powinna prowadzić do zmiany stylu naszego życia. Chyba najszybsze i najbardziej spektakularne rezultaty przynosi w tym kontekście aktywność fizyczna, wiadomo bowiem, że poruszanie się i wykonywanie ćwiczeń poprawia stopień ukrwienia skóry i eliminuje widoczne objawy cellulitu. Najlepszą formą aktywności fizycznej wydaje się w tym kontekście pływanie i inne ćwiczenia wykonywane w wodzie, na straconej pozycji nie stoją jednak i te kobiety, które lubią biegać albo szybko chodzić. Nie wolno jednak zapominać o tym, że w walce z cellulitem pomagają przede wszystkim ćwiczenia fizyczne wykonywane regularnie, trudno zaś liczyć na spektakularne efekty i wówczas, gdy naszym problemem jest niewłaściwy sposób odżywiania się. rezygnacja z produktów zawierających tłuszcze i węglowodany, a także stosowanie bardziej delikatnych przypraw pomoże nie tylko skórze zainfekowanej przez cellulit, ale i naszemu organizmowi.

Salon Kosmetyczny - SANTE CLUB - Onet.pl Blog

    Czekoladowa maska na twarz.

 

Zabieg Antycellulitowy - Coffee SPA

 

 

  

 

Coffee SPA to jedyny w swoim rodzaju zabieg wyszczuplający i redukujący cellulit na bazie peelingu z drobno mielonych ziaren kawy, niezwykle aromatycznej maski kawowej i.

Herbaciarnia - bloog.pl

Jest 932 669 bloogów | losowy bloog | poleć tego blooga | inne bloogi | zaloguj się | załóż blooga

Herbaciarnia

Kategorie
  • wszystkie

Przyczyny powstawania cellulitu.

niedziela, 09 października 2011 15:51

Witamy w Poznaniu. Welcome to Poznan.

I nie do końca jasne. Istnieje wiele czynników predysponujących do wystąpienia takich zmian. Można ich wymienić wiele, m.in. długotrwałe pozostawanie w jednej pozycji, zwłaszcza siedzenie, które powoduje przewlekły ucisk pośladków i zatrzymanie odpływu żylnego. Kolejnymi są: palenie tytoniu – powodujące zaburzenia w mikrokrążeniu i osłabiające dotlenianie tkanek oraz alkohol – nasilający lipogenezę, sprzyjający odkładaniu tkanki tłuszczowej. W grupie przyczyn są też zaburzenia psychosomatyczne, takie jak: przewlekły stres, lęk czy złość – wpływające na układ krążenia i mechanizmy hormonalne.
Wiedza na temat przyczyn powstawania cellulitu nie rozwiązuje problemu, gdyż model i tempo naszego życia uniemożliwiają wyeliminowanie ich wszystkich. Dlatego skuteczniejsze w walce z cellulitem jest stopniowe redukowanie przyczyn i jednoczesne korzystanie z usług oferowanych przez profesjonalne gabinety zdrowia i urody.
Sposoby walki z cellulitem, które proponuje Instytut Glamour w Przeźmierowie:
właściwie zbilansowana dieta, najlepiej dopasowana indywidualnie przez dietetyka;