O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Cejrowski

Kultura niedawna i dzisiejsza - bloog.pl

W niedzielne poranki telewizja proponuje szereg audycji familijnych: seriale, programy przyrodnicze, podróżnicze, kulinarne, kreskówki itp. Publiczna Dwójka emituje dwa programy pod rząd poświęcone podróżom w dalekie strony. Programy niby podobne do siebie, a jak różne. Niebo i ziemia, plus i minus, ciepło i zimno. Jednej z audycji nie jestem w stanie znieść nawet przez pięć minut, drugą oglądam z przyjemnością od początku do końca. Mam na myśli cykle Wojciecha Cejrowskiego i Roberta Makłowicza.

 

Obaj panowie przybliżają nam życie zwykłych ludzi w odległych krajach. Obaj usiłują jak najwierniej oddać atmosferę panującą w danym miejscu, rozmawiają z mieszkańcami, próbują potraw, przedstawiają lokalne zwyczaje, wierzenia, obrzędy itp. Na pierwszy rzut oka robią to samo. Diabeł również

komentarz niepolityczny

Skopać małego na przystanku autobusowów (przy milczącym aplauzie widzów), można skląć staruszka usiłującego uspokoić wrzeszczących nocą krewkich młodzieńców. Jeśli chodzi przy tej okazji o równouprawnienie to kobiety zwłaszcza te młode uzyskały znaczącą niekiedy przewagę w używaniu już dzisiaj bardzo potocznych wyrazów.

Tagi: satyra kabaretowa po polsku
17:36, marian1408
Link Dodaj komentarz »
„Wojciech Cejrowski – boso przez świat.”

Wojciech Cejrowski jest członkiem rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. Ciekawe ...............

Popularność przyniósł mu program „WC Kwadrans”, który był nadawany w TVP1 w latach 1994–1996. W programie tym prezentował konserwatywne poglądy na kwestie społeczne, promował w nim pozytywne znaczenie słowa "ciemnogród", określające przywiązanie do tradycyjnych wartości.

Od stycznia 2007 w niedziele w TVP2 ukazuje się jego program "Boso przez świat". Początkowo program był emitowany około godziny 10:00, obecnie nadawany jest o godzinie 11:00.

Program.

mocniejszy

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Odpowiedzi: 14

  1. w dniu 30 Marzec 2011 @ 12:13 | Odpowiedz Frycz

    Alez sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa. Cejrowski to papista i to wszystko tłumaczy. Już wyjaśniam.

    Papista to człowiek, który jest (świadomie bądz nie) intelektualnym niewonikiem pseudokoscioła rzymkiego. Taki nieszczęsnik, egoistyczne interesy tej instytucji bierze za swoje własne. Psychologia nazywa to internalizacją, ja ocięzałoscią umysłową. Taka postawa (kierowanie się nie własnym rozumem, moralnoscią tylko dyrektywami z zewnątrz) prowadzi wprost do postaw, typu Cejrowski.

    Watykan od paru dobrych lat stara się polepszyc stosunki z Żydami i Izraelem. Ostatnio Ratzinger napisał nawet, że żydom do zbawienia nie jest potrzebny Jezus – co jest bluźnierstwem do sześcianu. Ta polityczna volta watykańskiej.

Searching for an Amaranth

Dzisiaj Robert Kubica obchodzi swoje 27 urodziny. Z tej okazji w imieniu swoim i waszym pragnę  złożyć mu najszczersze życzenia.

Życzymy Robertowi spełnienia wszystkich marzeń, tych małych i tych dużych. Wytrwałości i cierpliwości w ostatnim etapie rehabilitacji. Ducha walki na torze i poza nim. Żeby nigdy się nie poddawał i nie tracił nadziei.

Mocno trzymamy kciuki, aby ostatnie etapy rehabilitacji przebiegały planowo. Wierzymy, że w przyszłym sezonie zasiądziesz za kierownicą bolidu F1. Czekamy na Ciebie. Czekamy na kolejne sukcesy, na chwile szczęścia i wzruszeń. Wierzymy, że wszystko jest jeszcze przed tobą!

Wracaj do nas Robert jak najszybciej!

źródło zdjęcia

22:55, amaranthrose , Formuła1
Link Komentarze (2) »
sobota, 03 grudnia 2011
Podróżnik WC, Wojciech Cejrowski

BLUŹNIERCZE PLOTKI - bloog.pl

WC

wtorek, 13 marca 2012 21:39

Cejrowski wyparł z pierwszych stron: Dodę, Wojewódzkiego, Górniak, a nawet Grycanki.


Od pewnego czasu lajkuje Cejrowskiego na fejsbuku. Lubię jego programy podróżnicze i z zaciekawieniem obserwuję kontrowersyjne poglądy, chociaż z większością nie zgadzam się. Jednak stanowi on pewien papierek lakmusowy, gdy jest za normalnie, można na niego liczyć. Mówi głośno niepopularne hasła, często wyssane z palca. Oparcie w religii katolickiej, jest dla niego tym samym, czym dla Dody krótkie spódniczki i wyzywający makijaż - dodatkiem. Ten jego katolicyzm /ciągłe mówienie o spowiedzi, komunii, Bogu/ jest jakiś felerny. Dużo w nim niechęci, nienawiści i pogardy. Obrywa się wszystkim, z kim jest mu nie po drodze. Pogardliwie wyraża się o prezydencie, premierze, ministrze.

Cejrowski boso

Wkurza Mnie To

Ale śpiewa. A potem na scenę wchodzi… Coś. I bezcześci sztandarową piosenkę Maryli pt. „Małgośka”. Nie wiadomo, czy śpiewa, czy drze mordę bo mu pękły wrzody albo hemoroidy. Przełączyłem na dwójkę. Karpiel-Bułecka znów chce naśladować Cejrowskiego i grozi że pójdzie boso. Wyłączyłem całkiem, to nie na moje nerwy.

O północy postrzelali, postrzelali i przestali. Chuja widać było, bo mgła, ale huk był. Została kupa śmieci i odpadów po fajerwerkach do sprzątania, które będą walać się.

"I put a spell on you... Because you’re mine... You’re mine" - Onet.pl Blog

Konopnicką, przypomniało mi się właśnie, że gdzieś tam jeszcze jest kilkutomowa antologia. I Sienkiewicz też gdzieś był. Zagrzebię się w nowelach. W międzyczasie posłucham „Pana Tadeusza”.

„Boso przez świat” się zaczyna, wstęp z informacją o tym jakimś medalu z Nowego Jorku czytała oczywiście Krystyna Czubówna, ona chyba ma jakiś kontrakt czy coś z moją ostatnio ulubioną stacją telewizyjną. (Wcześniej wcale nie miałam.) I zastanawiam się, czy bardziej lubię Cejrowskiego, czy Pawlikowską. Z książek, tego pierwszego, drugą z niedzielnej audycji w Zetce i mediów. „Pan zgasi tę kamerę, se poje.” Cejrowski wygrywa.

W sobotę moja ciocia i i chrzestna.