O czym chcesz poczytać na blogach?

Cechy eposu

...pustka...Wchodzilam jako 5 więc byłam zdenerwowana... Ale jak tylko weszła pierwsza tura spotkała mnie bardzo miła niespodzianka... Kotek się pojawił... Wstał wcześniej aby mnie pocieszać... Byłam tak tym zaskoczona, że nie mogłam w to uwierzyć i jeszcze chwila, a bym się popłakała... Siedział ze mną prawie do 12...

Dostałam pytania nawet proste:
1.Omów cechy eposu antycznego na podstawie "Iliady".
2.Omów cechy awangardy krakowskiej na utworach i twórczości J.Przybosia.
3.Ewolucja języka potocznego w literaturze XX wieku.

Na drugie wiedziałam najmniej, prawie wcale i to mnie zgubiło... Dostałam 4, ale i tak nie najgorzej skoro zupełnie nie wiedziałam o co chodzi w tej poezji i lałam wodę... Jedna osoba nie zdała,.

Kamilka :*

- obszerny tekst,

- zawiera, fabułę, akcje, wątki,

-osobą mówiącą jest narrator,

- ma postac mowy niewiązaniej ( tekst ciągły )

 

sonet, fraszka, tren, oda, hymn,

 

epika:

mit, baśń, legenda, powieśc, opowiadanie, nowele, epos,

 

Bollywood Indie - Onet.pl BlogOpis:

Beera (Abhishek Bachchan) porywa piękną Ragini (Aishwarya Rai) i ukrywa się w dżungli. W pościg rusza mąż Ragini, policjant Dev (Vikram) wraz ze swoimi ludźmi i strażnikiem leśnym Sanjeevanim Kumarem (Govinda). Okazuje się, że Beera ma osobiste powody by nienawidzić Deva. Ragini dostrzega w Beerze pozytywne cechy i obdarza go uczuciem. On nie jest obojętny na jej wdzięki. Dżungla staje się miejscem walki dobra ze złem, walki pomiędzy demonem Rawaną a bogiem Ramą, zwycięzca może być tylko jeden.

Film jest swobodną interpretacją starożytnego eposu "Ramajana"


Moje wrażenia:

Film oglądałam z zapartym tchem i otwartą buzią. Naprawdę dawno nie widziałam tak dobrego filmu i to tym bardziej indyjskiego. Abhi przeszedł wszystkie moje najśmielsze oczekiwania co do aktorskich umiejętności. Po prostu nowy bóg-dosłownie i w przenośni. Świetnie zagrana każda.

Automatyka Przemysłowa – artykuły

Wywiera na całe życie ludzi, systemy sterowania go doznali.
Nie odbiera co prawda życia, ale zabija duszę, kusi Systemy Automatyki Przemysłowej oportunistycznymi, zachęca do obojętności i bierności.
Nig-dzie nie zagrzewa systemy sterowania miejsca, zraza sobie srodowisko, w ktorym sie obraca, poniewaz jest bezkompromisowy i uczciwy, a to nie jest popularna cecha.
Taką zbuntowaną osobą w rzeczywistości realnego socjalizmu Moskwy jest Mistrz, systemy sterowania odważył się myśleć inaczej niż narzuca to obowiązująca ideologia i pisać o tym.
Kochamy nasze dzieci: ofiarowujemy im wszystko.

Stąd jednym z ulubionych tematów sztuki średniowiecznej stał się motyw tańca śmierci(słynny dance makabre). Oto szkielet.

Znaleziony martwy w Nowym Jorku.
Warstwa mająca być siłą przewodnią narodu, przemysłowa potrafi pomóc sobie samym, a tym bardziej nie może zająć się realizacją postulatów pracy u podstawi pracy organicznej.
* automatyka przemysłowa sterowania i Ewy.
Wymienione przykłady buntu, jaki charakteryzował systemy bohaterów różnych epok, chcę szerzej rozwinąć w drugiej części mojej prezentacji.
Wędrówka w dziele Dantego może być odczytywana jako symboliczne przechodzenie kolejnych etapów życia, niezbędnych do poznania wszystkich “poziomów” egzystencji ludzkiej.
przemysłowa oddali widzimy dym unoszący się nad palonymi miastami systemy sterowania wsiami.
Wypowiada.