O czym chcesz poczytać na blogach?

Cccp

mocniejszy

I zerwaniu stosunków polsko-bolszewickich powstało w CCCP nowe wojsko polskie podporządkowane bolszewikom i utworzonym przez nich nowym polskim władzom.

Gdy armie CCCP spychając Niemców na zachód weszły na ziemie polskie – na terenie frontowym współpracowały z wojskiem Polskiego Państwa Podziemnego przeciw Niemcom. Jednak gdy tylko polskie oddziały znajdowały się na bolszewickim zapleczu frontu, były rozbrajane, a żołnierze albo wcielani do wojska polskiego podległego bolszewikom, albo więzieni, torturowani, zsyłani w głąb CCCP, mordowani. Prześladowania dotykały też byłych żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego wcielonych do wojska polskiego pod dowództwem bolszewickim.

Zdradzieckie i oszukańcze zachowanie bolszewików stawiało wojskowych Polskiego Państwa Podziemnego przed dramatycznymi wyborami: Można było ryzykować życie dając się rozbroić albo pozostając w konspiracji. Ci, którzy nie poddali się, musieli ukrywać się żyjąc w strachu jak szczuta zwierzyna albo bronić się i próbować uwolnić już uwięzionych.

moje zwidy i herezje

Wszystko, co mogę powiedzieć na ten temat...

i jeszcze tylko to, że cieszę się z rozmowy, do której zostałam prawie zmuszona... dużo mi dała.
przerwa w transmisji.... 2004-01-01 18:45:42
skomentuj (4)


revolta?


ostatnimi czasy często i gęsto możemy zauważyć na ulicach "rewolucjonistów" i "buntowników" obu płci. panienki paradują w tzw. znoszonych (...) jeansach, bucikach ze szpicem i (o zgrozo!) OBCISŁYCH bluzeczkach z podobizną Che Guevary, wielkim napisem CCCP lub PUNK... natomiast "independentni panowie" zazwyczaj ubrani są w clinic'ki (z gatunku "uwaga! kupa w majtkach"), buty do kosza (choć grają jeszcze rzadziej i gorzej ode mnie;P) i skate'owskie bluzy z takimi samymi nadrukami. ile ludzi o takim wyglądzie, gdy ich zapytamy, co ów nadruk oznacza, będzie umiało odpowiedzieć? być może kilku, bo ubierają się tak dla żartu. reszta na hasło Che Guevara spyta, czy to nowa marka ciuchów, a CCCP przeczytają "ce-ce-ce-pe" i stwierdzą, że to nowy klub sportowy... "punkowcy" z kolei najwyraźniej uważają, że wystarczy.

7 dni – prawdziwe wyzwanie to poznać Świat

„potęgę”, jak we Francji, my sobie poradzimy u siebie własnymi siłami.

Reply
 • erilo on said:

  Dwa poprzednie teksty są tak a propos, dlatego tylko uzupełnię komentarz:
  Zmiany 89 r. upadki CCCP. Muru, i tzw. rewolucje aksamitne to elementy dużego planu, więc i Suworow może byćjego częścią, czyli dalej może być agentem Putina.
  Podobno Litiwnienko może żyć gdzieś szczęsliwie z inną twarzą i nazwiskiem, podobnie jak to było z synami Kuklińskiego. Wcale nie jetem pewien, że była egzekucja na Husajnie, bo raczej wątpliwe, że jeden zbrodniarz i tyran zniszczy innego – traczej z nim współpracuje.
  Przypomnijmy sobie, jak to Czempiński pomgał Usąńcom wydostać się z Iranu, kiedy było jeszcze RWPG. Bo to są układy ponadnarodowe i nawet szef.

 • UŚMIECH DO KOŃCA

  Kończyły się medialną nagonką na niewygodnych dla starego porządku działaczy. Nie oszukujmy się zarówno w Rosji, jak i w RP większość spraw biegnie z góry ustalonym torem. A przecież w XXI wieku są specjaliści od marketingu politycznego - wykorzystujący całą masę trików - do zapewnienia możnym ludziom zwycięstwa wyborczego. Dlatego śmieszy mnie mówienie, że  w naszej części panują w pełni demokratyczne rozwiązania. Bo tak na dobrą sprawę nikt nie chce obalenia funkcjonujących powiązań. Po co komu, nowa rewolucja? Więc całymi latami, jak za czasów CCCP, żyjemy w całkowicie sputinizowanych realiach. I nikt - żeby nie wiem jak był mądry - nie pokona carów, towarzyszy sekretarzy, premierów, czy jaki ich tam zwą różnej maści władców. Straszne.

  Szczegóły wpisu

  Komentarze:
  (0)
  Tagi:
  brak
  Autor(ka):

  www.rozumiem.com

  Może także sprawiać trudności w szkole. W późniejszym wieku może miewać napady depresyjne, zaburzenia lękowe. 

  Więcej informacji o ADHD można znaleźć TUTAJ 
   
   
  19:26, kooll , zdrowie
  Link Dodaj komentarz »
  piątek, 03 października 2008
  CCCP

  CCCP - (rosyjskie - Союз Советских Социалистических Республик) po polsku ZSRR - czyli Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, obecnie Rosja. Tutaj flaga i godło ZSRR. W skład ZSRR wchodziły: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Estonia, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Tadżykistan,.