O czym chcesz poczytać na blogach?

Cbos

Amnesty International – grupa OSTROŁĘKA

Pt. “Stop przemocy wobec kobiet”. Dotyczy m. in. łamania praw kobiet w rodzinie i relacjach intymnych. Warto dodać, ze w ramach kampanii został przygotowany raport “It’s in our hands: stop violence against women”.

Amnesty International koncentruje się w swoich raportach na aspektach prawnych dotyczących przemocy w rodzinie. W jaki sposób państwo realizuje zobowiązania w zakresie tego problemu. Nakreśla także zapisy prawne zarówno prawa międzynarodowego, jak i polskiego. Wszystkie statystyki brane są z przeprowadzonych przez m. in. GUS i CBOS badań. Cennym źródłem informacji są również raporty Policji. Jednak nie do końca są one wiarygodne, gdyż policja nie zajmuje się naruszeniami, które nie zostały zgłoszone.

Zatem czym jest przemoc wobec kobiet?

Przemoc wobec kobiet ot niewatpliwie szerokie pojęcie. Ogólnie można je podzielić na trzy grupy.

Po pierwsze: przemoc ze strony państwa. Do niej zaliczają się tortury dokonywane na obywatelach przez policję, celników, żołnierzy, służby więzienne itd. Czy żyjąc z państwie demokratycznym, władze nie powinny.

Czarcie igraszki

Polki – singielki z przymusu?

Kwiecień 3, 2008

Panowie! Jeśli marzycie o cudownej i pięknej żonie, musicie wziąć się w garść. Ponad jedna trzecia Polek ma trudności ze znalezieniem odpowiedniego kandydata na męża. Tyle samo woli żyć bez zobowiązań. A to niestety Wasza wina!

Mówi się, że wina zawsze leży po środku, ale jak pokazują wyniki sondażu przeprowadzonego przez CBOS, współcześni mężczyźni coraz częściej zawodzą i trudno im namówić panie na małżeństwo. Co trzecia kobieta zostaje singielką, ponieważ boi się, że mąż nie zapewni jej odpowiedniego poziomu życia, czyli że pogorszy się jej sytuacja materialna. Dla co piątej ślub stanowi również przeszkodę w karierze zawodowej.A co na to mężczyźni? Czy zdają sobie sprawę, że kobiety ich nie chcą? Połowa ankietowanych twierdzi, że nie ma to dla nich znaczenia, wolą żyć bez zobowiązań, w stanie kawalerskim. Czyżby? A może boją się życiowego sprawdzianu? Blisko.

Alleluja i do przodu .....

RSS
środa, 30 listopada 2005

W listopadzie największym zaufaniem spośród polityków cieszył się prezydent-elekt Lech Kaczyński, którego wskazało 66 proc. ankietowanych. Drugie miejsce zajął prezydent Aleksander Kwaśniewski (62 proc.). Na kolejnych znaleźli się: prezes PiS Jarosław Kaczyński (60 proc.) i premier Kazimierz Marcinkiewicz (59 proc.) - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Blog o internecie, strony internetowe, portale, web usability, e-commerce, pozycjonowanie

Wszystko zwiększa koszty strony internetowej.

Zaczerpnięte z: Makiety stron internetowych coraz bardziej popularne

Komentarzy: 1 Portale społecznościowe nie dla seniora? 2010-06-15 1/3 dorosłych Polaków ma konto na portalu społecznościowym (wg badania CBOS). Jednak ilość osób, deklarujących posiadanie takiego konta spada proporcjonalnie do wieku.

Co jest tego powodem?

Oprócz oczywistej odpowiedzi - czyli braku umiejętności korzystania z komputera i z Internetu, jest z pewnością brak zaufania. Ludzie starsi, w odróżnieniu od młodzieży, nie chcą podawać w Internecie swoich prywatnych danych, a niektóre z nich są czasami konieczne do zarejestrowania w portalu społecznościowym.

Co może dać obecność na portalu społecznościowym seniorowi?

..:: popiół i diament ::.. - Dziedziniec - bloog.pl


Szantaż? To z jednej strony, bo z drugiej atak: zarówno na marszałka Komorowskiego jak i na środowiska lewicowe. Atak w oczywiście wiadomym celu.Atak też na 77% Polaków, bo wg sondażu przeprowadzonego przez CBOS tyle osób popiera tą metodę bez zastrzeżeń. Idąc za tropem wyznaczonym przez Radę Episkopatu 77% badanych świadomie tkwi w grzechu ciężkim i nie może przystępować do komunii. A ja zastanawiam się kiedy wreszcie Kościół przestanie grzebać kobietom w macicach, przestanie mataczyć w sprawach, o którym nie ma, nawet nie tyle zielonego co bladego pojęcia? Bo na zdrowy rozsądek, co o rodzinie i posiadaniu dzieci może wiedzieć ksiądz, który (z założenia) nigdy nie miał i nie kochał żadnego dziecka? Jak wielkim trzeba być hipokrytom, żeby mówić co jest dobre,.

Technologia a rozwój człowieka

Główne, wiarygodne źródło wiedzy i informacji. Jeszcze w 2005 roku to Norwegia szczyciła się najwyższą liczbą kupowanych egzemplarzy prasy na 1000 mieszkańców (ok. 600) i dopiero w 2006 roku zdetronizowały ją Chiny. W dalszym ciągu jednak, obok Szwecji i Finlandii, tworzy ona trójkę europejskich państw o najwyższym poziomie czytelnictwa i jest przykładem na udaną społeczną koegzystencję starych i nowych mediów.

Jak na tym tle wypada Polska? Ostatnie dane wskazują, że dostęp do internetu ma tylko 48 proc. dorosłych Polaków (badanie CBOS, kwiecień 2008), używa go 44 procent. Jedna czwarta badanych sięga po internetowe wydania prasy, ta natomiast – w wersji papierowej – stale traci czytelników. Potwierdza się, że Polacy są zdecydowanie społeczeństwem “telewizyjnym”: dla 77 proc. (według TNS OBOP, maj 2008) to szklany ekran stanowi najważniejsze źródło newsa. Do gazety, jako źródła informacji, sięga zaledwie co piąty Polak, co przy wciąż spadającym zaufaniu do medium papierowego, musi wpłynąć na formę jej istnienia w przyszłości.

Prasa

Marketing polityczny

 • Fan Page:
 • Post:
 • Tweet
 • Fan Page:
 • Post:
 • Tweet

W najnowszym sondażu TNS OBOP dla „Gazety Wyborczej” Platforma Obywatelska utrzymała poparcie na poziomie 29%. Swoje notowania zwiększył jednak o 3% PiS, który ma już tylko 4% straty do rządzącej PO.

Sondaż TNS OBOP dla Gazety Wyborczej

 1. PO – 29% (bez zmian od poprzedniego badania, -10% od wyborów),
 2. PiS – 25% (+3%, -5%),
 3. RP – 12% (bz, +2%),
 4. SLD – 7% (-2%, -1%).
 5. PSL – 5% (bz, -3%),
 6. SP – 2% (bz, -).

Sondaż TNS OBOP dla „Gazety Wyborczej” potwierdza tendencję widoczną w kilku ostatnich badaniach – przewaga PO nad PiS jest niewielka.

>>CBOS: Platforma w dół, PiS się zbliża<<
>>SMG/KRC: PiS.