O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Cavalier

O pieskach

Ilość obrazów przedstawiających te psy świadczy o ich popularności w angielskim społeczeństwie. Żyły w dobrych warunkach poprzez zainteresowanie króla tą właśnie rasą.

Musimy pamiętać, że król i królowa Anglii stali kiedyś na czele wielkiego imperium i cokolwiek zrobili natychmiast znajdowało naśladowców. W XVIII i XIX w rodzina królewska i szlachta wywierała ogromny wpływ na to jaka rasa psów była aktualnie w modzie. Podobnie było w przypadku prezydenta Ronalda Regana (1911-2004) ,który miał spaniela cavalier. Nagle ludzie, którzy nigdy nie słyszeli o tej rasie zechcieli mieć takiego samego psa jak prezydent.

Prawdopodobnie w XVII w king Charles spaniel został z krzyżowany z mopsem ,pekińczykiem lub japońskim chinem (psami przywiezionymi przez odwiedzających Anglie Cesarzy.) Na obrazach widać, że rasa zaczęła charakteryzować się krótką mordką i płaskim pyszczkiem jak u ras azjatyckich. Obecnie jest znana w Wielkiej Brytanii jako King Charles spaniel a w USA jako English toy spaniel. Rasa o dużym nosie uległa niemal całkowitemu zanikowi. Dopiero.

Blog lilcia579

Przodkami tych psów były płochacze francuskie i hiszpańskie. W XVI wieku Cavaliery cenione były we Francji głównie przez Henryka III, a później przez Ludwika XIV. W Anglii znane były w kręgach arystokracji jako psy do towarzystwa. Rasa ta znalazła uznanie wśród takich osobistości jak: Karol I i II, od którego wzięła się nazwa rasy, hodowali je także wcześniej: James I (1437-1460), Henryk VIII, Elżbieta I oraz Maria Stuart.

WYGLĄD
Żywy, pełen wdzięku, proporcjonalny z miłym wyrazem.
UŻYTKOWOŚĆ
Współcześnie Cavalier King Charles Speniel jest hodowany w celach reprezentacyjnych. Wykorzystuje się także.

Blog Sniezynka9518


Komentarzy: 3 Cavisie. 2007-04-06


Jest psem luksusowym, choć niekoniecznie mieszczuchem. Ma łatwy, prostolinijny charakter, usposobienie jednocześnie łągodne i żywe. A w dodatku jako dorosły zachowuje w sobie coś ze szczeniaka. Cavaliery swoim niepowtarzalnym wyglądem bez trudu budzą sympatię otoczenia.


CAVALIER KING CHARLES SPANIEL

Osobowosc
To typowy pies do towarzystwa.Nie nalezy go jednak ograniczac do roli kanapowca, gdyż uwielbia wies i wykazuje zainteresowania mysliwskie(znalazłszy się w plenerze, zapalem szuka i weszy).Wciaz przeciez zostaje spanielem. Po swoich przodkach odziedziczyl tez przywiazanie do człowieka - bez ich gwaltownosci. Sprawia wrazenie psa dyskretnego, prawie nie szczeka. Nie bywa uparty - raczej probuje wygrywac wdziekiem.Nadaje sie na pierwszego psa. Latwo go pielegnowac i wychowac. Jest wyjatkowo towarzyski, co pozwala mu dostosować się do.

Blog salina7

Pojawia się na obrazach wielkich mistrzów malarstwa XVI, XVII, i XVIII wieku - Tycjana, van Dycka, Thomasa Gainsborough. W XVII-XIX wieku zmienił wygląd na skutek krzyżowania m.in. z krótkonosymi psami azjatyckimi. w 1945 roku angielski Kennel Club uznał rasę i ustanowił standard. W 1960 roku księżniczka Małgorzata kupiła cavaliera o imieniu Rowley. Przyczyniło się to do wzrostu popularności tych piesków. W 1973 roku cavalier king charkes spaniel zdobył główną nagrodę na wystawie Crufta. Od tej chwili rasą tą zainteresowało się środowisko kynologiczne. W Ameryce miłośnikami tej rasy są m.in. Nuncy i Ronad Reaganowie.W Polsce pierwszy cavalier zjawił sie w 1979 roku, ale nie został użyty do hodowli. Rok później Elżbieta Biały przywiozła z NRD do hodowli psa Eycka vonWeedenbluta i sukę Ulę von Zolles Hobby. Ta para wraz ze sprowadzonym w tym samym roku z Danii Mikim Ginesmindem zapoczątkowała hodowlę cavalierów w Polsce.

Komentarzy: 1 2006-03-31 Wygląd:

Dobrze zbudowany, nie ma.

Blogasek o pieskach rasy cavalier king charles spaniel :)

Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczen
Rok 2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Notki
Cavalier king charles spaniel :) 2006-09-08
Żywy, wesoły i odważny mały piesek, przyjacielski wobec ludzi i innych psów, odporniejszy niż większość innych psów ozdobnych.
Jego długa, gładka okrywa jest łatwa do pielęgnacji. Wystarczy rozczesywać ją ją grzebieniem. Osobniki tej rasy łatwo przyzwyczajają się do każdego rodzaju zaprawy ruchowej, ale najbardziej lubią swobodną bieganinę. Nie mają specjalnych potrzeb i wymagań żywieniowych.
Cavalier king charles spaniele są szczególnie podatne na choroby serca. 

The Dog - bloog.pl

Jednak specjalnej hodowli. Przez wiele lat bardzo rozpowszechnione były miniaturowe spaniele z płaskimi pyskami i okrągłymi czaszkami , a starsza odmiana z długim nosem-widoczna na obrazach angielskiej rodziny królewskiej-prawie zanikła. W 1920 roku do Anglii przybył Amerykanin.który zaoferował nagrodę dla hodowców psów w kolorze kasztanowym. Hodowane przez nich psy  były bardziej podobne do spanieli uwiecznionych na obrazach z czasów panowania Karola 2.
       Rezultat był pewny, choć powolny;w 1928 roku wzorce rasy z dłuższymi nosami i płaskimi czaszkami zostały zarejestrowane. W 1945 roku powstał odrębny Kennel Club dla rasy Cavalier King Charles Spaniel. Od tego momentu popularność tej szczęśliwej rasy nieustannie wzrastała i wkrótce w Wielkiej Brytanii, Szwecji,Holandii reprezentowana była ona w dziesięciu najlepszych Klubach Kynologicznych. 


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,4546167,trackback

komentarze (1) | dodaj komentarz

Witajcie !!!!! :)

czwartek, 07 maja 2009 13:50

stu blog

Tam jest Twoje morze.
- Aha. Gdzie oddać?
- Do kiosku. 10x15.
- Napisz mi, bo zapomnę.
- DZIESIĘĆ NA PIĘTNAŚCIE.

- Dlaczego mi nie powiedziałaś, czy matowe, czy błyszczące.
skomentuj (0)
2004-08-16 22:04:11 >> Carpe diem. Practice and progress.

niebo - piekło - Kościół - ikony - galeria - Beksiński
Ze stania w miejscu nigdy nie wynika nic dobrego. Uparcie będę twierdzić, że ten, kto działa, nie błądzi; niepotwierdzona hipoteza przemawia na rzecz alternatywnej, tak czy inaczej coś z tego zostaje.
sztuka - muzyka - gitara - ognisko - Cavalier

Nie żałuję zażyłości tej znajomości.
seks - pieniądze - rozrywka - gra w skojarzenia

Rozsądek nakazuje mi oprzeć się pokusie zbyt częstego sprawdzania mejli.
Nie lubię czekać.
Fazy plateau są największymi plagami życia - i tego się trzymajmy.

PS. Cavalier? - przedstawiciel angielskiej rojalistycznej szlachty, stronnictwa aktywnego podczas ang. wojny domowej. Przeciwnikami Cavalierów byli Roundheads ("Krągłe łby") - "mieszczańscy zwolennicy Cromwella".
skomentuj (3)
2004-08-24 22:06:04 >> Miodzio (też-se-zostanę-dyrektorem-teatru)

Cavalier king charles spaniel

koty i psy:):):):)

Foteczek...:P:P:P niedziela, 07 styczeń 2007, 13:06 Cavalier king charles spaniel....Colie jaki kochany.......przyjaźń - Onet.pl Blog

Otwierać butelki i wypijać to co jest w środku  Wczoraj znalazł colę. Pewnie mu smakowała   
Podoba mi się też Cavalier King Charles Spaniel. Jest słodziutki!!!
 Zobaczcie:http:http://cdn-www.dailypuppy.com/media/dogs/anonymous     .