O czym chcesz poczytać na blogach?

Cava

WINE TASTING PL

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.
 

Informacje o Jakub Malecki

Kiedyś barista, później barman, teraz specjalista ds. sprzedaży wina (www.marokowina.pl). Piszę tutaj i na Winicjatywie, aby dzielić się moją przygodą z winem.
Leave a comment

Posted by Jakub Malecki w dniu 02-08-2011 in CZERWONE, czerwone wytrawne, NAJBARDZIEJ POLECANE, powyżej 100 PLN, Włochy

 

Tagi: endemiczne, Friulia, minewine.pl, wybitne, włoskie

KULINARNY blog Wojtka Lewandowskiego | O SMAKACH, KULINARNYCH ODKRYCIACH, PYSZNYCH MIEJSCACH I POMYSŁACH

Wszak Leonardo bardzo dbał o to co wędruje do garnka. By być wiernym ideałom włoskiego mistrza – wegetarianina – skupiliśmy się na sałatach i warzywach. Dzieci z otwartymi oczami słuchały o olejach i oliwach, z zapałem roztrzepywały w miskach własne winegrety, siekały, kroiły i grilowały składniki na sałaty własnego pomysłu!

Już za tydzień lecę do wspaniałej Barcelony poprowadzić kulinarną wyprawę dla laureatów konkursu firmy Prymat. Będziemy objadać się iberyjskimi szynkami, świeżymi ostrygami i suto zapijać wszystko schłodzonym Cava. Odwiedzimy winnice i targi rybne. Dowiemy się sporo o pimentonie i szafranie  Już nie mogę się doczekać!

Ostrygi i cava w barcelońskiej bodedze

Trwają też oczywiście bardzo intensywne przygotowania do Piątej – jubileuszowej – edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku. Dziś ogłosiliśmy ramowy program. Mamy już ponad stu wystawców z całej Polski i wielu krajów Europy. Również na festiwalu planujemy serię warsztatów kulinarnych dla dzieci. Będą oczywiście koncerty, konkursy, spotkania autorskie i Laboratoria Smaku.

mauvais...

Słabość starają się zrobić coś naprawdę innego, aby nie dać się zaszufladkować.
Kto z was zrobił ostatnio coś szalonego? Kto dał się ponieść emocjom, kto nie zważając na ocenę innych, zrobił to, co uważał dla siebie za najlepsze, na co miał ochotę?
Jedna moja wskazówka, dla tych, którzy mają jeszcze iskierkę nieobliczalności i nutkę szaleństwa w sobie – niech się wstydzi, ten kto widzi!:)
mauvais
2005-01-21 16:43:29
skomentuj (8)

nox atra cava circumvolat umbra...
Kolejny wypalany papieros odmierza nieubłaganie upływający czas. Czas upływający nieubłaganie z powodu wypalanego papierosa?
Oczekiwanie?
Obrazy wyświetlane przez moją podświadomość, gdy tylko zamknę na chwilę oczy, i jak zwykle projekcja kończy się przedwcześnie, bowiem nieciekawe są to historie – więc oczy otwieram – kończąc nudne przedstawienie mojej wyobraźni.
To było. Tak było.
Na cóż więc czekam?
Na zmęczenie.
Gdy tylko nadejdzie odpowiednio silne, nie będzie projekcji, nie.

Fashionized - blog gisele

Giselka przestała się mieścić w swoje szare spodnie w których była w Krakowie w MARCU!!!!
I jeszcze jej się przyśniło dzisiaj że waży 60kg! I że się zapisała na aerobik ze swoją nielubianą starszą siostrą i ten aerobik na wstrętnej wsi, na której Giselka mieszkała do niedawna.
Dlatego Giselka przechodzi na dietę i zaczyna ćwiczyć. Jeszcze nie wie jaką dietę, ale jakąś na pewno. Co do ćwiczenia to musi ze wsi przywieźć swoje rolki i będzie sobie na rolkach do pracy jeździć, o!
I kupi sobie WAGĘ!
no...
Z wieści optymistycznych. Giselka nadal jest super modna :)

Na koniec garść fajoskich fotek z nowych kolekcji :)

Roberto Cavalli fajny gorset.

HermesLubię kratkę Hermesa, ale za co ten turban???

Vena Cava

Anna Tokarska w kolekcji Ellie Saab. Lubimy panią, lubimy sukienke, a projektantką czas się zainteresować.
zmalowała gisele 2007-06-14 09:02:58
skomentuj (2)

oszukany blog

to się nadaje na lato, bo stringi naciągnięte na sweter nie wyglądają fajnie, raczej zabawnie.

potem będę się uczyć. cały, długi dzień, aż padnę. statystyka, zarządzanie i jako bonus, 100 stron smętnych pierdół z etyki biznesu.
oszukany 2007-01-30 09:31:29
skomentuj (2)
hold u down
przerywa w uczniu się.

od 12, z małymi przerwami na telefony non stop nad książkami. nadal czuję się głupi, a jutro egzamin ze statystyki. pocieszam się tylko tym, że ostatnim razem, gdy czułem się głupio przed egzaminem ze statystyki, dostałem 8/10 pkt.

koło 20 zamierzam definitywnie zakończyć statystykę, przedrzeć się do tesco i kupić sobie jakieś urozmaicenie do kurzej piersi. a potem, jeśli jeszcze będę żywy, poczytam sobie czwartkowe zarządzanie. trochę niefajnie, bo nie mam odpowiedniego stroju na ustny egzamin.

anyway, cava time.
oszukany 2007-01-30 17:07:21
skomentuj (3)

.:Pamiętnik Naomi:.

Radien strzelił i go Zabił. To była trudna walka, mimo ze tak byle jak opisana. Dostalismy troche kasy, jestesmy w Ersenbergu :*
dungeonsanddragons 2004-05-09 21:41:54
skomentuj (2)


Jesteśmy the best!
Na początku napiszę o małym Rottenie, którymiał chrzest. Słodziutki z niego bobasek. Chrzestnymi zostali Radien i Landia. Od niedawna kraza plotki, ze cos ich łaczy, ale to nie prawda.

Nastepna przyjemniutka rzecz. Miałam urodzinki. Dostałam śliczną laske od Radiena:Od Cava złotą włocznie z dedykacja: Od Cavalorna dla naszego wojownika. Słodkie co? Od Lodera strój króliczka (Playboya, jezeli ktos wie co to jest) z magicznym ogonkiem, ktory sam sie rusza. Ale wiem ze on i Red szykuja jeszcze jakas niespodziankę ;D

NO, ale po tylu miłch chwilach musiało sie coś stać. PRZEBUDZIŁ SIĘ TARRASQUE!!!!!!Nasza drużyna, razem z kilkoma innymi, udala sie go zabic. Walka byla trudna, co chwile ktos ginal. Ja nawet go trafilam! Zabralam mu (bez regeneracji)jakies 200 - 300 Nasza.

W Drodze do Nieba Bram

 

Krwawe łzy Dzieciątka Jezus.

W 2010 roku ojciec Franciszkanin z miejscowości Cava de’ Tirreni (koło Salerno) udaje się w pielgrzymce do ziemi świętej. Tam znajduje figurkę dzieciątka Jezus i natychmiast ją kupuje