O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Cathedral

around and about - Onet.pl Blog

Recznikami i plastikowym zaslonkami w kolorze teczy. Woda nie jest zbyt czysta, kolorem przypomina zgnila zielen, ale nie zaszkodzi troche zamoczyc kolana i schlodzic sie.

 

Na lunch polecam tradycyjne 'fish and chips', bo ryba smakuje najlepiej nad brzegiem morza! W ramach poobiedniego relaksu mozna sie przejsc na polwysep Barry - skalisty ale lagodny wzgorek z przepieknym widokiem na morze i przybrzezne wyspy.

biedronka (21:40)
Gloucester Cathedral
Skoro juz jestesmy na poludniowym zachodzie, nie mozna ominac tak wyjatkowego miejsca jak Gloucester Cathedral, gdzie onegdaj krecono sceny do 1szej i 6tej czesci Harry Potter'a.

Obecne fundamenty pod katedre zostaly wylane juz w XI wieku. Przewazaja cechy architektury z okresu gotyku - dominuja kierunki brylowe, lukowate sklepienia a barwne światło przenikające do wnętrza przez wysokie witraże stwarza wrażenie uduchowienia. Co ciekawe, oprocz scen sakralnych, jeden z witrazy przedstawia ponoc pierwsze rysunki gry w golfa, inny to XIV-wieczny obraz gry w football.

Czym jeszcze zachwyca katedra?

Vanessa Hudgens

Wystąpił również w dwóch angielskich serialach telewizyjnych: Bugs, w którym zagrał rolę Jamesa, oraz Second Sight, w którym zagrał główną rolę Thomasa Inghama u boku Clive'a Owena. Wystąpił również w dwóch słuchowiskach radiowych w BBC Radio 4. W słuchowisku The Wizard of Earthsea wcielił się w rolę Ioetha, a w słuchowisku Here's to Everyone – w rolę Herkulesa.

Po raz pierwszy Tom zwrócił na siebie uwagę w 1995 r., kiedy to zagrał w kilku popularnych reklamach telewizyjnych. Oprócz ujawnionego w młodym wieku talentu aktorskiego, Tom posiada również duże zdolności wokalne. Jest członkiem czterech chórów szkolnych i kościelnych. Zaproponowano mu nawet miejsce w chórze Guildford Cathedral Choir.

Szymon w PeruKatedra po trzęsieniu – Cathedral after earthquake

Katedra przed trzęsieniem ziemii/Before earthquake:

 

i po/after:

 

2 Odpowiedzi do “Katedra po trzęsieniu – Cathedral after earthquake”

Dwojgiem Oczu – Warszawa

W niej zatrzymał wtedy, kiedy jeszcze w pobliżu mieszkałem. I tak – praskie ponczowe jest najlepsze na świecie! Zapytajcie moją Piękną, ona mnie widziała jak je zajadałem…

Published in:
 • Nasze spacery
on 27 Czerwiec 2009 at 10:50  Dodaj komentarz  
Tags: cathedral, church, cinema, fotografia, guidebook, hospital, katedra, kino, kościół, kościuszkowcy, miasto, monument, park, photography, podróże, podróżowanie, pomnik, port, Praga, praski, przewodnik, river, rzeka, spacer, szpital, town, Travel, travelling, vistula, walk, Warsaw, Warszawa, warszawski, wisła

The URI to TrackBack this entry is: http://dwojgiemoczuwarszawa.wordpress.com/2009/06/27/podroz-druga-czyli-witaj-maj-piekny-maj/trackback/

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Cathedral hill

derniere - Onet.pl Blog

smutne oczy

taki zupełnie normalny weekendowy dzionek był. wyprawa na kawę, dla odmiany do Notting Hill, spacer po kolorowych uliczkach, szwędacz parugodzinny i skończony aż na Camden, i pogoda super, wszystko jakoś takie normalne i bajkowe jednocześnie. i śmiech, i rozmawialiśmy, i pokłóciliśmy się parę razy - super!

Człowiek, który zasłużył na zranienia i takie potraktowanie. ale nie umiem inaczej. jeszcze nie umiem...

 

wyszedłem na przerwę o 14, podreptałem do St Paul's Cathedral, patrzyłem na ludzi i łapałem powietrze, żeby zabić głód. już zapomniałem, jak to jest gdy nie ma kasy...

 

boję się już cokolwiek robić..

W krainie deszczowców..

   Wyciągnęli średnią i dali całemu Tallaght ocenę 15. Fakt, dziwi że autor przeoczył Drimnagh, tym bardziej że jak pisał książkę to historia śrubokrętów była już dobrze znana. Mimo wszystko polecam Ci ten przewodnik, jako osobie znającej Dublin.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Christchurch Cathedral (Katedra Kościoła Chrystusowego, Dublin) Powerscourt.

Miejsce mosty Nad morzem nie czytać na głodnego ocean ogrody opowieści przy piwie parki Południowo-zachodnia Irlandia puby pychotka Północno-zachodnia Irlandia smutki sport sztuka this is Ireland! :) Wicklow Wielka Brytania Wschodnia Irlandia Zachodnia Irlandia Zamki Środkowa Irlandia że co?

Archiwa

Kategorie

 • Achill Island
 • Aran Islands