O czym chcesz poczytać na blogach?

Castellani

siatkarki siatkarze - Onet.pl Blog

"Siatkarki siatkarkom" - pod takim hasłem został rozegrany dziś w Nowym Sączu
Mecz Gwiazd PlusLigi Kobiet, w którym zmierzyły się wybrane przez kibiców ekipy
 z południa i północy Polski. Lepsze okazały się zawodniczki Południa.

Południe - Północ 3:1 (25:20, 23:25, 25:22, 25:10)

 

Północ:

Woźniakowska, Bednarek, Sadurek, Hendzel, Kosmatka, Teixeira, Maj(L) oraz

Kaczmarzewska, Koczorowska, Żebrowska

 

Południe:

Skorupa, Gajgał, Pycia, Bamber, Barańska, Horka, Zenik(L) oraz Rosner.
         Matlak i Castellani trenerami reprezentacji Polski

...::: ORŁY TRENERA LOZANO :::... - Onet.pl Blog

Skra prowadziła 6:4, jednak chwilę później po skutecznej kontrze częstochowskiego przyjmującego był remis 6:6. Po sprytnym ataku Wlazłego, dwóch blokach Ivanowa na Billingsie, skutecznej zagrywce Heikkinena, kontrze Gruszki Skra uciekła gościom na pięć punktów. Natomiast po bloku Dobrowolskiego i Ivanowa na Wice bełchatowianie prowadzili 14:8. Wtedy dwa razy skutecznie zaatakował Szczerbaniuk zmniejszając straty do 14:10. Na drugą przerwę techniczną drużyny schodziły po zablokowanym przez Ivanowa ataku Wiki. Skra prowadziła wtedy 16:10. Gdy Dobrowolski przy pomocy Heikkinena i Gruszki blokuje Gierczyńskiego jest 19:12 dla gospodarzy. Kolejny punkt Skrze dał po długiej wymianie blok Heikkinena na Billingsie. Trener Castellani postanowił dać odpocząć niektórym zawodnikom i na boisku pojawili się Neroj, Maciejewicz i Milczarek. Skuteczna zagrywka fińskiego środkowego podwyższyła prowadzenie Skry do 23:14. Wtedy częstochowianie jakby się otrząsnęli i odrobili kilka punktów. Ostatecznie seta zakończyła punktująca zagrywka Neroja a bełchatowianie wygrali tą partię 25:18.

 

Bełchatowianie od początku trzeciej partii przeważali. Już po.

niepokorne-mysli-o-sporcie - Onet.pl Blog

Ostra walka do końca, chociaż ja podejrzewam, że czołówka się jednak nie zmieni. Zaksa utrzyma drugie miejsce, trzecie Jastrzębie i czwarta Reska. A żadna z drużyn nie chce zakończyć rundy na czwartym miejscu i spotkać się ze Skrą. Właśnie,a propo Skry, Ryszard Bosek, był obecny na meczach sparingowych tego zespołu we Włoszech i powiedział, że były to bardzo ważne i zacięte spotkania, żadna z drużyn nie chciała odpuścić pomimo tego, że były to tylko sparingi. Ja osobiście jestem bardzo ciekawa jak teraz prezentuje się drużyna z Bełchatowa, bo dawno nie widziałam ich meczów. Ok, to na tyle, przepraszam, że ostatnio trochę zaniedbałam blogi, ale różne sprawy i sprawki zabierają mój czas.

Dziękuję ze odwiedziny,komentarze, buziaki dla Was         

ashanti
4 komentarze

04 marca 2010
Wybuchowy koktajl a la Castellani i spekulacje całej reszty…

Małgorzata Glinka-Mogentale - Onet.pl Blog

6 Mnóstwo fanów

17 stycznia 2009
GOSIA GLINKA SIATKARKĄ ROKU 2008!

Galę II Plebiscytu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i firmy Polkomtel S.A. poprowadzili Zbigniew Chajzer i Agnieszka Popielewicz. Wyniki plebiscytu nie były zbyt wielkim zaskoczeniem. Zwycięzcę w kategorii trenera roku można było typować w ciemno, bowiem sukcesy jakie w ubiegłym sezonie odniósł Daniel Castellani ze swoją drużyną były chyba największymi w polskiej siatkówce. Również tytuł dla Skry nie dziwi nikogo.

 

Najlepszą siatkarką została Małgorzata Glinka - Mogentale, która oficjalnie potwierdziła, że spodziewa się dziecka.

 

Podczas Gali przyznano również dwie nagrody specjalne. Pierwsza z nich, za "całokształt twórczości" trenerskiej dla Andrzeja Niemczyka. Legendarny trener "Złotek" powiedział odbierając wyróżnienie, że kończy swoją przygodę z ławką trenerską i nie będzie się już podejmował prowadzenia żadnego zespołu. Drugą otrzymał Piotr Moszczyński.