O czym chcesz poczytać na blogach?

Caritas

PAPIEROWA WIKLINA - Papierowa wiklina w Białej Podlaskiej

MEGA LICYTACJA EKO KOSZA GIGANTA-wideo

16:06, martimax_bialapodlaska , PAPIEROWA WIKLINA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 czerwca 2011

Poprzedni weekend 25 i 26 czerwca 2011 r. dla instruktorów z Warsztatu Terapii Zajęciowej Ośrodka „MISERICORDIA” Caritas i Fundacji Kreacja Magia Rąk był bardzo pracowity.

Realizowany przez obie placówki pierwszy etap projektu EKORE został zwieńczony sukcesem. 2 dni promocji kreatywnego recyklingu w ramach obchodów „DNI BIAŁEJ PODLSKIEJ”  miało bardzo pozytywny odbiór wśród mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic. W naszym namiocie pojawiło się wiele osób zainteresowanych naszymi pomysłami. Wiele osób zdecydowanych na zakup naszych produktów z papieru było zaskoczonych alternatywną opcją … samodzielnie pod okiem fachowych instruktorów mieli okazję za darmo poznać tajniki sztuki.

Szkolne Koło Caritas ZSO nr2 w Gdyni - Onet.pl Blog


Nad dzieciątka snem.”Boże Narodzenie. Okres radości i życzliwości. 24 grudnia, jak co roku, całymi rodzinami zasiadamy wspólnie przy wigilijnym stole. Rodziną jednakże jest dla nas również nasze szkolne społeczeństwo. Tak więc 19 grudnia 2008 w naszej szkole panowała atmosfera pokoju i przyjaźni. Całe klasy wspaniale spędziły czas łamiąc się opłatkiekm i składając sobie nawzajem życzenia.

Tradycją naszej szkoły stało się już rozpalanie Śwatełka Betlejemskiego i wnoszenie go do każdej z klas. Towarzyszyło temu składanie życzeń przez panią dyrektor, samorząd oraz zarząd Szkolnego Koła Caritas trójkom klasowym. Następnie przedstawiciele klas otrzymali od dyrekcji światełko oraz małe prezenty w postaci figurek aniołków oraz zwoju z życzeniami do odczytania reszcie uczniów.

Tym miłym akcentem pożegnaliśmy się ze szkołą w tym roku kalendarzowym.
Wszystkim życzymy spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Zarząd (23:59)
komentarz

Życie - Onet.pl Blog

Świecie to taki.. niemy krzyk, bo ten świat jest jak bańka, wydaje się piękny i ma w sobie coś niesamowitego, ale w środku jest taki pusty. Tym niewielkim gestem, dali znak całej faunie i florze.. w jeziorze, że są jeszcze uczucia.


IV

„Góra z górą się nie zejdzie” - Ziemia

Młodym ciągle czegoś brakowało i chęć zaspokojenia ich potrzeby odnalezienia nowego życia nie dawała im spokoju. Szli dalej.

Za lasem było kilka pagórków, które dała matka ziemia. Caritas chciała by weszli na jeden z nich. Z góry te pagórki i niewielka dolina między nimi wyglądały jak usta. Czy młodych coś prowadziło? Czy to przypadek?, ale po chwili Fides przytknął swe wargi do warg Caritas... góra z górą się nie zejdzie, a człowiek z człowiekiem? Ich pocałunek wyglądał jakby dwie złączone góry - ocierające się o siebie - z małymi dolinami.


V

„ Może i jestem twardy, ale nie ma rzeczy, której nie da się roztopić ” - Metal

Po długim i namiętnym pocałunku,.

EWANGELIZACJA PRZEZ INTERNET

Tagi: Duc in altum ks prof dr hab Marek Chmielewski KUL radio maryja różaniec
23:49, adam555
Link Komentarze (1) »
66. Tydzień Miłosierdzia
W dniach 3-9 października Kościół w Polsce przeżywa 66. Tydzień Miłosierdzia. Tym razem przebiega on pod hasłem: "Czyńcie, jak Ja wam uczyniłem". Historia obchodów Tygodnia Miłosierdzia rozpoczyna się 23 lutego 1937 r., kiedy to na pierwszym ogólnopolskim zjeździe dyrektorów diecezjalnych Caritas - największej obecnie pozarządowej organizacji charytatywnej w Polsce - podjęto decyzję o zorganizowaniu Dni Miłosierdzia. Przed II wojną światową w ich obchody włączały się oprócz środowisk religijnych także władze państwowe i lokalne oraz media. Po II wojnie światowej pomysł podjęto ponownie. Przy okazji tych obchodów zbierano fundusze na pomoc potrzebującym. Przez cały tydzień poszczególne wspólnoty parafialne będę mogły rozważać zaproponowany program. Przygotowuje go Komisja Charytatywna Episkopatu Polski, w której prace włącza się Caritas Polska. Celem tego Tygodnia jest przede wszystkim formacja - budzenie.

opowiadania anioła

Na nią kwaśno.
- Dajcie spokój. – Weasley przywołał przyjaciół do porządku. – Latanie za demonami to twoja praca. – zwrócił się do Gunna. – Pogoda nie powinna ci przeszkadzać.
    Łomot nie ustawał, więc Angel i reszta poszli do holu, żeby przywitać gościa. To pewnie przerażony klient, który ich potrzebował już teraz i nie mógł poczekać aż deszcz przejdzie.
Cordelia podeszła do drzwi, a reszta ustawiła się przy ladzie recepcji. Nie spodziewali się kogo zastaną na zewnątrz. A na progu, w strugach deszczu stała… tajemnicza pogromczyni z Caritas!
- Cześć. – Jessica była równie zaskoczona co ekipa Angel Investigation. – Szukam schronienia przed tą ulewą, a ten hotel był najbliżej.
- Oczywiście, wejdź. – Cordy odsunęła się, żeby zrobić miejsce nieznajomej. – Strasznie zmokłaś. Przyniosę ci ręcznik.
- Dziękuję. – Jess uśmiechnęła się i spojrzała na pozostałych. Angelowi serce zabiło mocniej. Co się z nim dzieje? – Mam nadzieję, że nie sprawiam kłopotów.
- Właśnie siedzieliśmy w kuchni i nudziliśmy się. – Wes gestem zaprosił dziewczynę, żeby weszła. – Wolisz herbatę czy kawę?

Anty-Rąbek - Onet.pl Blog


Spell (16:32)
Napisz co myślisz

12 stycznia 2012
Caritas
Ilekroć gdzieś w świecie wydarzy się katastrofa, polski Caritas ogłasza zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar. Nie odpuści żadnej okazji aby tak zwany ”dar serca” nie został wykorzystany do umocnienia watykańskich wpływów...
Prozelityzm Kościoła rzymskiego - jak kiedyś Armia Radziecka - nie zna granic.
Tuż przed świętami Katolicka Agencja Informacyjna obwieściła radosną nowinę, że Caritas Polska (chodzi tu wyłącznie o centralę kościelnego koncernu koordynującą pracę 42 samodzielnych delegatur diecezjalnych) wydała w minionym roku na „swoje priorytetowe akcje pomocowe” zawrotną kwotę 12 mln 973 tys. 211,74 zł, której głównymi beneficjantami.

KUBUŚ DŁUGOSZ WALCZY Z NOWOTWOREM OCZU - bloog.pl

Do przedszkola. Chodzi tam bardzo chętnie,a gdy go odbieram nadal kipi energią. Po południu zażywa spacerków i harców na placu zabaw. W niedzielę Kubuś doczekał się cyrku, którego oczekiwał od zeszłego roku. Większość dzieci potrafi usiedzieć w miarę spokojnie w cyrku przez dwie godziny, Kuba zalicza się właśnie do tych dzieci więc czas fajnie minął :))Podziel się:

komentarze (0) | dodaj komentarz

SMS

wtorek, 03 maja 2011 14:05

W związku z pytaniem w księdze gości przypominam, że SMS dla Kubusia jest już nieaktywny. Zrezygnowaliśmy z tej usługi już bardzo dawno temu więc prosimy nie wysyłać sms-ków.

Można pomóc Kubusiowi wpłacając pieniążki na konto Caritas: