O czym chcesz poczytać na blogach?

Cardinal

depths of frenzy


księga    ‡    blog    ‡    linki   ‡    kontaktsny

Z dzisiejszego snu wyniosłam przeświadczenie, że kandydaci na nowego papieża to: ktoś z Ameryki Południowej, Włoch, Niemiec i Murzyn.
(Dodam jeszcze, że nie znam układów watykańskich i sytuacji geopolitycznej Watykanu, jakoż nigdy się nimi nie interesowałam i jestem osobą niewierzącą.)

Kilka godzin później dostałam na Gg wiadomość od znajomego maggusa:

"German Cardinal Joseph Ratzinger — one of the pope's closest aides and the Vatican's doctrinal watchdog. Others mentioned include Brazilian Cardinal Claudio Hummes, Cardinal Oscar Andres Rodriguez Maradiaga of Honduras, Cardinal Francis Arinze, a Vatican-based Nigerian, Cardinal Christoph Schoenborn of Austria and Cardinal Dionigi Tettamanzi of Italy.
żródło:yahoo"

Oczywiście rankiem niebacznie roztrąbiłam ten sen, a po tej wiadomości parę osób stwierdziło, żem jasnowidz i zaczęło dopytywać o sny związane z ich osobami:/

Jednakowoż nie to mnie niepokoi, a narastająca we mnie paranoja związana ze snami, które zaczęły się gdzieś tak z.

Polemiki, dyskusje, refleksje

Podatnicy (?) płaczą. petycje krążą.)

Deux Pologne se font à nouveau front, à deux mois de l'élection présidentielle. Le directeur de la rédaction du quotidien conservateur Rzeczpospolita, Pawel Lisicki, estimait, mercredi, que certains devaient avoir "la conscience pas tout à fait propre", allusion aux pourfendeurs du président défunt, ces dernières années.

AUTISME DES DEUX CAMPS

La fin tragique de M. Kaczynski ne noue pas un dialogue, mais renforce l'autisme des deux camps, conservateurs et libéraux. "Mort tragiquement" Le président "est mort en héros", a avancé le cardinal Stanislaw Dziwisz, archevêque de Cracovie, pour justifier le choix de Wawel, dont personne ne comprend la genèse. "Pour le dogme, l'Eglise est centralisée, mais administrativement décentralisée, explique le Père Andrzej Luter, très actif dans le débat public. Personne d'autre que le cardinal ne pouvait prendre cette décision."

(moje pytanie: a kim jest Ojciec Andrzej Luter, bardzo aktywny w debacie publicznej, który stwierdził że tylko kardynał może podjąć taką decyzję?)

Le Père Luter ne cache pas son malaise devant la tournure que prend le deuil national. "Les cercueils gouvernent la.

Studium poczwarki - Onet.pl Blog

Oschłości, koncentracji na działaniu, pouczania, moralizowania, kopania, usilnego motywowania (zamiast zajrzenia w przyczyny), bolesnych "prawd"(=ocen) prosto w twarz, "nie cackania się" - czyli wszystkich tych rzeczy, jakich zaznałam od matki i dlatego mam takie problemy emocjonalne, jakie mam... A dochodzą mnie słuchy, że tak tam właśnie jest... Jeśli tak - to będzie koniec... Nie wytrzymam.

A najgorsza jest chyba ta myśl, że ja czuję/myślę, że pod spodem jest naprawdę fajna, wartościowa dziewczyna, która mogłaby wiele dać innym, która ma potencjał, aby być szczęśliwą - ale nikt nie potrafi skutecznie pomóc jej się wydostać! Ja sama nie potrafię. TA MYŚL MNIE PRZERAŻA I POWODUJE WE MNIE ROZPACZ i BEZSILNOŚĆ.
Staram się, jak mogę. Bóg jeden wie, jak bardzo się staram, każdego dnia. Widocznie idę złą drogą. A może dobrą, tylko potrzeba czasu (=kolejnych straconych bezpowrotnie lat)?

Rachel Reiland ("Uratuj mnie") i Marie Cardinal ("Les mots pour le dire") zaczęły swoją terapię trochę później ode mnie, ale one.

winogrono

Mrozy i choroby (Isabella, Diamond Moore’a, Lucille, Niagara, Worden, Beta). Wiele z tych mieszańców znajduje się do dziś w uprawie, zwłaszcza w środkowej i południowo-wschodniej Polsce. Prócz tego podobną działalność prowadziły inne (zwykle prywatne) plantacje i szkółki winorośli.

Obecnie uprawa winorośli rozwija się w dwóch kierunkach:

a) uprawy pod osłonami (szklarnie, głównie zimne lub też opalane przede wszystkim pod koniec zimy i na przedwiośniu, ale także jesienią, oraz tunele foliowe). Około 90% powierzchni tych upraw zajmuje odmiana uprawa winorośli Pannónia Kincse (Skarb Pannonii), pozostałe 10% – Bogiarka, Cardinal, Frankenthal i inne deserowe wielkoowocowe, głównie wczesne i wywodzące się od Vitis vinifera.

b) uprawy w gruncie (w otwartym terenie i pod murami). Z uprawianych w gruncie mieszańców pewną rolę odgrywają: Peage 5-10, Seyval Blanc, Aurora, Schuyler, Alden i w mniejszym stopniu inne, głównie jednak mieszańce międzygatunkowe – do tych mieszańców należy przyszłość. Odmiany europejskie, niegdyś liczne, ograniczają się w uprawie amatorskiej do niewielu odmian najwcześniejszych uprawianych w najcieplejszych zakątkach kraju. Uprawa polowa odmian winogrona przeznaczonych na wina obejmująca dotychczas znane odmiany,

z.

Zapiski z Krakowa Zbigniewa Ringera

Niesieni entuzjazmem i podnieceniem idziemy na Rynek, gdzie ma być odprawiona w kościele Mariackim dziękczynna msza święta. Jest późna noc, ale na ulicach tłumnie, a w kościele szpilki nie wciśnie. Śpiewamy Boże coś Polskę, już nie pamiętam kto mszę odprawiał i kto wygłosił homilię, w radości i wciąż jeszcze w niedowierzeniu, kończy się ta pierwsza papieska noc.

Mam w swoim archiwum kilka gazet z tego dnia. Między innymi  International Herald Tribune (w podtytule: Published with The New York Times and The Washington Post),  który na pierwszej kolumnie przez wszystkie szpalty, a gazeta jest ogromna, publikuje informację: "Polish Cardinal Is Elected Pontiff, The First Non - Italian in 455 Yers". I mniejszą czcionką: "Cracow's Wojtyla Is John Paul II". Jest i Irish Independent, który rok później z okazji pielgrzymki papieża do Irlandii, na pierwszej stronie gazety czcionką, jakiej jeszcze nie widziałem pisał: "Whole world in his hands" I dla odmiany, krakowski Dziennik Polski, który także na pierwszej stronie, w cienkiej dwuszpaltowej infomacji zamieszcza, jakby od niechcenia, że "Arcybiskup metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła wybrany papieżem". I zwięzła papowska informacja, w której trochę wojtyłowej biografii. I ani cienia zaangażowania czy.

Nowojorskie impresje - czyli...

Na Zachodzie to, czy ktoś poważnie myśli o nich jako o contenderach? Skazani na 53-29. Potem nie tyle piękna, co spodziewana porażka w drugiej rundzie PO. Wszystko. Nie potrafię myśleć o nich jako o zespole, który może zagrozić LAL, SAS czy nawet OCK. Czegoś im brakuje. Chyba nie mają tego mistrzowskiego przekonania, błysku charakteryzującego najlepszych. Nie sądzę, żeby mogli być też jakimś czarnym koniem PO… Zmierzają ku kolejnemu przewrotowi pałacowemu swojego właściciela. Skazani na dryfowanie przez kilka najbliższych lat. Za słabi żeby wygrać, za mocni by coś zmieniać… Spadający meteor, który niczego nie osiągnął… Groteskowy Brian Cardinal w S5 – (3 godzinny Knicks z zeszłego sezonu), dziadziejący Kidd, który starzeje się chyba szybciej niż Nash, grający na jednej nodze ostatnio Dirk (myślę, że ten niemiecki U-boot trafiałby i bez peryskopu), statecznie wyłysiały Marion o jednym z najbardziej barokowych rzutów w historii koszykówki, wiecznie szósty (choć nie szóstkowy) Terry, Chandler, który tylko potrafi dunkować, bo co innego przerasta jego motoryczne umiejętności, szalony Stevenson, który w każdym meczu może zaprowadzić cię do nieba albo zostać kierownikiem cegielni, czupurny Barea (chyba mój ulubiony zawodnik wagi koguciej – no może bardziej ekscytuję się Bynumem z.