O czym chcesz poczytać na blogach?

Camper

Aussie Dream

Były różne szalbany. Nie chceliśmy żadnych kłopotów, więc ruszaliśmy dalej. Udało sie gdzieś zjechać i zaparkować około 22.30. Szału nie było, jeśli chodzi o miejsce, bo jak się okazało rano (a właściwie trochę wcześniej) mieliśmy 5m do torów i 5 m do autostrady, ale co tam, przygoda :). Tego wieczora widzieliśmy również przepiękne gwiazdy i jedliśmy pyszne steaki, mojego autorstwa (potem jedliśmy je codziennie :D). Trzeba przyznać, że jak 5 osób jest zmęczonych i nie może znaleźć miejsca do spania to amtosfera robi się nerwowa, tak też było w tym przypadku. Wtedy jednakże, widać jaką swobodę daje camper. Masz własną kuchnię, łazienkę, wodę i spanie. Stanęliśmy, gdzie chcieliśmy i bardzo wygodnie przespaliśmy noc.
Następnego dnia dzień był intensywny. Ruszyliśmy w stronę wulkanu Mt Egmont, który do złudzenia przypomina Fuji. Faktycznie, pogoda cudowna i z daleka dostrzegamy idealny stożek stratowulkanu. Pięknie ośnieżony i symetryczny. Szybko wybieramy miejscowość do której jedziemy, pada na Dawson Falls i po paru godzinach znajdujemy się na niezwykle malowaniczej, wąskiej drodze w nowozelandzkiej dżungli i docieramy pod stok wulkanu. Nie mamy czasu podjąć próby wdrapania się na niego, ale.

Milka Jung

Maszt. Ale uszkodzenie było na tyle “szczęściem w nieszczęściu”, że po wejściu do portu i przy pomocy zespołu brzegowego, w tym żaglomistrzów i speców od takielunku, udało się zamontować osprzęt awaryjny, na którym dojechali do końca (nie bez znaczenia była też dobra pogoda i właściwy kierunek wiatru). Teraz zaledwie 20 punktów dzieli Francuzów od Hiszpanów, więc zapowiada się ostra walka w każdym kolejnym etapie. Do końca jeszcze tylko cztery, będzie się działo, mam nadzieję, że łódki to wytrzymają.

Na wodzie  pozostaje Camper, który ma obecnie 160 Mm do Hornu, a potem jeszcze 2160Mm do mety. Oby dojechali, ale czy zdążą na start 20 kwietnia? Abu Dhabi wciąż w Puerto Montt, oni też chcą zdążyć na start. Sanya etap 6 odpuszcza obiecując powrót na scenę w Miami.

A Camper tuż przed Hornem ... / Fot. Hamish Hooper/CAMPER ETNZ/Volvo Ocean Race

etmix

Aktualny skład

Ok wiec  powstaly 2 teamy.Oto one:

Team I

Pro

Bielano
Sherman
Heniu
Stanio
SwiAtlO

Team II

Merkus
Rizz
Shuler
Camper

mały edzio;)

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

.

- bloog.pl

Kapelusza u kobiety podczas niedzielnego nabożeństwa jest niczym dobrowolne wejście na plotkarski szafot. Telewizja, choć wydawałoby się zachodnia, o poranku serwuje jedynie programy pokroju Do It Yourself, lub Cash from the attic, czyli ogólna bryndza dla emerytów i gospodyń domowych. Dyskretnie pomijając kwestię lewostronnego ruchu drogowego, skupię się na nieustannym wożeniu sobie pupy. Brytyjczycy nawet po papierosy do osiedlowego Turka jadą samochodem. Praktycznie każdy ma samochód. Co bardziej szpanerscy posiadają po kilka automobili: codzienny, weekendowy cabrio, wakacyjny CAMPER oraz rodzinny combi.

Jednak tym co w angielskiej angielskości bawi mnie najbardziej to kultura zakupowa. Biedni Anglicy powoli tonący w kryzysie, zdecydowanie nie znają się na gospodarności. Wydają tysiące funtów na tony jedzenia, którego i tak nie będą w stanie zjeść. Wyrzucają tyle produktów spożywczych, że mogliby nimi wykarmić Somalię. Sęk w tym, że im wydaje się, że oszczędzają. Wszystko to wina promocji: dwa w cenie jednego, lub kup dwa, zapłacisz mniej. Też.