O czym chcesz poczytać na blogach?

Campbell's

...bo chomik jest najlepszym przyjacielem! - Onet.pl Blog

Campbelli chomika dżungarskiego. Żyje na stepach i terenach półpustynnych. Piaskowy odcień jego futra zlewa się z otoczeniem. Ma podobnie jak chomik dżungarski czarną pręgę biegnącą wzdłuż grzbietu, nie posiada bocznych plam. W zimie odcień jego futra pozostaje niezmienny. Łapy są owłosione. Chomik Campbella jest bardzo agresywnym podgatunkiem chomika dżungarskiego. Bardzo trudno jest oswoić samca chomika Campbella, a oswojenie samicy graniczy z cudem. Chomik Campbella jest nazywany również chomikiem mandżurskim lub mandżugarskim.

/źródło: wikipedia/

 

Jak już wcześniej zostało napisane gatunek ten jest trudny w oswojeniu i nie nadaje się dla początkującego hodowcy. Chomik Campbella jest bardzo często mylony z chomikiem dżungarskim, ponieważ są bardzo do siebie podobne. Nie należy łączyć chomików dżungarskich z chomikami Campbella! Takie hybrydy często mają probem z wykarmieniem młodych.

 

Fotki przedstawiają różnice między tymi gatunkami chomików:

 

  

Chomik Campbella (mandżurski)

 

  

Chomik dżungarski

 

Na zdjęciach widać różnice koloru futra. Chomik mandżurski jest jaśniejszy.

  

Nie będzie nas przez dwa tygodnie, więc również nie będzie notek. Do zobaczenia!

Dżungarki

Koloruję szarość wokół mnie. Granice wyobraźni nie liczą się. - Onet.pl Blog

- zaczął. - Breaks! Jak pokonać bogina?
- Yyy... mmm....trzeba użyć wyobraźni... wyobrazić sobie... coś śmiesznego, kiedy tylko bogin ukaże się nam w postaci, którą... ee, którą uzna za wystarczająco dla nas straszną - jąkała  się - Potem używamy zaklęcia Riddikulus! i bogin znika.
- Oh, Breaks, dłużej się nie dało? Nie wystarczyło powiedzieć, że używamy wspomnianego przez ciebie zaklęcia Riddikulus? Siadaj dziewczyno! Na sumach za taką odpowiedź dostałabyś tylko połowę punktów!!
- Co on od niej chce? Przecież dobrze mu powiedziała - wyszeptał półgębkiem Black do Lunatyka.
- Black! Chcesz zarobić szlaban? Nie? To siedź cicho i się nie odzywaj - krzyknął Campbell. Całe to znęcanie się nad uczniami, pokazywanie, kto tu rządzi, było jego ulubionym zajęciem. Kochał się wywyższać i znęcać nad słabszymi.


- On jest pokręcony! Po prostu zły! - mówiła pełnym złości głosem Meadows, kiedy z ulgą znalazły się w odległości większej, niż pięćdziesiąt stóp od Campbella.
- On... on, no nie wiem, jak mam się nawet o nim
wyrażać - mówiła Jill, która w końcu zaczęła normalnie się odzywać - On uwielbia się pastwić nad innymi! Powinni go zamknąć na stałe u Munga, albo.

Blog KochaneChomiczk

Niektóre samce bywają agresywne wobec innych samców - takiego osobnika można trzymać tylko z samicą albo oddzielnie (patrz historia o Kudłatym, Orzeszku i Pędzelku).
Długość ciaży w dniach: 19-22
Ilość młodych w miocie: 1 - 7
Srodowisko: pustynne obszary, żyje w małych grupach
Długość ciała: 4-5 cm
Waga: 20 - 25 g
Pożywienie: nasiona, owady
Wiek: max. 2 lata

Komentarzy: 0 2010-01-08 Chomik Campbella
(Phodopus sungorus campbelli)
chomik Campbella

Chomik Campbella (Phodopus sungorus campbelli) zwany też czasami w Polsce mandżurkiem (patrz wyniki konkursu o chomiku mandżurskim), to wschodni kuzyn chomika dżungarskiego. Żyje na stepach i terenach półpustynnych. Piaskowy odcień jego futerka jest przystosowany do otoczenia. Również on ma czarną pręgę na grzbiecie, ale na jego futerku brak bocznych plam. W zimie odcień jego umaszczenia nie zmienia się. Chomiki Campbella często pojawiają się w odmianie albinotycznej, tj. białej z czerwonymi oczami, ale zdarzają się również osobniki żółte z czerwonymi oczami (argente). Jeżeli chodzi o oswajanie to tylko.

Living a dream ! <3 - Onet.pl Blog

Mną , z samego tyłu autobusu - na tylnym siedzeniu siedziało 3 chłopaków. Jeden rudy, drugi ciemnowłosy , a trzeci blondyn. Ten środkowy - ciemnowłosy - był jednym słowem.. uroczy. Ale nie zwracając głębszej uwagi  na nich , zmierzyłam ich wzrokiem i odwróciłam się. Pierwszy przystanek , drugi , i w końcu mój przystanek. Już zaczęłam wychodzić kiedy koło mnie zaczęli się przepychać Rudy i Blond. Prawie upadłam na chodnik gdyby nie czyjaś mocna ręka mnie przytrzymała..
- Wszystko w porządku?
- Ta.. - mruknęłam i odwróciłam się do swojego wybawcy którym okazał się być...
- Jestem Ian Damon Sommerhalder - uśmiechnął się do mnie , wystawiając piękne, białe zęby.
- J-jestem Aria Campbell - zaczęłam się jąkać. Poczułam że się rumienie ale uspokoiłam się. Niech nie myśli że jestem łatwa.
- Przepraszam za moich kolegów ale to DEBILE - powiedział akcentując ostatnie słowo tak głośno, żeby usłyszeli to Rudy i Blond - Chodzisz tu do liceum? Nie zauważyłem cię wcześniej. A z pewnością zauważyłbym - uśmiechnął się miło.
Zarumieniłam się chcąc nie chcąc. Jednakże po chwili oprzytomniałam i zobaczyłam wielki budynek.. a więc to jest ten słynny High School.
- Halo baza? - zaczął się śmiać Ian. Kompletnie zapomniałam o jego istnieniu.
- Przepraszam zamyśliłam się. Nie , to mój pierwszy dzień.
- Aa jak tak to jestem zachwycony że będę mógł oprowadzić.

Blog wiki1993

Chomik chiński posiada długi, nieowłosiony ogon, który wskazuje na jego pokrewieństwo z nornikiem. Chiński chomik pręgowany przystosowuje się łatwo do otoczenia i oswaja, a jego zaletą jest to, ze bywa aktywny w godzinach dziennych. Jednak ze względu na kruchość budowy i małe rozmiary może łatwo doznać obrażeń podczas nieostrożnego obchodzenia się z nim. Nadaje się więc bardziej dla osob, mających duże wyczucie w obchodzeniu się z małymi zwierzętami. Chomik ten potrafi się wspinać i bezpiecznie schodzić na dół z pewnej wysokości. Ryzyko, że spadnie ze stołu lub z dłoni opiekuna, jest mniejsze niż w przypadku innych chomików karłowatych. Chomiki dżungarskie, Roborowskiego i Campbella prowadzą na wolności typowo naziemny tryb zycia, nie mają więc wyczucia wysokości, tak jak chomik chiński. Długość ciąży w dniach: 20-22 Przeciętna wielkość miotu: 4-7 Długość ciała: 10-12 cm Waga: 38-46 g Osiągalny wiek: max. 2-3 lata. WIĘCEJ O CHOMIKACH CHIŃSKICH Długość ciała dorosłego chomika chińskiego wynosi prawie 11 cm, jest więc o połowe mniejszy od młodego chomika europejskiego. Na ciemnoszarym futrze można dostrzec cZarną pręgę biegnącą wzdłuż grzbietu. Gatunek ten mieszka w różnych środowiskach, jednak unika suchych pustyń, wysokich gór oraz wilgotnych podłoży. Chomik chiński posiada dłuższy niż pozostałe chomiki ogon. Łatwo się oswaja i przystosowuje do.

BlogAsek HanTarCi

Dni, samice – w wieku 30 dni. Pierwsza kopulacja następuje zazwyczaj w 12 – 14 tygodniu życia. Chomiki są całkowicie wyrośnięte w wieku trzech miesięcy. Przeciętna długość życia wynosi 18 miesięcy, choć w niewoli mogą dożyć nawet 5 lat.

Pożwienie-Chomiki żyjące na wolności mają bardzo urozmaicony jadłospis. Zależy on od pory roku. Żywią się przede wszystkim pokarmem roślinnym. Są to głównie nasiona i owoce. Chętnie jedzą marchew, jabłka. Chomikom nie można podawać owoców pestkowych oraz sałaty. Zwierzęta te potrzebują także niewielkich ilości białka zwierzęcego. Chomiki raczej nie piją dużo wody, lecz muszą mieć do niej dostęp.


Chomik Campbella:
krótkoogonowy chomik karłowaty, wcześniej klasyfikowany jako podgatunek Phodopus sungorus campbelli chomika dżungarskiego. Żyje na stepach i terenach półpustynnych. Piaskowy odcień jego futra zlewa się z otoczeniem. Ma podobnie jak chomik dżungarski czarną pręgę biegnącą wzdłuż grzbietu, nie posiada bocznych plam. W zimie odcień jego futra pozostaje niezmienny. Łapy są owłosione. Chomik Campbella jest bardzo agresywnym podgatunkiem chomika dżungarskiego. Bardzo trudno jest oswoić samca chomika Campbella, a oswojenie samicy graniczy z cudem. Chomik Campbella jest nazywany również chomikiem mandżurskim lub mandżugarskim.

Chomik  chiński:
Wygląd-Chiński.