O czym chcesz poczytać na blogach?

Całki

is this desire?

Będziemy z Zuzią udawać dorosłe. Podpinam grzywkę. Szukam intensywnych kolorów. Tonę w niepewności. Tęsknię za Babcią. Otwieram okno nad ranem. Budzę się przy placebo.
Na wiosnę mam też koła niezaliczone i za krótkie paznokcie.
Kiedy jestem zestresowana, jest mi okropnie zimno.
Zamarzam.
korovka 2004-04-03 22:22:03
skomentuj (2)


Wiosny kontynuacja
Cały ciąg wiosennych notek bez większego sensu.
Przeplatam to wszystko. Bólem, szczęściem, oczekiwaniem, niczym.
Rozstrój emocjonalny ciąg dalszy.
Zapisuję daty w pamiętniku.
Liczę całki. Zjadam całki. Pierzę całki. Śpię z całkami. Kocham całki. Mam nadzieję o całkach zapomnieć.
Mam ochotę iść na piwo. I mam też ochotę utopić całkę w kieliszku.
A kiedy byłam mała tata mówił, że na samym dnie jest szatan. Do teraz nie dopijam do dna.

Żart sytuacyjny, tylko dla Asy.
Pamiętasz Oko jak jacyś chłopacy chcieli nas zabić, zgwałcić, a co na pewno poderwać ;) w Zaniemyślu na wakacjach? Miałyśmy udawać, że jesteśmy z Włoch, ale sytuacja wydawała się zbyt poważna na żarty.
Pytają:
-Same tu jesteście?
My:
(cisza)
-Same.

Rok szkolny 2011-2012

14:09, 2012zs3 , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 września 2011
Uroczystość patriotyczna dla uczczenia ofiar Zbrodni Ponarskiej

Muzeum w Bochni im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na uroczystość patriotyczną dla uczczenia ofiar Zbrodni Ponarskiej i pamięci redemptorysty ojca Władysława Całki z Bochni - więźnia wileńskich Łukiszek.

W czwartek 15 września 2011 roku

Program uroczystości:

15.00 - Kościół św. Pawła Apostoła, Msza Święta w intencji o. Władysława Całki i ofiar Zbrodni Ponarskiej.

16.15 - Cmentarz św. Rozalii, uroczyste odsłonięcie i poświęcenie Tablicy Ponarskiej ufundowanej przez Stowarzyszenie Rodzina Ponarska. Modlitwa przy grobie o. Władysława Całki.

17.30 - Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, Czwartkowy Wieczór Pamięci.

- ks. prof. dr Tadeusz Krahel.

Matematyka

integral od łac. integercałkowity) – termin będący daleko idącym uogólnieniem sumowania liczb. W przypadku ciągłych, nieujemnych funkcji rzeczywistych całka może być interpretowana jako pole figury zawartej pod wykresem funkcji i ograniczonej osią Ox. Pojęcie całki, intuicyjnie, może być wiązane właśnie z polem powierzchni, objętością. W języku potocznym przez słowo całka rozumie się najczęściej całkę nieoznaczoną, mającą ścisły związek z problemem znajdowania pola powierzchni pod wykresem funkcji. Przez całkowanie rozumie się operacja znalezienia całki oznaczonej lub nieoznaczonej pewnego wyrażenia. W tym drugim przypadku, a konkretniej w przypadku całki Riemanna jest to operacja odwrotna do różniczkowania. Nie istnieje algorytm, za pomocą którego można by scałkować każde wyrażenie.

Istotą praktycznej “sztuki” obliczania całek nieoznaczonych jest przekształcenie całki początkowej do takiej postaci, dla której można już zastosować wzory z tablic całek. Stosuje się przekształcenia algebraiczne (np. przedstawienie funkcji wymiernej w postaci sumy ułamków prostych) lub trygonometryczne. Specjalistyczne tablice.

Don't you cry tonight ...

;0 ( tu całusy dla Anny i mojej Justynki :D ) - wiem ze każdemu przypominałam :P - ale nie sądziłam że tyle ludzi będzie to pamiętać :D i tyle ludzi mi kupi diddle :D:D:D - za to normlanie stawiam lody :D - kolejny szczegół - na uczelni bardzo miło i sympatycznie - wykłady coraz nudniejsze ... - ja nie bede mówiła że się wyłączam bo jeszcze jakiś mój doktorek przez przypadek tu zajrzy i będe na celowniku, a w tym semestrze ustne egzamy są ?? jaki pop ***** takie coś wymyślił ;(- dlaczego ... musze zainwestowac w mini i duży dekold na te egzamy :D;D - cóz jeszcze .. mam apel do ludzi którzy to czytają - kto kuma całki ?? - a jesli juz kuma całki to kto mi wytłumaczy :D:D - albo - zroib dobre ściągi ... doszłam do wniosku ostatnio na macie, ze po cholere mi to -ściągi zrobie, to tylko 115 zadań .. ;( - jezuuu ... weźcie się zlitujcie :) zapłace :P - wogóle po co komu całki ;/;/ - a tak poza tym co u was :) - z tego co się orientuje to każdy cos studiuje - poza buczaczem, ona wiecznie się leni - coś z tym trza zrobić ;] - nie może tak być !! - ja to załatwie :D - za te maoproduktywną się zemszcze buczaczu :D - a tera zjako grzeczny student ... ( każda ściema dobra ) ide przepisywać wykłądy z prawa .. po co mi prawo to.

.............awaken.blog.pl

Mającego powstać w okolicach marca skateparku w koluszkach :D Very fuckin' nice. Cały sezon sie zgejowałem i w ogóle nie jeździłem, ale teraz czuje, że przyjdzie nowa zajawka :) Choć po feralnym wypadku w wakacje obiecałem sobie, że założe rolki dopiero jak moja ręka się całkowicie wyprostuje, myśle że jakoś przezwycięże strach (moja ręka jest tak samo pokrzywiona jak 2 tygodnie po wypadku....przez cały rok jakoś się kiepsko goiła). Na razie jeszcze just hujówka z uczelnią, bo niestety chciałbym być dopuszczony do examów - na razie z 2 kól z fizyki uzyskałem 5 punktów łącznie - teraz z kolejnych 2 (całki, całki - same całki :/) MUSZE uzyskać 11 punktów, bo sie pożegnam z Politechniką... Naprawdę - bez pierdzielenia jak każdy ma ciężko na studiach - jak przeżyje styczeń (zostane dopuszczony do examów) i luty (zalicze sesje) to chyba się posikam ze szczęścia. No dobra, koniec pitolenia - na TVN puszczają powtórkę 'Na wspólnej' z całego tygodnia - nie mogę tego przegapić. :)
skomentuj (0)


2004-01-06 22:29:46
'Chujówki napierdalają niczym bomby na Warszawe'
to zdanie (C) pnz idealnie obrazuje to, co się teraz dzieje na uczelni. Najgorsze jest to, że.

Tytuł

Komentarz »
niedziela, 29 października 2006
Uprzejmie proszę o nieczytanie
Trzeba przyznać, że tytuł jest prowokacyjny. Wykorzystałem niedoskonałości w działaniu ludzkiego mózgu, by skupić uwagę na tym niewyróżniającym się blogu. "Co mi jakiś tytuł będzie mówił co mam robić, na złość wejdę i przeczytam" - dzięki takiemu tokowi rozumowania pozyskałem kolejną sztukę czytelnika, jak widać wbrew pozorom jestem całkiem cwany. Teoretycznie, ktoś mógłby powiedzieć, że powinienem pisać spoty reklamowe, jednak było by to jak trafienie kulą w płot, czyli stosunkowo niecelnie (chyba, że ktoś specjalnie celuje w płot zachowując się nieszablonowo - takich przypadków jednak zwykle nie bierzę się pod uwagę). Jeśli chodzi o sprawę design'u, to całą noc myślałem nad zmianą Rodziny czcionki. Nie jestem pewien, jaka rodzina jest standardowa, faktem jest jednak, że ulegnie ona zmianie. Niedługo (wkrótce). Sporo zastanawiałem się również nad umieszczeniem ilustracji.

zanim dotrze,że to bez sensu

  Czas publikacji:
  piątek, 08 kwietnia 2011 15:28

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „fju bzdziu na fejsbuku”
  • Dodaj komentarz do wpisu „fju bzdziu na fejsbuku”
 • czwartek, 07 kwietnia 2011
  • Panna O

   Mam taką koleżankę na uczelni Ola się zwie,fajna jest.3 lata starsza,ja jestem 3 razy większa.Wzdłuż i wszerz.

    

    

   Na początku marca przed kolokwium z matmy.

    Siedzę przed tą matmą i im dłużej patrzę tym mniej rozumiem.Jako,że miałam kolokwium pierwsza,to O wysłała mi na pocieszenie zadania z całek i pochodnych;