O czym chcesz poczytać na blogach?

California love tupac

Rap_fans

Rap jako Mc New York.

Rok 1988:
Tupac z rodziną przeprowadzają się do Marin City w Californi.
Przed filmem Juice (1991) Tupac sprzedawał narkotyki, aby móc kupić sobie coś do jedzenia, ponieważ wyprowadził się od matki, która w tamtych czasach zażywała.

Tupac zostaje zamieszany w strzelaninie z policją (Policjanci byli po służbie). Został uniewinniony, ponieważ policjanci byli pijani, a poza tym jeden z nich posiadał nielegalnie broń, która już wcześniej została skonfiskowana.

Rok 1992:
Sierpień, Marin City, Tupac wdaje się w strzelaninę. Ginie 6-letnia dziewczynka.

Z drugim wydaniem w Listopadzie 1996 roku album otrzymuje miano '9 X Platynowa Płyta'). Jest to album Wszechczasów, single "How Do You Want It", "California Love", "2 of Amerikaz Most Wanted" są na pierwszych miejscach w liscie 20 najlepszych singlii (w magazynie Billboard).
Również w tym roku 'Pac.

_ :: Black Old School :: _

Znajdowali się członkowie Mob Piru Bloods i pracownicy Death Row, zatrzymała się naprzeciwko hotelu Maxim z powodu czerwonego światła. Kawalkadę prowadził, za kierownicą czarnego BMW 750, Marion "Suge" Knight, obok niego siedział Tupac. Przez przejście dla pieszych z obydwu stron ulicy przechodzili turysci, co nie pozwalało samochodom szybko ruszyć z miejsca. Nagle z prawej strony BMW pojawił się biały Cadillac, z samochodu oddano 13 strzałów. Pięć z nich raniły.A Little Liquor"
Me Against the World 27 lutego 1995 2x platyna U.S. "Dear Mama"
"Temptations"
"So Many Tears"
"Old School"
All Eyez On Me 13 lutego 1996 9x platyna U.S. "California Love"
"How Do You Want It"
"2 of Amerikaz Most Wanted
"I Ain't Mad at Cha"
"Life Goes On"
"All Eyez On Me"
The Don Killuminati: The 7 Day Theory 5 listopada 1996 7x.

Blog barti999
Biografia 2paca
(komentować tam gdzie inne)
Tupac Amaru Shakur urodził się 16 czerwca 1971 r. w szpitalu uniwersyteckim na Brooklynie - dzielnicy Nowego Jorku. Jego imie - Tupac Amaru oznacza w wolnym tłumaczeniu "błyszczący wąż", a nazwisko Shakur pochodzi z języka arabskiego i oznacza "wdzięczny Bogu". Rodzicami 2Paca byli: Afeni Shakur i Billy Garland. Matka jego należała do.Man, Kc & Jojo, Rappin'4 Tay, Dramacydal, C - Bo, Storm, Dr. Dre, Roger Troutman, Danny Boy, George Clinton, Outlaw Immortalz, Jewell, Syke, CPO, Richie Rich, Michel'e, Mutah, E-40 i B - Legit. Wielką sławę na świecie robi Utwór California Love wykonywany wspólnie z Dr. Dre. Teledyski można ujrzeć również do All About U, How Do U Want It, 2 Of Amerikaz Most Wanted i Ain't Mad At Cha. Należy wspomnieć o singlu How Do You Want It oraz teledysku 2 Of Amerikaz Most.

Music is my life czyli wszystko o muzyce - Onet.pl Blog

W końcu na jego drodze stanął Shock-G, lider pochodzącego z Oakland zespołu Digital Underground. Zaproponował Tupakowi posadę tancerza i technicznego w swoim zespole. Podróżując i występując z Digital Underground Tupac w wolnych chwilach pracował nad swoim autorskim materiałem. Kilka razy pojawił się też na wydawnictwach Digital Underground.

W historii hip hopu. To kolejny album Shakura, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy przebojów. W ciągu zaledwie kilku miesięcy wydawnictwo aż cztery razy pokryło się platyną. Z tej płyty pochodzi nagrany razem z Dr. Dre przebój "California Love".

Mimo ogromnego sukcesu, Tupac zaczął odczuwać znudzenie rapem i zwrócił się w większym stopniu ku.