O czym chcesz poczytać na blogach?

Cadbury

czeko-lada

Wszyscy wielcy zaczynają od pewnego czasu inwestować swój czas, pieniądze i pomysłowość w Social Media. Ten trend nie ominął również branży czekoladowej, która odkryła na tym polu spory potencjał promocyjny.

Jak łatwo się domyśleć największą popularność zyskał sobie FaceBook, gdzie strony dla fanów największych marek liczą sobie nawet kilkanaście milionów aktywnych użytkowników, którzy kliknęli „Lubię to”. Zdecydowanym liderem jest tu marka Ferrero Rocher, Milka oraz strony produktów Kinder i Cadbury.

Z rodzimych marek możemy odnaleźć m.in. najbardziej aktywnego Wedla oraz raczkujące strony czekolad Goplany i produktów dla dzieci Hibbi (marka wchodząca w skład Millano).

Coraz odważniejsze działania promocyjne przeprowadzane są również na Twitterze. Tutaj lideruje Ritter Sport, Ferrero Rocher oraz  Cadbury.

 

Zachęcamy polskich producentów do większej aktywności

Czekolada

20 XVI wieku kakao trafiło do Europy za sprawą hiszpańskich konkwistadorów (przywiózł je najprawdopodobniej niejaki Hernŕn Cortéz w 1519 roku).  Zamiast przypraw Hiszpanie dodawali do kakao cukier i esencje waniliową. Gdy Anna Austriaczka, hiszpańska księżniczka, poślubiła w 1615 roku Ludwika XIII, wprowadziła na dwór francuski zwyczaj picia czekolady. Trochę wcześniej, bo w 1606 roku czekolada trafiła do Włoch dzięki kupcowi Antonio Carletti. Wkrótce potem cała południowa Europa poznała smak czekolady, a 40 lat później pewien przedsiębiorczy Francuz otworzył w Londynie pierwszy sklep z czekoladą. W 1824 roku angielski kwakier, John Cadbury , zaczął w Birmingham produkować śniadaniowy napój pod nazwą "Cocoa Nibs", choć dotychczas sprzedawał jedynie herbatę i kawę. W cztery lata później Holender Coenraad van Houten udoskonalił sposób pozbawiania czekolady 2/3 tłuszczu, dzięki czemu powstał suchy proszek, jakiego obecnie używamy.
 

16:21, mysza_hhb , Czekolada
Link Dodaj komentarz »

Kultura niedawna i dzisiejsza - bloog.pl

Dziesięciolecia (obie budowle w Warszawie)

1956 - otwarcie Stadionu Śląskiego w Chorzowie

1973 - Rozpoczęcie seryjnej produkcji Fiata 126p

1974 - otwarcie Trasy Łazienkowskiej i Wisłostrady w Warszawie

 

W 1983 roku tego dnia skończył się stan wojenny w Polsce, a w 2002 wybuchła tzw. Afera Rywina. Imieniem 22 lipca ochrzczono fabrykę czekolady Wedla (dziś nazywa się Cadbury).

 

Jak widać, dużo tego jak na jeden dzień w roku. Kiedyś, oprócz dnia odbiorów budowlanych, było to święto państwowe, dzień wolny od pracy, a także dzień zwiększonego asortymentu dóbr wszelakich w sklepach i na straganach. W 1990 roku Sejm Kontraktowy zniósł to święto, wprowadzając dwa inne: 11 listopada i 3 maja.

 

Dla mnie (uważającego za patriotyzm raczej płacenie podatków, niż machanie szabelką i.

Zapiski z oblężonego miasta


Rozmowy o pracę przebiegły tradycyjnie, aczkolwiek pytam wszem i wobec co dziwnego jest w tym, że facio ze stolycy szuka pracy, pasującej do jego predyspozycji, w Krakowie? Czy to jest naprawdę aż tak niezwykłe, że wymaga to półgodzinnego przesłuchania podczas anterwju? I krzyżowego ognia pytań?

Największe zdziwienie wzbudziła we mnie czysto warszawska firma Wedel (wiem, teraz to już Cadbury Wedel czyli część wielkiej korporacji), która oferuje w swojej pijalni czekolady (w której wypiłem lurowatą kawę) ni mniej ni więcej tylko pamiątki z Krakowa w formie wyprodukowanych w Warszawie czekolad... Wedel by tego nie wymyślił, ale jakiś mózg od marketingu a i owszem. Absurdalność tej sytuacji ubawiła mnie w trakcie wizyty.

Większy absurd jest chyba jednak krakowskiej produkcji.

Polityczne conieco - Onet.pl Blog

Europejskiego pucharu (a taki weekend zdarzył się w dniach 20-22. marca) , niż takim, gdy Lech Kaczyński wespół z Donaldem Tuskiem, a zatem, względem ważności, pierwszy i czwarty urzędnik w kraju, kompromitują polskie społeczeństwo na arenie międzynarodowej. 

To zatrważające, w jaki sposób prawicowi politycy rozgrywają nasze sprawy w unijnych i natowskich centralach. Celem zabiegów dyplomatycznych (nazwijmy je tak dla dobra śledztwa, gdyż postępowanie Kaczyńskiego i Tuska z dyplomacją ma tyle wspólnego, ile rodzima filia Cadbury z produkcją silników do Suchoja) okazuje się być zabezpieczenie partykularnego, bliskowzrocznego interesu partyjnego, wewnętrznego, kampanijnego, a nie dalekosiężne dobro Polski. Co bardziej niewiarygodne, oba postsolidarnościowe obozy doskonale się na tych barykadach czują, a lejtnanci Kaczyńskiego i Tuska brną w zaparte w dziele przekuwania dyplomatycznych niedorzeczności w międzynarodowe sukcesy.

Ministrowie Kancelarii Prezydenta od weekendu zabiegają o to, by Kancelaria Premiera podała do publicznej wiadomości treść poufnej rozmowy pomiędzy Donaldem Tuskiem a.

flanela blog

Dnia po prostu otwieramy oczy, patrzymy w lustro i zauważamy siwe włosy, zmarszczki i fałdki tłuszczu na brzuchu. Jesteśmy stare, samotne i nie mamy pomysłów na życie, a pałętający się po domu Obcy w przepoconym podkoszulku wcale nas nie wspiera.

Z utęsknieniem czekamy na emeryturę. Lecz nie wszystkie jej dożywamy.
Na drodze stają bowiem dwie wersje zastępcze:

-wersja light (atak serca)
 
-wersja hard core (rak)

Jeżeli już jednak doczekamy upragnionej emerytury, to pomimo możności nicnierobienia, odpoczywania i błogiego relaksu jedyne, co nas dobrego w dalszym życiu może spotkać, to woreczek z tabletkami.

flanela 2009-03-31 19:57:20
skomentuj (0)
The White Stripes- Jolene
Rozmyty dźwięk dawnego uczucia.

W czaszce szeleści mi papierek po "Cadbury Choclairs".

flanela 2009-03-31 23:46:12
skomentuj (0)