O czym chcesz poczytać na blogach?

Cabernet merlot

Moje alter ego - Onet.pl Blog

Sie tu o ostatnim spotkaniu z przedstawicielem plci przeciwnej, czy preferowanym typie urody meskiej- to mam na codzien. A ze piekno uwazam, za wystarczajaco interesujacy temat, zeby o nim pisac...to juz osobna sprawa:)

Koniec tego dobrego, wracam do kaprysnego piora, ulubionego Cabernet Merlot i do polowy zapisanej kartki. Ostatnio znow pisze wiersze:)

Pozdrawiam!
Häxan (23:32)
1 komentarz

merlot.blog

Warunków klimatycznych, chociaż najlepsze efekty przynosi uprawiany w klimacie chłodniejszym. Najlepiej udaje się na glinie i wilgotnych glebach, ale równie dobrze radzi sobie na innych typach podłoża, a nadmiernie wysuszona ziemia znakomicie wpływa na rozwój kiści.

Merlot doskonale nadaje się do mieszania z innymi gatunkami szczepów, tworząc ciekawe kupaże. Niestety czasem jest więc traktowany tylko jako dodatek, mający na celu złagodzenie ostrego, agresywnego smaku innych odmian, przede wszystkim Cabernet Sauvignon. Klasycznym przykładem wykorzystywania go razem z innymi szczepami jest region Bordeaux, gdzie mieszany jest właśnie z Cabernet Sauvignon i w niewielkich ilościach z Cabernet Franc. Często nawet niewielka domieszka Merlota może dać bardzo ciekawy efekt.

Pyszne tarty

I przypraw.

Bordeaux to chyba najsłynniejszy region winiarski Francji. Jego wspaniałe wina zawdzięczają swój smak i zapach mieszance szczepów Merlot (zapach owoców) oraz mocnym w smaku Cabernet Sauvignon.

Langwedocja może się pochwalić tym, że tam właśnie powstało pierwsze w świecie wino musujące, którego produkcję udoskonalono i rozsławiono.

Illdonezja


skomentuj (3)


jeszcze trochę;
I jeszcze, drogi pamiętniczku, muszę zeznać jeden grzech, którego ohydnie dopuściłam się w związku z wyprzedażą w mom ulubionym sklepie. Kupiłam sobie marynarkę, aksamitną, męską (a jak pięknie leży!), w kolorze merlotowym. A że dziura w budżecie, to wiem, że nie powinnam, ale nie mogłam, musiałam, była taka piękna i ja w niej wyglądałam tak przyjemnie a może to tylko kwestia marketingowego oświetlenia w przymierzalni. Wiem, jednak, że spodobało mi się, miałam jasną skórę i.Gotowało zupę z trupa albo kremowało żywcem zdjęte z parapetu gołebie. Dlaczeeeeego, pyta ill., dlaczego ludziom nie przeszkadza taka ohyda! Jakby nosy mieli z betonu.
To powinno być karane. Smrodzić innym ludzom do domu. Bu.

fragile 2005-03-31 23:27:39
skomentuj (3)
wcale
Ale to wcale nie o śmierdzących wytworach sąsiadów chciałam napisać ale o wieczorze.
Że spacer.
Że włosy.
Że pranie pachnie pomarańczami.
Że lody i polewa o smaku chałwy.
Wiśnie (we śnie).
Cabernet Sauvignon.
Myślenie i wspominanie.

fragile 2005-03-31 23:36:21