O czym chcesz poczytać na blogach?

Bytów

co u nas : Podziemne Pismo Tajniak : co u nas

Ojciec nie namówi nas, byśmy uwierzyli Jezusowi, wcale nam to nie grozi;

skomentuj (0)

4 maja 2005 - nieprawdą jest, że zostaliśmy wrzuceni do świata bez Boga, bez szans rozeznania odpowiednich kierunków i poznania tego co nas otacza; nieprawdą jest, że nasze życie to podstępna i na niepewnych zasadach oparat gierka w dobro i zło, w której stawką jest rodzaj wieczności - piekło lub niebo; z ludzkiego punktu widzenia trzeba przyznać, że Bóg, jedyny Byt Absolutny, "skazany" jest na stwarzanie jedynie bytów niedoskonałych, bo różniących się od Niego; stwarzanie bytów doskonałych jest raczej równoznaczne z nieustannym stwarzaniem samego Siebie, a to przecież niczego nie zmienia; jest nieustannym aktem; zatem Bóg stwarza także byty inne - takie, którym czegoś brakuje, które nie są Nim samym; takie, które nie mają racji samoistnego istnienia, bo są bytami stworzonymi, zatem nie wiecznymi; takie, które swe istnienie czerpią zawsze z istnienia Bożego - nie tylko na początku, ale w każdej chwili swego bytowania; bo bez istnienia rzeczy nie istnieją; stwarzanie jest więc nieustanne, wbrew temu, co mówią zwolennicy.

Ci którzy tu wchodzicie porzućcie dogmat liniowości czasu...

Istota...a może...
A może coś nieokreślonego... Tak innego od tego co ludzie znają z codzienności bądz mądrych stosów słów i ksiąg, tego całokształtu wytworzonego przez zakłamane byty ludzkich wzruszeń... a może wreszcie coś prawdziwego i przez to trudnego do określenia, ubrania w ramy i definicje?
Nie szukaj kota pośród zwyczajności, bo on ucieka przed szarością on jest przygodą Twego teraz i potem,a zarazem zadaniem... jakim? jeszcze nie czas na odsłonięcie.... czego? może świadomego jutra..... on jest częścią Ciebie... Ty częścią jego... razem czy osobno, ale ciągle w połączeniu bytów.... jakich? raczej których... czasami niewiedza jest wiedzą właściwą....
masai-eirene-aniteri 2004-07-20 16:40:41
skomentuj (0)


Początek końcem nieświadomości....
To był nasz kolejny świt w krainie istnień i bytów... pełne przenikanie odczuwalne, jak ukąszenie boskiej kobry, Matki zakłamania i iluzji... Wejście w pełniejsze bycie Samanitem... Rozpoznanie natury swego "człowieczeństwa"... Nas i ich.... bo My to oni....
masai-eirene-aniteri 2004-07-20 16:44:51
skomentuj (0)
Migotanie jest istnieniem....
Wszedłeś w światy już nie jako.

Wakacyjne podróże po literaturze

Niewiele, biorąc pod uwagę czas, lecz 64 lata działalności Biblioteki Miejskiej w Bytowie, to ogrom przemian, wieloletni trud bibliotekarzy, lata lepsze i gorsze, to wreszcie wszystko to, co złożyło się na obecny kształt pracy i jej wygląd. Biblioteka mieści się we wschodnim skrzydle czternastowiecznego zamku krzyżackiego.

Biblioteka jest samorządową instytucją kultury, której organizatorem jest Gmina Bytów. Pełni funkcje biblioteki powiatowej dla powiatu bytowskiego. Obejmuje swym zasięgiem  biblioteki publiczne poszczególnych miast i gmin w powiecie wraz z podległymi im filiami, przejmując ich merytoryczna obsługę.

Tagi: biblioteka miejska biblioteki_konkurs bytów książka literatura
14:53, asiedwie
Link Dodaj komentarz »