O czym chcesz poczytać na blogach?

Bystrzyca

Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej

Oczyszczeniu pomagały studentki ze Szwecji, Francji i Polski, z Europejskiego Forum Młodzieży prowadzonego przez Adama Jasnikowskiego. Dużą część kosztów kolumn ołtarzowych ufundował Georg Heinz, pochodzący ze Starego Waliszowa. Dawny obraz z kaplicy odnalazł Karl-Heinz Ludwig w czasie poszukiwań w magazynie Muzeum Filumenistycznego. Na podstawie zdjęć udostępnionych przez dr. Marka Sikorskiego Karl-Heinz Ludwig wykonał kopię obrazu. Koszty wykonania kopii obrazu dla swojego patrona pokrył Wielki Dziekan Hrabstwa Kłodzkiego prałat Franz Jung. Podłogę składającą się z płyt piaskowcowych 25 x 25 x 3 cm ufundował Heimatverein (Związek Ojczyźniany), dawni mieszkańcy dzisiejszego miasta Bystrzyca Kłodzka (zarząd: Horst Gebauer, Werner Taubitz, Klaus Fischer, Klaus Felix Neugebauer, Heribert Wolf i Gerd Nagel). Koszty transportu poniósł Janusz Kobryń. Dach, który został bardzo dobrze wykonany w okresie powojennym przez mistrza blacharskiego Jana Magonia, został 3-krotnie pokryty farbą Cynkal przez Marka Sadzińskiego. Farbę przekazał nieodpłatnie Zarząd Miasta. O obecność działań w mediach, zadbali publikując dobre zdjęcia i artykuły Andrzej Wziątek i Andrzej Rusak. To, że kaplica znowu pięknie wygląda, jest dziełem Petera Ulricha, Hansa Exnera i Jaromira Chylińskiego. Szczególnym znakiem rozpoznawczym kaplicy jest jej zwieńczenie z wiatrowskazem, w którym można.

Cała Polska w Cieniu Śląska!

- Polonia Bystrzyca Kłodzka 3:2
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Lechia Gdańsk (juniorzy) 7:0
yb96 2005-02-12 21:08:45
skomentuj (0)


Wygrana Polonii w sparingu z Trojanem...

W dniu dzisiejszym o godzinie 14:00 odbył się na boisku w Bystrzycy Kłodzkiej sparing pomiędzy POLONIĄ a TROJANEM.Wynik spotkania to 9:2 dla Polonii.
yb96 2005-02-12 21:10:52
skomentuj (0)
Kolejny sparing...

Jutro tj. 16.02.2005r. o godzinie 15:00 na boisku w Bystrzycy Kłodzkiej odbędzie się kolejny sparing.Tym razem Polonia Bystrzyca Kłodzka będzie podejmować 4 ligową imienniczkę z Nysy.
yb96 2005-02-15 22:59:16
skomentuj (0)
Sparing: Bystrzyca Kłodzka - Nysa 1:3...

W rozegranym dzisiaj sparingu pomiędzy Polonią Bystrzyca Kłodzka a Polonią Nysa lepsza okazała się drużyna z Nysy wygrywając 3:1.
yb96 2005-02-16 22:24:55
skomentuj (0)
Sparing: Polonia Bystrzyca Kłodzka - Pogoń Duszniki Zdrój 0:2...

W rozegranym wczoraj tj.19.02.2005r. sparingu nasi piłkarze ulegli A klasowej Pogoni Duszniki Zdrój 0:2.
yb96.

Laudate

Pręgierzem na rynku.

Bystrzyca Kłodzka. Bywałem już kiedyś w tym miasteczku, ale nie pamiętam, abym je widział tak wyraźnie jak ostatnio. Może dlatego, że poprzednie wizyty przytrafiły sie dawno temu, gdy – zgodnie z teorią Josifa Brodskiego – byłem na tyle młody, że bardziej ulegałem urokom przyrody i organicznie nie byłem zdolny do zachwytów nad bardziej wymagającą tkanką miasta tworzoną przez stulecia. Traktowałem miasto zaledwie jako przystanek po drodze w Góry Bystrzyckie lub do bajkowego Miedzygórza.

Wystarczyło minione dwadzieścia kilka lat oraz jeden krótki film, żebym posiłkując się pamięcią przyznał przed sobą, że takie miasteczka jak Bystrzyca też potrafią być piękne. Nie jest to piekno banalne jak w jakimś Las Vegas czy Amsterdamie. Tu trzeba być koneserem. Krótki spacer pochyłymi uliczkami, przecięcie rynku skąpanego w porannym słońcu, wizyta w sklepie gdzie właśnie pojawiły się świeże niezwyciężone drożdżówki – wszystko to zapachniało duchem miejsca, wobec którego postanowiłem nie być obojęnym i dać mu szansę na zaistnienie choćby w przestrzeni tak niewielkiej jak moja własna wyobraźnia. To nic, że miasteczko, jak setki i tysiące jemu podobnych, nie grzeszy czystością, nawet nie udaje jakiegoś odpucowanego kurortu, nie pręży się na pokaz przed potencjalnymi turystami. Miasteczko żyje dla.

blog szkoły w bystrzycy

Blog.interia.pl Następny blog »
bystrzyca
bystrzyca.blog.interia.pl
<< Kwiecień 2012
PonWtŚrCzwPiąSobNie
1
2345678
9101112131415
16171819

Lubelszczyzna

Tagi: Lubartowska Lublin
17:26, tobrze
Link
na kawie w Lublinie. Ale heca

Tagi: knajpy Lublin
17:25, tobrze
Link
Kijany

Tagi: Kijany lubelszczyzna pałace lubelszczyzny
17:25, tobrze
Link
słodownia

Tagi: Lublin
17:17, tobrze
Link
Bystrzyca

Tagi: bystrzyca Lublin rzeki
17:16, tobrze

Wiselka95 - Onet.pl Blog

Młodzieży. Turniej ten posiada bogate tradycje, jest imprezą o międzynarodowej obsadzie, przyczyniającym się do podniesienia poziomu piłki nożnej wśród dzieci i stanowiącym istotny wkład w dzieło popularyzacji i rozwoju tej pięknej dyscypliny sportowej. Zapoczątkowaną 20 lat temu imprezę cechuje zawsze dobrypoziom wyszkolenia technicznego 12-latków, jak i sprawna organizacja. Splendoru imprezie dodaje również fakt udziału zagranicznych drużyn o ustalonej sławie m.in. Grasshoppers Zurich, Rapid Wiedeń, Dynamo Kijów, Vienna Wiedeń, Spartak Moskwa, Ferencvarosi Budapeszt, IFC Kosice, Tatran Presov, Espanyol Barcelona,Tirol Innsbruck, Sparta Praga, Rapid Lugano, Banik Ostrawa, Dukla Bańska Bystrzyca, Brommapojkarna Sztokholm czy Czernomorec Odessa. Turniej ten zdobył sobie stałe miejsce w kalendarzu piłkarskim halowych imprez dla dzieci w Polsce. Przyszli adepci sztuki piłkarskiej powinni mieć jak najwięcej okazji do sprawdzenia swych umiejętności na tle rywali krajowych i zagranicznych, reprezentujących różne szkoły gry. Gra młodych piłkarzy w tym turnieju ze znanymi zespołami zagranicznymi na długo pozostaje w ich pamięci. W trakcie rozgrywanych dotychczas turniejowych meczów oglądaliśmy zacięte pojedynki, łzy radości i smutek po przegranych meczach, pierwsze w życiu splendory po osiągnięciu zwycięstwa, te przeżycia na długo pozostają w pamięci uczestników,.

Lissa Leśnica

16:50, skrzatka_wariatka , okna
Link Komentarze (3) »
czwartek, 01 września 2011
Nad Bystrzycą

Próg na Bystrzycy na wysokości działek przy ul. Majchra oraz widok na dawne pole golfowe po drugiej stronie rzeki, na Złotnikach.

lipiec 2011

23:43, skrzatka_wariatka , bystrzyca
Link Dodaj komentarz »
środa, 31 sierpnia 2011
Blog Day

Jakiś czas temu zgłosiłam swój blog do konkursu Blog Day.