O czym chcesz poczytać na blogach?

Bypass

Czas zmian czyli ja i mój gastric bypass sposobem na wszystkie problemy.

Dziś mam fajne wspomnienia z czasów, kiedy same głupoty w głowie siedziały i mam fajną, mądrą żonę. Lepiej nie mogłem trafić.” Strasznie mnie ujął tymi słowami. I wypadły tak jakoś bardzo przekonująco. Przyznam, ze mile mnie to wszystko zaskoczyło. Jeszcze jakiś czas temu, nie był zachwycony moją upierdliwością w sprawie posiadania dzieci. Dziś, kiedy wie, że dwa lata musimy tak czy tak odczekać, mówi ze spokojem, że to będzie najodpowiedniejszy moment i wiem, że tym razem także będzie to „ taka kolej rzeczy”.

P.S. U mojego doktora była ostatnio pacjentka po bypassie. Operację miała rok temu. Dziś waży 100 kg mniej. Podbudowujące!

Komentarzy: 0 Piątek 13-stego i walentynkowe szaleństwo 2009-02-13 Nie uważam się za przesądną, a jednak nie lubię piątków 13-stego. Zawsze mam wrażenie, że w ten dzień szanse na niepowodzenia czy pecha są większe. Na szczęście siędzę dziś w domu, bo zaczął.

szufladkowiec.blog

Starców, pomimo tego, że ma rodzinę. To samo, gdy usłyszałam "złośliwy nowotwór nerki z przerzutami do płuc, przepony i wątroby. Niestety nie można Pana leczyc chirurgicznie. To nowotwór nieoperacyjny." Skąd ja to znam? A na co Ty umarłeś Dziadku? Nowotwór zjadał Cię od środka, aż pewnej nocy okazał się dla Ciebie zbyt silny... Patrzyłam na Twój ból, płakałam w szpitalu tak, żebyś nie widział. Wiem, co za jakiś czas będzie widziała, czuła rodzina Pana X i wciąż zastanawiam się dlaczego nie ma na to lekarstwa...

Patrzę na ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki de novo. Po operacjach, bypassach, amputacjach, usuwaniu tętniaków, stentach itd. Niektórzy szczęśliwi, że znów mogą chodzić bez bólu, dla innych każdy krok to katorga.

Pamiętam Panią, która z płaczem prosiłą o amputację, bo ból Ją pokonał. Nie mogła więcej wytrzymać i wolała zgodzić się na dożywotnie kalectwo.

 

Eh...

Jest wiele takich strasznych chwil w szpitalu, ale chyba taka jego specyfika.

Ale jest też pięknie. Każdego dnia uczę się czegoś nowego, widzę "podleczonych" pacjentów (np miażdżycy WYleczyć nie można, ale można zrobić bypass by kończyna była.

Odchudzanie - zmniejszenie żołądka - Onet.pl Blog

Ciąg dalszy...

 
Zaczynam ciągle od początku...
Przeszłam operację zmniejszenia żołądka (Gastric Bypass)Jest to kontynuacja poprzedniego bloga który nadal istnieje. Link do niego znajdziecie.

Na moim strychu leży skrzynia, boję się do niej zajrzeć, bo wiem co kryje.

Dwa tygodnie. Tysiące przeczytanych stron. To dużo, prawda..?Wszystko w jednym, prostokątnym, nieudekorowanym i nieatrakcyjnym pomieszczeniu na kółkach. Na pociesze mówię sobie z uśmiechem, że dwa razy w tygodniu jeżdżę na angielski, a co weekend do "miasta".

Codzinnie (poza weekendami) widzę tylu ludzi. Na siódmym przystanku, o 7.47 wsiada 40-paroletnia kobieta w tandetnej, "skórzanej" kurtce, przeżuwając gumę, a w prawej ręce dzierżąc plecaczek, również "skórzany". Rozgląda się i siada zawsze w tym samym miejscu. Może jest "trendy"? Tak pewnie myśli.

Za plecami znowu słyszę o lampach, bypassach, magnesach i wspaniałych doktorach z NFZ. "A bo ja już 72 lata mam i od dwóch.." "72?! a niewygląda pani!" [mówi z niesmakiem na twarzy - ona w tym wieku nie będzie tak dobrze wyglądać] "a no tak, tak. Dużo ruchu, pani codziennie trzeba.." "no prosze, prosze, to tylko pozazdrościć!" [oj zazdrościsz, często gęsto]

Przede mną czterech 14-stolatków szarpie się przeklinając jak się da. Z kieszeni wystaje paczka Malrboro Red [jak można taką siekierę palić w tym wieku?!]. Czarne buty, model Nike obecnie posiada go 25% nastolatków, dreso-podobne spodnie ze złowieszczą mordą i napisem "BAD BOY". Na.

jakies przepisywanie z prasy wszelakiej

Modlitwy pomagaja moze tylko Wam, a nie tym, o ktorych zdrowie sie modlicie.

Badacze z Harvardu i z fundacji Templeton spedzili 9 lat i 2,4 milionow dolarow na szostym, i najwiekszym dotychczas badaninu efektow modlitwy wykonanej przez osoby obce (« modlitwa wstawiennicza ») na zdrowie pacjentow. W tym miesiacu (grudzien 2007) oglosili oni, podobnie jak wszyscy ci, ktorzy prowadzili poprzednie analogiczne badania, wyniki, ktore mozna uznac za ostateczne : modlitwa wykonana przez osoby obce oddalone o wiele kilometrow nie miala zadnego efektu na efekty uboczne u 1802 pacjentow po zabiegu bypass serca.

Dochodzi do tego fakt niesamowity, ze osoby, ktore wiedzialy ze ktos sie za nich modli (ok. polowa badanych), dochodzily do siebie gorzej, niz osoby, za ktore modlono sie bez ich wiedzy (ktorych wyniki byly po prostu podobne do wynikow zwyklych w tych okolicznosciach).

Nie jest to pewnie dla wiekszosci z nas niespodzianka. Powstaje wiec pytanie, dlaczego w USA ktos w ogole mial pomysl, zeby zajac sie udowadnianiem takich rzeczy ? Otoz okazuje sie, z tego co rozumiem, ze praktyka modlitw wstawienniczych jest przez niektorych Amerykanow uznawana za jeden z wielu srodkow leczniczych, co stawia naukowcow i.

Bo warto mieć marzenia...

Obserwowałam operację dziecka... Miało 5 miesięcy i ubytek w przegrodzie międzykomorowej. Jestem naprawdę zafascynowana kardiochirurgią dorosłych, ale kardiochirurgia dziecięca jest jeszcze bardziej niesamowita. Często operuję się wcześniaki, które ważą mniej niż kilogram. Praca kardiochirurgów dziecięcych wymaga tak niesamowitej precyzji... Jeden niewłaściwy ruch, jedno niewłaściwe cięcię i pojawiają się ogromne problemy. Operacje serca u dorosłych też są trudne i skomplikowane i wymagają ogromnych umiejętności, ale operacje dzieci są jeszcze trudniejsze... Ale jakże potrzebne.

Kolejna operacja - bypassy u kobiety, która miała ponad 80 lat, cukrzycę, miażdżycę i spore problemy neurologiczne. Operacja się udała, ale bardzo możliwe, że pojawią się komplikacje po tym zabiegu. Rehabilitacja po zabiegach kardiochirurgicznych jest naprawdę bardzo długa, a dla starszych pacjentów jeszcze bardziej uciążliwa. Pacjentka potrzebowała tej operacji, bo miała znaczne zwężenia zarówno prawej, jaki i lewej tętnicy wieńcowej. Skoro lekarze zdecydowali się na przeprowadzenie tej operacji, to musieli stwierdzić, że korzyści są większe niż ryzyko związane z tym zabiegiem. Oczywiście pacjentka i jej rodzina zostali.