O czym chcesz poczytać na blogach?

Bydło

ash.blog.pl

Strona główna gburem jestem
I mam to na piśmie. Urzędowym. Z pieczątką. Tym razem mam akurat na myśli, że ktoś o czymś w urzędzie kiedyś zapomniał, i teraz się okazało, że dom stoi na działce rolnej. Czym akurat nie ma się co przesadnie martwić, bo od terenów rolnych tej klasy nie płaci się podatku gruntowego.
A z tym gburem to chodzi o to, że po kaszubsku gbur, to chłop, w znaczeniu rolnik, gospodarz. I tyle :)
popełnił ash 2003-04-15 08:33:25
skomentuj (2)


bydło...
...przylazło na łąkę przed domem. Bydło miało ostre noże i było nie mniej niż dwa razy. Brzozom gałązki obcięło. Bydło kocha przyrodę, więc chce ją mieć blisko siebie. A te brzozy sam osobiście przytaszczyłem i posadziłem na tej łące... I tak nie mogą odbić, żeby mieć gałęzie poza zasięgiem bydła... Co wypuszczą przewodnika, to albo wiosna, albo Boże Ciało, albo Zielone Świątki... A żeby tak bydło sobie racice połamało po drodze do swojego blokowiska, to jest, chciałem powiedzieć, obory :(
popełnił ash 2003-04-15 08:38:15
skomentuj (1)

avee blog

Która paradoksalnie więzi...

Gwiazdy biegną za nami, mam wrażenie, że wołają o nienaszym szczęściu. Czy można uciec tam, gdzie nic nie słychać? -Nie ma powodu żeby tu być w samotności-mówisz. A ja prawie słyszę, prawie czuję, prawie jestem i łzami gaszę ogień. Mam cię w sobie bez przerwy, ale wiem, że to mało. Może ja śnię nie swoimi snami?
avee 2004-03-01 14:34:33
skomentuj (4)


Przepraszam, że się urodziłam. Więcej się to nie powtórzy.
uwielbiam wyszukiwarke na onecie. wpisuję coś o "czarno-białych zdjęciach" i pokazuje mi się: "Nizinne czarno-białe bydło, bydło fryzyjskie, bydło należące do ras wyhodowanych w Europie Zachodniej, głównie pod wpływem bydła holenderskiego..."
Przy okazji znalazłam pare fragmentów autentycznych diagnoz lekarskich typu: "Badanie rektalne (analne) ujawniło powiększoną tarczycę", "Pacjent nie ma czucia od palców stóp w dół", "Historia medyczna pacjenta wygląda zdumiewająco dobrze, przybrał jedynie na wadze 20 kg w ciągu trzech ostatnich dni", "Wyglądający zdrowo zgrzybiały 70-letni mężczyzna, wysoce sprawny umysłowo, zaawansowany Alzheimer", "Podczas badania kolano było zaczerwienione i obrzęknięte, a na drugi dzień.

Sudan / Sudan Południowy 2010-2012

Na kozi targ. Mandari – to plemię, ktore zajmuje się handlem owym towarem. Po długich negocjacjach wybraliśmy odpowiednią kozę, a właściwie koziołka – duże i młode zwierzę biało-czarnej maści. Następnie próbowano nam wcisnąć jeszcze jedną kozę i może jeszcze z pięć owiec, ale w końcu odjechaliśmy. Udaliśmy się wraz z Satino – towarzyszem mojej wypraw na Konyo Konyo market, gdzie zakupiliśmy worek węgla drzewnego.

Pusty cattle camp. Paliki na placu czekają na powracające z wodopoju i wypasu bydło.

Korzystając z okazji, że mam samochód do dyspozycji zdecydowaliśmy się pojechać na drugą stronę Nilu po UWAGA! krowie łajno. Po co? Otóż nadszedł w końcu deszczowy sezon, więc po świetach organizujemy nasz nowy ogródek , gdzie będziemy sadzić warzywa, kwiaty i zioła, ale najpierw trzeba było załatwić nawóz. Pojechaliśmy więc do Gumbo,  wioski gdzie mieszkaliśmy w ubiegłym roku. Po drodze spotkaliśmy Johna Makuola – byłego, znajomego pracownika. On, jak i mój towarzysz pochodzi z plemienia Dinka, więc nie było problemu ze wskazaniem miejsca, gdzie znajduje się „cattle camp” i gdzie.

SSSSS - Siejąca Spustoszenie Szóstka Skrzydlatych Straszydeł - Onet.pl Blog


 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień
 Marzec
 Luty
 Styczeń
2006
 Grudzień
 Wrzesień
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień
 Marzec
 Luty

Sześć Straszliwych Śmieciuchów

13 marca 2008
Opiekun cierpi na brak wolnego czasu...

...tymczasem żądne sławy bydło cierpi na brak zainteresowania mediów.

 

Zeżarcie kolejnego kawała.

Konik Szajbusek

Konie większe i duże
Koty
Kulki-szajbulki
Kwiatki
Ludziopodobne
Maszyny
Owady
Pianki
Piesiory
Ptaszyny
Puchate owieczki
Rybaszony
Sławni
Trzoda chlewna
T-shajbuski
Ubranka na szajbutelki
Żaby,jaszczurki itp.
Tagi
  • Fuks
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
Kategorie: Wszystkie | Bydło rogate | Cennik | Czapraki na szajbuski | Ekstremalne | Gryzonie | Herby | Inne dzikie |.