O czym chcesz poczytać na blogach?

Być człowiekiem

Moje wiersze

Być człowiekiem ,
Być.....
I
Na dworcu stali Oficerowie ,
Czekając na swą trudną niedolę,
nie wiedząc co ich czeka.
Zegnali swe matki, żony i dzieci,
Mówiąc im czule że niedługo wrócą.
Weszli posłusznie do wagonów.
Być człowiekiem  na nieludzkiej ziemi
na tej ziemi gdzie umierali nasi rodacy,
gdzie polała się niewinna krew.
Być człowiekiem ,
być.....
II
W wagonach , choć duszno i ciemno.
żartowali, rozmawiali i spali,
nie wiedząc co ich czeka na miejscu.

Bo życie to największy skarb... - Onet.pl Blog

Tego drogowskazu. Dlaczego ? Słyszalem wiele argumentów... bo Bbilia jest trudną księgą, noszę Boga w sercu, nie mam czasu, po co mi to? Tak często jednak zapominamy o tym, że Bóg chce, abyśmy stowrzyli z nim również relacje osobistą. Sam na sam...Ja i Bóg, Jego Słowo. Nikt więcej...Nie można być człowiekiem prawdziwie pobożnym nie wiedząc tak naprawdę co Ojciec ma nam do przekazania w swoim liście. Nie można być prawdziwym Chrześcijaninem, który nie zna Słowa Boga Żywego. Bo niby jak naśladować Boga, skoro Go nie znamy ? Benedykt XVI w jednej ze swoich wypowiedzi powiedział: "Nikomu.

wariatkaxxx.blog

Życia na ziemi? -Zapytała w końcu.
-Kochanie, każdy człowiek ma takie życie. Wiele trosk, łez, smutków... Na pewno chcesz porzucić wspaniałe życie w Niebie, by wieść ciężkie życie na ziemi?
Anielica odeszła smutna. Przez następne noce ciągle jej się śniło, że jest człowiekiem. Trzymała się od innych aniołków z daleka. Cały czas zastanawiała się, czy jest gotowa przyjąć ciężkie życie. W końcu jeszcze raz przyszła do Boga.
-Tato, jestem gotowa cierpieć, jeśli będę człowiekiem -Powiedziała mężnie. -Proszę, spraw tylko, bym urodziła się w.W twoim spojrzeniu. -Dodał po chwili.
Spojrzała mu w oczy. Były piękne- wyraziste i niebieskie...
A co się zdarzyło potem? Dodam tylko, że zostali parą i że po studiach zostałam świadkową na ich ślubie:)

Pamiętaj więc Paulinko, kiedy jesteś smutna -zdecydowałaś się być człowiekiem i cierpieć. Ale w życiu poza smutkiem jest też i radość. Ciesz się życiem. A po wielu (kilkunastu, może kilkudziesięciu) latach wrócisz do swojej Ojczyzny, Nieba. I będziesz dziękować Bogu za to, że spełnił Twoje marzenie bycia człowiekiem:)
buziak kochana:*
.

..pełna westchnień tłumionych i niewiernych słodyczy...

Mati- wiesz o co chodzi;P)
2)Noo co tu ukrywać gitara potrafi aż tyle powiedzieć:) Każd dźwięk jest inny, każdy taki wspaniały...Ach nie umiem tego opisać, ale najpiękniejsze są te delikatne dźwięki, a przy muzyce irlandzkiej to się rozpływam...:)
3)Białe, białe, białe, no mogą być jeszcze białe, a i białe:) Kwiaty rzecz jasna! (bo jasny to też biały:))Stokrotki-przez dziadka, konwalię-przez słodką truciznę, no i białe róże- bo nie są aż tak pospolite i zwykłe jak czerwone!
4)No i ostatnia rzecz- ten zapach, który zniewala:) Jest tylko jeden taki adidas:) magda. Gdy rzeźbi swój napis nagrobny!

Przez chwilę...
Na chwilę...
Szczęśliwa...
...powiem tak: obecnie jeden z moich ulubionych:)

Na koniec chciałabym powiedzieć pewną prawdę ogólną o mnie. jestem tylko tym kim jestem tu- małym człowiekiem... Ja w niczym Wam nie pomagam, poza tym ze czasem zapełniam pustki swoją obecnością lub ciepłym słowem- to wsyztsko an co mnie stać...Sami widzicie jak niewiele! Prędzej czy później przekonacie się, że to co robię, moze jedynie pomóc odnaleźć Wam nową drogę, inną ściężkę,.