O czym chcesz poczytać na blogach?

Byblos

BYBLOS

2011

Hiszpania, Andaluzja, Granada, ulica Aljibe de Trillo. Tutaj miesci sie moj sklep, ale nawet sasiedzi maja problemy z jego odnaleziem, dlatego postanowilam ulatwic dotarcie do moich produktow i umiescic je na tymze blogu. Poczatkowym zamyslym bylo utworzenie sklepu-galerii-baru, gdzie mozna nie tylko kupic uzywana odziez, ale tez wypic herbate, poczytac ksiazke, wymienic sie perfumami, czy nauczyc sie szyc. Na razie BYBLOS odnosi sukces wylacznie jako sklep, chociaz od czasu do czasu jakis zblakany turysta lub znudzony sasiad zatrzyma sie na kieliszek granadyjskiego wina.

Asortyment, jaki oferuje jest bardzo zroznicowany. Mozna tu kupic zarowno butelke dobrego, lokalnego wina jak i spiochy dla niemowlaka. W planach byly ubrania vintage, oryginalne perelki z lat 50-tych tudziez uzywane ciuchy drogich francuskich marek, ale z czasem przekonalam sie, ze tutejsi klienci wola cos bardziej praktycznego i tanszego ale.

Inspiracje...

O Biblii 
1. Biblia. Chrześcijanie wierzą, że księga ta jest prawdziwym Słowem Bożym. Od opisów 
stworzenia zawartych w Księdze Rodzaju aż po wizje końca świata w Apokalipsie, od historii 
Izraela po nauczanie Jezusa. Biblia stanowi źródło wiary i życia dla wyznawców chrześcijaństwa.
2. Słowo „biblia" oznacza po grecku „księgi". Pochodzi od innego słowa - byblos, 

Solea i Alegria

Flamenco
Adela Campallo
Belen Maya
Eva la Yerbabuena
Joaquin Grilo
Rubia de Jerez
Inspiracje
C` est la vie
Design Sponge
Dom i styl
Jagodowy Zagajnik
My black book
Shabby Chic
Zaklinaczka wnetrz
Tu zagladam
ArtErotic
BYBLOS
Kwetia Smaku
Niebo w gebie
Tagi
  • ciaza
  • lazienka
  • porod
  • umywalka
  • zdjecie
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

Blog effcia15555

Z ust do ust, z pokolenia na pokolenie, w bardzo ścisłej tajemnicy. Cała zawartość tej wiedzy zaszyfrowana była przy pomocy alegorii i symboli. Dawało to pewność, że nie dostanie się w niepowołane ręce. Ustny przekaz i wyjaśnienia mistrza dawały jednocześnie pewność, że jej głęboka treść nie zaginie. Gdy wynaleziono alfabet (około tysiąca lat przed narodzeniem Jezusa), zaczęto spisywać przekazywane z ust do ust historie, opowiadane przez starszyznę, na zwojach pergaminów. Kapłani nie mogli zatrzymać tej lawiny i zaczęli cenzurować wszystko, co spisywano. Biblia otrzymała swoją nazwę na cześć miasta Byblos, gdzie wynaleziono alfabet. Nowy Testament spisywany był w ten sam sposób długo po śmierci Jezusa. Żaden z ewangelistów opisujący jego życie nie znał go osobiście. Spisywanie ukończono prawie trzysta lat po jego śmierci. Przez cały okres powstawania Nowego Testamentu kapłani cenzurowali i selekcjonowali jego treść. Jednak nie wszystko, co zostało spisane trafiło do końcowego dokumentu, gdyż wokół nauk Jezusa zdążyło powstać wiele kościołów. W obrębie każdego z nich kapłani decydowali, które elementy historii Jezusa mogą zostać opowiedziane i w jaki sposób..

Ptaki duszy - Onet.pl Blog

Boska chwała spali ich w proch, trzeba zostawić im wiadomość”. I wykuł Arialus boskie słowa na kamieniach i zaniósł w nocy ludziom. A ludzie zobaczyli znaki o bogach i  sobie, i że nie są sami na ziemi. Zaczęli więc czcić bogów i kamienne tablice. Więc bogowie pisali im kolejne tablice o powstaniu świata, o sobie, oprawach.

Kiedy jednak ludzie rozmnażali się każdy chciał mieć dla siebie boskie słowa i zaczęli się kłócić. Powstał więc Papirus i powiedział, że każdy człowiek ma prawo do wiedzy i wraz z synem swoim Byblosem wzięli trzciny oraz różne krzewy tworząc z nich papier. A Długopis pomagał im i stawiał na nich znaki uczące ludzi robienia papieru, i pisania za pomocą obrazków, znaków i liter. I zanieśli ten dar ludziom, którzy przestali walczyć o tablice z kamienia. I zaczęli ludzie robić papier i przepisywać boskie słowa, a Książę,  który był władcą ludzi, kazał zbudować świątynię,  zwaną biblioteką i wziął pierwszy egzemplarz, nazwał go Książką i nakazał ją czcić po wsze czasy. I odtąd ludzie spisywali w książkach dzieje bogów, swoją historię.

nihil novi - Onet.pl Blog

Nietrwałe i niespójne- brak było strukturywewnętrznej, często wybuchały bezwzględnie i krwawo tłumione bunty. Asyryjczycykontynuowali tradycje Mezopotamii, rozwijali naukę i sztukę, gromadzililiteraturę w bibliotekach.

 

Dawne cywilizacje: Fenicja, Persja iIzrael.

 

Fenicja

Fenicjanie byli ludem pochodzenia semickiego. Zamieszkiwali terenydzisiejszego Libanu. Założyli wiele miast takich jak Byblos, Tyr lub Sydon.Zajmowali się handlem (wino, oliwa, ryby, cedr, złoto, niewolnicy, barwione wFenicji na czerwono tkaniny) i żeglarstwem, założyli kolonie na wybrzeżachMorza Śródziemnego (Półwysep Iberyjski, Afryka Północna) jak na przykładKartagina, Kation, Palermo czy Memfis.

Ze względu na położenie geograficzne Fenicjaniepośredniczyli w wymianie handlowej i kulturowej między Mezopotamią a AzjąMniejszą i Egiptem, ale byli tez zagrożeni obcymi interwencjami. Od II tys.p.n.e. władzę na tych terenach miał Egipt, następnie Hetyci (XIV-XIII wp.n.e.), po nich przybyły ludy morskie, a jeden.

MIZIOL AB NUOVO

Dluższy czas nie “pobzyka” to mu testosteron różne figle w głowie wyprawia.

No więc, długo nie myśląc, Fenicjanie porwali na swoją galerę kilka kobitek, które akurat przechadzały się wśród resztek wyłożonego towaru. I popłynęli. Do Tyru, Byblos czy skąd ich tam wiatry przygna