O czym chcesz poczytać na blogach?

Bushnell

ulciaxd9.blog.interia.pl

Szukała....

Komentarzy: 0 Szminka w wielkim mieście:D:D moja recenzja:D 2010-05-24 Magnetyzujący Nowy Jork, eleganckie salony, pokazy mody, wielkie pieniądze. Spektakularne sukcesy i druzgoczące porażki, życie na najwyższych obrotach. W takiej właśnie scenerii umieszcza swoje bohaterki Candace Bushnell, autorka kilku światowych bestsellerów, na czele z kultowym Seksem w wielkim mieście. Piękne, bogate, samodzielne kobiety, poszukujące spełnienia i miłości- to postaci także z ostatniej powieści Bushnell - Szminka w wielkim mieście.

Bohaterkami książki są trzy przyjaciółki: Victory, Nico i Wendy. Pierwsza jest utalentowaną projektantką mody, druga redaktorką naczelną opiniotwórczego magazynu dla kobiet, trzecia producentką filmową. Być kobietą sukcesu i przetrwać w męskiej dżungli Nowego Jorku? Niełatwe zadanie! Ambitna kobieta, która chce zaistnieć w świecie wielkiego biznesu musi zużyć do tego dwukrotnie.

Historia Lily Evans - Onet.pl Blog

Czasu grać do wieczora... No, to idźcie już. Profesor Binns raczej nie będzie was wyzywał za spóźnienie, ale jeśli was zwymyśla, nie straszcie go tylko Krwawym Baronem, ostatnio pokłócili się o racje wampirów.
     Znów tu i ówdzie uczniowie zaśmiali się. Wyszłam razem z Jamesem z klasy. Na korytarzu stała już czwarta klasa, gotowa na rozpoczęcie lekcji. Oznaczało to, że lekcja już się zaczęła.
     Do klasy historii magii dotarliśmy mocno spóźnieni, ale kiedy usiłowaliśmy wejść do sali, a ta okazała się zamknięta, zdziwiliśmy się.
     - Co, jakiś problem? - zawołała Alexandra Bushnell z końca korytarza.
     - Alohomora - mruknął James. Drzwi otworzyły się.
     W klasie nie zastaliśmy nikogo, a już tym bardziej żywego. Biurko wyglądało jakby nie prowadzono na nim dziś lekcji. W ogóle całe pomieszczenie na to wskazywało.
     - Gdzie jest Binns? - spytał Syriusz, wchodzący z Dor do klasy.
     - Umarł - zażartował Potter i wszyscy obecni ryknęli śmiechem.
     - Pal go licho - Black podszedł do ławki i usiadł na niej. - Nie ma go, to jego sprawa.
     Resztę.

Książki? Może znajdziesz coś dla siebie? - Onet.pl Blog

W Nowym Jorku, imprezują, biorą narkotyki i zapewniają sobie partnerów na (przynajmniej) jedną noc. Kobiety nęka to, czy znajdą mężczyznę na stałe i nie zostaną starymi pannami, mężczyźni zaś martwią się o znajdowanie sobie coraz to nowszych, piękniejszych i młodszych partnerek.

Książka jest utrzymana w formie krótkich rozdziałów o poszczególnych osobach. Czyta się przyjemnie i szybko. Idealna lektura na każdy czas do odprężenia się.

Gdybym miała ją porównać ze „Szminką w wielkim mieście”, to przyznam, że była troszkę gorsza, ale to chyba tylko moja subiektywna opinia. Grunt, że pani Bushnell, potrafiła stworzyć dwie podobne tematycznie, lecz całkiem inne powieści, co się oczywiście ceni. Zachęcam do przeczytania.

Mani (23:33)
18 komentarzy

17 lipca 2010
BARBARA ROSIEK "Byłam schizofreniczką"

Przeczytać i nie zapomnieć. - Onet.pl Blog

Tańcz, tańcz, tańcz - Haruki Murakami
 51. Piąta Aleja - Candance Bushnell
 
Archiwum
2008
 Grudzień
 Październik
 Sierpień
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
Szukaj

ALPHABET - najnowszy zbior opowiadań! - Onet.pl Blog

klik
Polecane
brak
1

Tablica ogłoszeń!
Witam wszystkich na nowo otowartym zbiorze opowiadań - ALPHABET. Blog jest wciąż w budowie, aczkolwiek postaram się szybko zaktualizować wszystkie kategorie oraz regulamin. Zachęcam wszystkich do zgłaszania swoich opowiadań!
*Osoba, której blog zostanie wpisany jako 150 z kolei otrzyma książkę Candace Bushnell - Seks w wielkim mieście!

W Alphabecie znajduje się 39 opowiadań.