O czym chcesz poczytać na blogach?

Bunkier

Rok 2050

Tyle osób dostępnych na Gtalku ale nikt się nie interesuje spacerami? Tylko Buntownicy chcą biegać, krzyczeć i patrzeć na to nasze coraz gorsze Słońce...? 

 

18:09, brzozky
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 sierpnia 2008
III

Nigdy bym się nie zdecydował na takie posunięcie. Wyjścia były zabronione. Jedynie my - wojskowi - mogliśmy na chwilę opuszczać bunkier, gdy stwierdzono małe stężenie trujących gazów w powietrzu. Butla z tlenem z reguły wystarczy na 2 godziny spaceru po powietrzu.

Spaceru... Chodziłem z nią za rękę po parku, rozmawialiśmy, śmialiśmy się z siebie, sprzeczaliśmy, rozpoznawaliśmy gatunki ptaków, które dotrzymywały nam towarzystwa. Świeże powietrze łagodnie łechtało nozdrza i płuca. Wokół pełno zieleni, złota, bieli - zależy od pory roku. mijały nas inne pary. To był spacer... Sam wsiadałem na rower i jeździłem w najbardziej urokliwe miejsc. Siadałem, zapalałem papierosa i wpadałem w letarg.

Teraz, gdy powietrza świeżego nie ma już.

PanNikt - Przemyślenia - bloog.pl

Było dwa razy większe ale bezpieczniejsze niż takie małe i nie stabilne.

            Właśnie, co do panelu kontrolnego... zauważyłem tam opcje ręcznego sterowania przepływu energią. Zdziwiło mnie to iż bardzo duża ilość mocy idzie do pozycji zapisanych jako "Pomieszczenia magazynowe" oraz dwie pozycje nazwane "Dodatkowa 1" oraz "Dodatkowa 2".

            Co to jest pozycja Dodatkowa 1 i 2 nie mam zielonego pojęcia, ale pobiera około 30% wytworzonej energii z czego Magazyny pobierają 20%, a reszta kompleksu, czyli cały bunkier, jakieś 40%. Podsumowawszy, te opcje Dodatkowe pobierają prawie tyle samo mocy, co cały bunkier na kilkanaście tysięcy ludzi, przez 200-300 lat...

 

Jutro jak się obudzę od razu pójdę zobaczyć Centrale Administratora sieci Bunkra, a póki co idę coś zjeść i zagrać w bilard z Johnem. 


Trackback: http://bloog.pl/id,5427304,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Bunkier cz.III

Bloog o serialu - bloog.pl

Serial Lost był na początku emitowany na antenie TVP1. Tam właśnie pierwszy raz zobaczyłam ten serial. Póżniej co czwartek śledziłam losy bohaterów. W TVP1 obejrzałam dwa sezony LOST. Obecnie oglądam trzeci sezon w AXN.

Przednia część samolotu rozbija się na tajemniczej wyspie. 40 osób uchodzi z życiem. W tym lekarz Jack, który wkrótce staje się przywódcą grupy rozbitków. Po drugiej stronie wyspy spada ogon samolotu. Wszyscy przeżywają chwile bardzo ciężkie dla psychiki. Po jakimś czasie Lock i Boun odkrywają bunkier. Kiedy udaje im sie wejść do środka widzą wielki komputer. Służy on do wciskania klawisza. Pojawia się też nowy bohater. Rozbitkowie przeżywają na wyspie wiele niebezpiecznych przygód, ale nie będe wam ich opisywać ;p. W trzecim sezonie Jack, Kate i Saweyr zostają porwani przez tamtych.
Jeśli zaciekawi was serial LOST to zapraszam przed telewizory w niedzielę o 20.00 na program AXN, a jeśli ktoś nie ma tego programu to zajrzyjcie to programu telewizyjnego. We wrześniu będzie w TVP1 emitowany trzeci sezon LOST. Miłego oglądania.


Raz w prawo, raz w lewo

Mein Fuehrer. Dostałem potwierdzenie rezerwacji dla Pana na lot z Madrytu do Buenos Aires za 5 dni. Klasa panów.

SZALONY ADOLF kiwając głową Dobrze. Zatem to koniec. Po mnie już tylko potop. Wpuścić wody Szprewy do tuneli! Blondie, idziemy! Zrzuca uniform wojskowy, pod spodem ma kwiecistą koszulę i tzw. bermudy, ubiera na głowę kapelusz w typie teksańskim. Słychać szczeknięcie z dołu poza kadrem i widać koniuszek ogona. Szalony Adolf wychodzi do swojego pokoju, zatrzaskując drzwi. Przez otwory wentylacyjne w bunkrze wdziera się fala i zalewa Szalonego Adolfa.