O czym chcesz poczytać na blogach?

Bulterier

Psy-Nasi Przyjaciele - Onet.pl Blog

Kategorie
Mój Pies-Figiel


27 grudnia 2010
Bulterier

Wesoły i odważny BULTERIER

Zwierzaki całym światem - bloog.pl

socjalizacjii z innymi zwierzętami domowymi. Tolerują dzieci, jednak ich kontakty z nimi muszą odbywać się pod kontrolą osób dorosłych.

JAK PIELĘGNOWAĆ???

Wymaga doświadczonego i konsekwentnego hodowcy, który będzie potrafił odpowiednio postępować z psem i zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu. Bullterriery powinny pracować raczej krótko i intensywnie, niż długo. U psów o umaszczeniu całkowicie białym może występować wrodzona głuchota. Sierść krótka i przylegająca jest łatwa w pielęgnacji.
BUDOWA:
Psy o mocnej budowie, muskularne, proporcjonalne. Charakterystyczny profil głowy nie pozwala pomylić bulteriera z innymi terierami typu Bull.

RYS HISTORYCZNY:

Pierwsze opisy psów walczących, podobnych do bulteriera spotykane są w literaturze dużo wcześniej, zanim nazwany ojcem rasy James Hinks przyprowadził je w roku 1862 na wystawę. Taplin (cytowany u Backmana) w 1803 roku pisze o terierach krzyżowanych z buldogiem wśród niższych warstw społecznych, których używano do polowań. Z roku 1808 pochodzi obraz Jamesa Warda przedstawiający bullterriera maści czarno podpalanej z białymi znaczeniami. Według Edwarda C. Asha były już w roku 1819 białe psy nazwane Bulterierami Paddington, ważyły około 30 kilogramów. Głowy miały podobne do boksera. Bull terier teraz.

Blog BullTerier345

kolonistów.Pierwsze wzmianki na temat bulterierów w Polsce pochodzą ze Lwowa z okresu międzywojennego. Niestety brak jakichkolwiek dokumentów na ten temat. Po drugiej wojnie kilka egzemplarzy pojawiło się w ambasadzie brytyjskiej w Warszawie.
Wygląd!
Szeroko zbudowany i bardzo umięsniony sprawia wrazenie bardzo ruchliwego psa.Głowa psa jest lekko jajowata.
Zdrowie!
Jedną z najczęściej występujących chorób dziedzicznych, która może dotknąć tą rasę jest głuchota. W Polsce są dwa ośrodki wykonujące badanie słuchu metodą BAER pozwalające ocenić już w wieku szczenięcym słuch bulteriera. Świadoma eliminacja z hodowli osobników dotkniętych głuchotą całkowitą.

~Psiaki i chomiki~wszystko o nich:) - Onet.pl Blog

Pochodzenia: Australia

Pierwotne przeznaczenie: owczarki i psy pasterskie

Wielkość: psy 46-51cm, suki 43-48cm

Waga: 16-13kg

Szata: włos okrywowy stosunkowo krótki, gęsty, prosty, dosyć twardy, podszerstek krótki, miękki i gęsty; najkrótszy włos na głowie i kończynach, najdłuższy na szyi

Maść: mieszanka włosów białych i czarnych lub mieszanka włosów białych i rudych

Długość życia: 16lat

Podatność na szkolenie: bardzo duża

Aktywność: duża

Koszty utrzymania: 150-200 zł miesięcznie

psina (17:16)
10 Bąbel jest szczęśliwy

08 października 2007
020.Bulterier

Fotki piesków - Onet.pl Blog

W poniedziałek rano wyjeżdżam z moim ukochanym Mateuszem vel Matim w góry Opawskie do Jarnołtówka na tydzień a potem na Sali do Chorwacji też na tydzień i na tydzień nad morze do Darłowa :-) Będzie się działo :-D Do Jarnołtówka zabieramy Matiego bokserkę Kamę i moje: cocker spanielkę Nadię i yoreczkę Kokunię :-) Na Sali nie bierzemy psów chociaż można bo akceptują tam zwierzęta ale za to nad morze do Darłowa pojadą z nami bokser Matiego Baster i moja kundelka Majka :-) Podczas naszego pobytu na wakacjach pozostałymi psami zajmą się nasi rodzice :-) Noo dobra tyle o wakacjach a teraz podam Wam wyniki Waszego głosowania :-) Noo więc:

I miejsce BULTERIER - 104 głosy
II miejsce AIREDALE TERIER - 68 głosów
III miejsce OW. BELG. GROENENDAEL - 62 głosy

W sumie oddaliście 234 głosy natomiast 232 to pozostałe od Was komenciki :-D Wielkie dzięki za takie zainteresowanie głosowaniem i za samo głosowanie noo i za wszystkie komenciki :-) 466 komencików pod jedną notką to rekord na moim blogu :-D

  

Oto wybrany przez Was BULTERIER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Belfer emeryt-political fiction - bloog.pl

Nie róbcie jaj posłanko, wywalic tą ekipę.

Spakowac im posłanko, i skończyc tą lipę.

Co z tego że to rodzina, znów polityczne układy?.

Przyszła prawdy godzina, na bruk i nie ma rady.

Bezprawie mamy tolerowac, dzięki poselskim układom?.

Trzeba będzie interpelowac, ciekawe czy Donald jest świadom?.Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,2118462,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Kurs-ki-wki politycznej.

niedziela, 08 lipca 2007 23:47

Nosił bulterier razy kilka,

gryzł po łydkach.