O czym chcesz poczytać na blogach?

Bukowski

Czytadełko

Sprawa jest prosta. Gdyby maluchy przez rok nie dewastowały skutecznie klatki to drzwi działałyby bez zarzutu jak w innych klatkach. Nie mam nic do dzieci bo wiadomo człowiek mały nie wie co jest dobre, a co złe ale gdzie u diabła są rodzice??!! Zawsze sadziłam, że dziecko to rodzic, on za nie odpowiada, i przede wszystkim uczy je życia. Ale jeśli rodzic ma je gdzieś to ja się nie będę patyczkować i też nie będę przesadnie taktowna. Doszłam do wniosku że powinien obowiązywać ustawowy zakaz posiadania dzieci w bloku. Tak byłoby chyba z korzyścią dla wszystkich, dla lokatorów, dla administracji i dla samych dzieci.

18:11, sylviaa777 , Przemyślenia, wkurzenia, rozanielenia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 lutego 2012
Ja Klient

         Po tygodniu wstawania o 5:30 obudziłam się o 11, zanim wygramoliłam się z łóżka gdzie miałam bardzo ważne zadanie do wykonania mianowicie dokończenie „Kobiet” Bukowskiego wzięłam swoje ekologiczne siateczki. Wyruszyłam na zakupy, i po przesyłki na.

Notatki z Kociewia - Onet.pl Blog

Moje nawet najmniejsze sukcesy, niekoniecznie literackie. Lubił moje wyszywanie, zawsze mawiał, że jestem pracowita jak mróweczka. Wyszukiwał przeróżne konkursy literackie i namawiał mnie bym w nich uczestniczyła, a że wtedy nie miałam komputera, podarował mi swoją maszynę do pisania, by łatwiej mi było przepisywać teksty do wysyłania na konkursy. Rozmawialiśmy wtedy często, bardzo długo. Z czasem, niekoniecznie o poezji i sztuce, ale też o naszych codziennych radościach i smutkach. Lubił opowiadać mi historie ze swojego życia, a ja lubiłam ich słuchać. Później wiele z nich przeczytałam w „Zielonym kuferku”.

Zygmunt Bukowski był moim mentorem i przyjacielem. To jedyny człowiek na całym Kociewiu i Pomorzu, który bezinteresownie poświecił mi swój wolny czas, cierpliwość i zdrowie. Zawdzięczam Mu moje pióro, to On wyczulił mnie na piękno otaczającej mnie przyrody. Sprawił, że na wszystko patrzę sercem i sercem opisuję.

Dla mnie zawsze pozostanie niedoścignionym wzorem artysty i wspaniałym nauczycielem. Na zawsze pozostanie w moim sercu i strofach.

 

nawarsztacie.blog

bukowski 2010-04-21 22:57:32

dzień leci jeden za drugim. w robocie nie mogę usiąść na mojej piłce i spokojnie pomyśleć czy już wszystko zrobiłam. lubię bardzo takie gorące okresy bo jestem pewnie pracoholiczką, ale nie taką co to by mogła pracować od 9:00 do 21:00 ale taką która lubi swoją pracę. tak więc mam do załatwienia 30 spraw dziennie i jak patrzę na zegarek i jest 10:00 to potem jak patrzę to jest już 15:00. czuję się zmęczona i wykończona psychicznie ale tak zdrowo. no nie narzekam w każdym razie, bo oczywiście nie mogłabym nic nie robić.

poszłam do empiku kupować ksiażkę Bukowskiego.
- dzień dobry czy dostanę jakąś książkę Charlsa Bukowskiego?
- zaraz sprawdzę. taaaak, tak, oooo jest, jest.
- może mi Pan przeczytać jakie macie tytuły?
- tak. auta prlu. najpiękniejsza dziewczyna w mieście, z szynką raz......... pan wymienia rózne tytuły które z tego co wiem w większości nie są tytułami tego autora poza dwoma czy trzema.
- przepraszam Pana, ale czy sparwadza Pan CHARLSA BUKOWSKIEGO?
- tak!
- aha -myślę sobie nic tu nie załatwię z tym panem- czy może mi Pan powiedzieć w takim razie gdzie mogę sobie znaleźć te tytuły?
- na literaturze polskiej - mówi mi grzecznie pan
-.

Białostockie fotografie

Sopoćko prowadził wykłady jako profesor archidiecezjalnego wyższego seminarium duchownego".

W 1945r. budynek przy ul. Słonimskiej 8 zajeło wojsko Armii Czerwonej. W tym samym roku budynek przekazno dla Saminarium Duchownego. W 1961r. eksmitowano Seminarium a budynek przekazno na potrzeby domu dziecka w którym mieści się on do dzisiaj.

09:31, rapnik , Pomniki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 czerwca 2009
Białystok - moje miasto - tablica

Tablica w hallu białostockiego ratusza – siedzibie Muzeum Podlaskiego – odsłonięta w lipcu 2002 r. poświęcona Stanisławowi Bukowskiemu człowiekowi zasłużonemy dla powojennej odbudowy zabytków i kształtowania.

.:: bg recenzje: książki, filmy ::.

Elementu – kwadratowej okładki z dużym napisem “Książka Audio”, która bardzo rzucała się w oczy w księgarni. Szata graficzna przeważnie była fragmentem jakiegoś obrazu (patrz: “Rękopis znaleziony w Saragossie” czy też “Sklepy Cynamonowe”) – obecna okładka z grafiką wektorową jest w sumie OK, ale sprawia wrażenie, hm, tańszej. Nie wygląda tak atrakcyjnie i solidnie, jak poprzednie audiobooki Mozaiki.

Poza kwestią opakowania, brak negatywnych uwag. Audiobook nie posiada tła muzycznego ani przerywników, są one niezbędne w przypadku bardziej awangardowych fabuł (ostatnio brakowało mi ich w “Faktotum” Bukowskiego), tutaj nie widzę potrzeby, wszystko jest jasne bez nich. Dobry lektor (Jacek Rozenek) – bawi się tekstem i zmienia głos w zależności od postaci (nie zawsze się to słyszy), świetnie uzupełnia komizm utworu swoją interpretacją. Sześć godzin audiobooka to bardzo dobra długość. Aha, na okładce brak informacji, kto tłumaczył z angielskiego – szkoda.

Na koniec ciekawostka: w serialu, opartym o utwory Wodehouse’a w rolę Bertrama Woostera wcielił się wiele lat temu Hugh Laurie (obecnie znany szerzej jako Dr House). Dostępne na Youtube fragmenty pozwolą potencjalnym słuchaczom lub czytelnikom wczuć się w atmosferę rozrywek wyższych.

Czeczenia

Brytania 2005, reżyseria Carlo Nero. Film jest hołdem złożonym
ludziom, którzy przez lata walczyli o sprawiedliwość i wolność w Rosji,
Czeczenii i innych dawnych republikach sowieckich, a także organizacjom
walczącym o prawa człowieka. Władimir Bukowski, znany sowiecki dysydent, żyje w
Anglii i w dalszym ciągu nieustannie walczy o prawa człowieka w Rosji. Zaczął
jeszcze jako nastolatek, gdy w ZSRR panował reżim Breżniewa. W filmie próbuje
wyjaśnić przyczyny powrotu do władzy byłych oficerów KGB, którzy pod rządami
Putina dowodzą wszystkimi ministerstwami w Rosji. Ten nagły powrót do władzy ma,
według Bukowskiego, ścisły związek z zamachem w sierpniu 1990 roku i dwiema
wojnami przeciwko Czeczenii. Zrozumieć jego sposób myślenia pomaga opowieść o
latach 6o. i 70. w Rosji, protestach przeciwko sowieckiej inwazji na
Czechosłowację i politycznych represjach, w tym torturach w zakładach
psychiatrycznych, którym został poddany nie tylko Bukowski. W dokumencie "Rosja
- Czeczenia. Głosy protestu" wypowiada się m.in. Elena Bonner, żona Andrieja
Sacharowa, laureata pokojowej nagrody Nobla i zamordowana rok temu dziennikarka
Anna Politkowska. Wyjaśniają cel walki o godność Czeczenów oraz kampanii w
obronie zatrzymanych z.

chuj wam w dupe

Ludzie mowia jakies dziwne slowa. sprawiedliwosc, piekno. przeciez nic z tych rzeczy nie ma. po co powstaly takie wyrazy? skad sie wziely skoro nie maja desygnatow? absurd jakis. kurwa....

19:40, chujwamwdupeijuz
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 lipca 2009
11.

obejrzalam "factotum". tzn nie dokonczylam. film okazal sie beznadziejny. trudno go w ogole porownac z proza bukowskiego. nic sie nie skladalo w calosc. a moze inaczej: nie bylo w tym ducha bukowskiego. on przeciez bral udzial w robieniu tego filmu. dziwne, ze tak go spieprzyli, on spieprzyl. ktokolwiek. brakuje jego jezyka. bylby to o wiele lepszy film gdyby byl narrator. to sposob wyslawiania sie, budowy zdan, no caly jezyk, jest wizytowka buka. kicha straszna ten film.

"cma barowa" troche lepsza. ale dopiero po polowie zaczelam sie wczuwac w akcje.

15:15, chujwamwdupeijuz
Link Dodaj komentarz »
.