O czym chcesz poczytać na blogach?

Bujaka

KORONA KIELCE !!

For ISKA,MALINA,MIETEK,WIESIU i inni...:))

To moja ulubiona DRUZYNKA:PP
KOLPORTER KORONA KIELCE!!!!

Komentarzy: 3 2006-02-04

O jaki dzien dzisiaj byl!!!! Nauka, nauka i jeszcze raz nauka o lol!!! Tego to chyba nie wytrzymam.... A tak wogole to impra miala byc u mnie ale chyba nie wypali!!:PP Dobra spoko koncze nie bede was przynudzac:PP...Pozdro for:Iga,Bujaka,Malina,Mietek...

Komentarzy: 8 2006-02-03

Siemka my names is Kamil...Mam 13 lat laze do sp nr 13 (chyba wiecie o kóra bude lazi):PP 
Moje ulubione kolezanki tom:Iga, Bujaka and Malina a najlepsi koledzy tom : MIETEK and Goldi ...Pozdro for all

Blog MKKwolaURBANSKI

Z bohaterów podziemnej struktury MKKwola W latach 1982-1989.W tym okresie byłem szefem transportu, drukarzem, kolporterem (od 1989roku jestem jednym z wielu byłych działaczy podziemia wyklętych i wymazanych z pamięci , nazwisko moje nie pasuje do nazwisk, BONI, CHOROMAŃSKA, ZALEWSKI, STASIŃSKI ,LATOS ).Urbańskiego widziałem tylko raz przez te wszystkie lata. Było to na poniedziałkowym spotkaniu, w wilii u doktor Ewy Marii Choromańskiej-Perczyńskiej przy ulicy Odolańskiej 28a. Zbyszek Bujak przyprowadził Urbańskiego a może było odwrotnie ,nie mam pojęcia. Urbańskiego nikt nie przedstawił (była pełna konspira. Bujaka znali wszyscy. Ciekawa sprawa, było wyjątkowo dużo nieznanych mi osób, być może Bujaka pilnowali ludzie z SB. Pamiętam że jednym z wątków rozmowy, było co Bujak zrobi z nagrodą ,jak dobrze pamiętam, chodziło o 100 tysięcy dolarów nagrody. Propozycji było wiele, pamiętam że powiedziałem wtedy -  był już jeden co z mordy zrobił cholewę, no i miałem racje. Razem przyszli razem wyszli. Było to 25 maja 1986 roku a 31 maja ,Bujak się ujawnił ( przepraszam został aresztowany ). Wtedy jeszcze wierzyłem w Wałęsę, Bujaka i innych. Kłamstwo goni kłamstwo, zakłamywanie historii ,.

blog

Zastanawiałem rzecz jasna :) O 19.00 pod piekarnią ustawka, dołączył też Grzybiarz i razem wyruszyliśmy do tesco po wódke (hehe a miało być piwo). W tesco szybki zakup, tylko na chwile wpadłem do kafejki po kubeczki i ruszyliśmy w osiedle.

Pierwszy postój, pod górką widzewską. Jedna kolejka i luneło, ale co to dla nas hehehee, pokryliśmy sie troche po klatkach i nawet tak bardzo nie zmokneliśmy. Później grzybiarz poszedł do domu, to z Kaczmarem poszliśmy znów na górke, i na stojąco (wszystko mokre) zrobiliśmy tą flaszke do końca.
No i pojawił sie problem co robić dalej. No to poszliśmy po Bujaka. Po drodze wpadliśmy do żabki po browara jakiegoś. No i jakby to nie było gdybyśmy nie wpadli w dywagacje z kasjerka na temat tego gdzie lepiej kupowac wódke. W końcy wyszło że w tesco jest taniej, ale w żabce jest milsza obsługa. Na pożegnanie kasjerka życzyłą miłej zabawy, i ruszyliśmy po Bujaka.

Z Bujakiem akcja była krótka. Poszlismy na boisko, Bujak wyciągnął to co trzeba i zaczeła sie impreza na nowo ;) Szybko opalilismy wszystko co miał. A potem ruszyliśmy do mnie do domu. Razem wszamaliśmy jakieś ciasto i dalej w osiedle. Nawet dobrze nie pamietam kiedy bujak poszedł do domu. Pamietam.

Pamiętnik powsiński

A może raczej jest to nazwa topograficzna - "po wsi" - ale jakiej wsi, czy naszej, czy jakiejś, która istniała tu wcześniej, a my "po niej"?

I niedawno wpadł mi w ręce artykuł Witolda Taszyckiego (tak, tak, językoznawczego autorytetu, tego od Jodłowskiego - niektórzy zrozumieją, o co mi chodzi ;) pod tytułem "Rzekomo dzierżawcze nazwy miejscowe. (Znaczenie przyrostków -ów, -owa, -owo oraz -in, -ina, -ino)". Oto smakowitsze fragmenty odnoszące się do mojego problemu.

Historycy (T. Wojciechowski, F. Piekosiński, F. Bujak i in.), zajmujący się nazwami miejscowymi, uznali nazwy zakończone na -ów, -owa, -owo albo -ew, -ewa, -ewo oraz na -in, -ina, -ino albo -yn, -yna, -yno za nazwy dzierżawcze, tj. takie, które wskazują na założyciela lub właściciela osady. Nazwy zatem np. Namysłów, Częstochowa, Włostowo, Rogaczew, Janiszewo, Cieszęcin, Potulino, Kędzierzyn, Targoszyna wyrażają, że miejscowości nimi oznaczane należały ongiś do ludzi noszących imiona lub przezwiska Namysł, Częstoch, Włost, Rogacz, Janisz, Cieszęta, Potuła, Kędzierza, Targosza.

Stanąwszy na tym niewątpliwie slusznym w ogromnej.

luzikgirl blog

Przy Tobie całe moje życie nagle się odmienia!
bez Ciebie wszystko ma ciemny kolor odcienia!
przy Tobie nagle barwy i każdy inny kolor się zmienia!
bez Ciebie jestem beznadziejną kłodą
a będąc z Tobą jestem całkiem inną osobą!

Dziękuję.... :)~

by Margola


luzikgirl 2005-05-26 23:53:33
skomentuj (1)
Dzieci...


Dzisiaj przyjechali kuzyni mojego taty z małymi dziećmi (czyt. Michaś paromiesięczny i Karolinka z Kacperkiem podnad roczek!). Boshe jakie kochane maleństwa?! Słodkaśne! Po prostu urocze! Podczas bujana Michasia na hamaku pykła mnie myśl jakby wyglądały moje dzieci z Panem Hołystem (Tj. mój misiek!) I z tą myślą w głowie usmiechałam się pewnie jak głupi do sera! :P Nie myślcie, że chcę teraz mieć dziecko, ale najbliższej przyszłości owszem! I ciekawa jestem z KIM będzie mi ono dane?! :) Kto wie? Może akurat z moim misiem?! Co do dzieci jeszcze to jestem pewna, że jeśli będę mieć rodzić to chciałabym zaledwie jedno i po jakimś roku lub 2 latach drugie! Nie wyobrażam sobie urodzić bliźniaki czy jakąś większą gromadkę w jednym czasie! :) A Wy? Jak to z Waszym "macierzyństwem"? :D buźka

My Paradise

Tesciowa sie kladzie i lezy, nagle maz wsuwa reke pod koldre i w majteczki zaczyna reke wkladac.
Wyskoczyla tesciowa z lozka i do coreczki:
- Alez kochanie, chwile lezalam i zaczal sie do mnie dobierac
- Tak, tak..., Palec zmoczy, kartke przewroci i dalej czyta...


hihi to byloby na tyle ;))

Tsymajcie siem :*:*
zwariowanenastolatki 2005-05-16 18:54:04
skomentuj (3)


ReKlAmA MeNtOsA WyMiAtA =D

Wczoraj jak to wczoraj, zaczal sie weekendzik =D Bardzo lajcikowo hmm najpierw na rogatce u hirurga bylam zeby mi gips na moja codowna raczke zalozyl a pozniej bujaka po miescie =D Moze zaczne od poczatku:
Mianowicie w czwartek na polskiem pewien skonczony IDIOTA z mojej uroczej klasy przytrzasnal mi drzwiami raczke ;(( Ale mimo okropnego bolu raczka byla jeszcze zdolna do nawalania i dostal po ryju =D //mistrzu\ =D hhee ;p no i pojechalam do szpitala okazalo sie ze mialam duzego fuksa :D A raczej on mial ze mi nie polamal palcy bo juz go by na swiecie zywych nie bylo.... no ale potluczone paluszki i to bardzio mam ;/ no i wczoraj mi w szyne gipsowa wlozyli :D Zawsze marzylam o gipsie na prawej raczce buehehee =D nie no ogolnie slabo bo mam troche duzo sprawdzianow w tym tygodniu a pisac nie.