O czym chcesz poczytać na blogach?

Buick

KUBSONOPISANIE - Onet.pl Blog

Piszę w nadziei, że list ten ustrzeże jego znalazcę przed losem, jaki mnie spotkał. 21 lipca wyjechałem z Old Mammoth drogą 395 na wschód by dostać się do drogi numer 6, prowadzącej do Ely. Miejscowości te są położone prawie 500 kilometrów od siebie. Wyruszyłem o 20 czasu miejscowego. Powoli robiło się ciemno, ruchu na drodze prawie nie było. Byłem zadowolony z tego stanu rzeczy, ponieważ miałem nadzieję na szybkie pokonanie tej trasy, być może poniżej siedmiu godzin. Oznaczałoby to, że do domu wróciłbym przed śniadaniem. Jechałem Buickiem Grand National z '86. Gdy wyjechałem na drogę numer 6 było już po 21 więc docisnąłem gaz do dechy. Ośmiocylindrowy benzynowy silnik wydał z siebie przyjemny dla ucha pomruk i samochód wyrwał do przodu niczym strzała. Droga była prosta, zdawała się nie kończyć. Jej odległy fragment niknął w ciemności, gdzie nie docierał blask długich świateł. Włączyłem tandetne radio, w którym leciała jeszcze bardziej tandetna muzyka country. Próbowałem zmienić stację, ale urwałem pokrętło więc nic z tego. Lepsze to niż.

Chevrolet

Z Darracq w Paryzu i pobycie w Kanadzie, gdzie pracował jako kierowca i mechanik, zrealizował swoje marzenie w 1901, kiedy udało mu się zdobyć pracę w warsztacie Dion-Bouton'a w Nowym Jorku. Kolejne cztery lata projektowania silników przyniosły w końcu wielkie zwycięstwo i rajdowy rekord świata podczas swojego pierwszego poważnego wyścigu w 1905 r. W tym samym czasie poślubił swoja ukochaną i tak rozpoczął się 15-letni okres jego wielkich sukcesów na torach wyścigowych Ameryki, gdzie stał się prawdziwym bohaterem.

Kariera rajdowa Chevroleta nabrała rozpędu w 1907 r. pod szyldem Buick Bug. Buick został przejęty przez przedsiębiorcę motoryzacyjnego Williama Crapo Durant a marka Buick zdobyła ogromną popularność. Do 1908 r. Buick był częścią Durant's General Company w New Jersey - późniejszego General Motors. Nie trzeba było wiele czasu, żeby Louis Chevrolet, został zauważony przez Durant'a. 3-go listopada 1911 r. tych dwoje połączyło swoje siły i tak powstała legenda - firma samochodowa Chevrolet Motor.

Jak się później okazało, decyzje Duranta były trafione, ponieważ nowo nabyta firma szybko i dynamicznie rosła w siłę. Marka Chevrolet szybko.

E-samochody blog

Się mniejszą ilością paliwa. Motor BMW, dzięki turbosprężarce twin-scroll oraz elektronicznie sterowanym wtryskiwaczom, produkuje 245 KM z 2 litrów pojemności skokowej. BMW 528i wyposażone w ten silnik rozpędza się do 100 km/h w 6,2 sekundy (automat: 6,3 sekundy), a maksymalnie może podróżować z prędkością 250 km/h. Spalanie utrzymuje się na zadowalającym poziomie 6,8 – 7,1 l/100 km.

Buick eAssist
Samochody hybrydowe są drogie w porównaniu do swoich tradycyjnych odpowiedników, dlatego stanową zaledwie 3% całkowitej sprzedaży wszystkich nowych aut. Buick zlikwidował tę barierę, wyceniając model 2012 LaCrosse z e-Assist na tym samym poziomie, co wersję z konwencjonalną jednostką V6. System s-Assist wykorzystuje mały akumulator 0,5 kWh, który zwiększa wydajność paliwową o 25% podczas jazdy poza miastem. Buick nie zastosował też dodatkowego silnika elektrycznego i skomplikowanej skrzyni biegów, dzięki czemu samochód kosztuje 29 960 dolarów.

Uwaga pieszy na drodze – Mercedes Spotlight
Systemy wspomagające jazdę nocą wykorzystują kamery na podczerwień do gromadzenia danych i wykrywania pieszych lub innych.

Bugatti Veyron

15:27, tsjow
Link Dodaj komentarz »
bugatti veyron

Zastosowano nowe szyby przednie o powierzchni zwiększonej o 30%, przez co znacznie poprawiono widoczność. Jest konsolą zawierającą tablicę rozdzielczą (potocznie: zegary lub wskażniki), regulatory i przełączniki. Również tylny most napędowy produkowany w Zakładach Mechanicznych w Łabędach, mimo dokonania pewnych poprawek, był słabym punktem tego buick pojazdu. Jego konstrukcja pozwala osiągnąć maksymalną prędkość do 45 km/h. Samochody tego rodzaju nie były dotychczas wytwarzane ani w Polsce, ani w krajach sąsiednich. Duże zainteresowanie wzbudziły Nysy 521 wystawione w 1971 r. Wysoka cena w pierwszych latach produkcji oraz problemy technicznej powodowane bardzo częsta niewłaściwą obsługę techniczną sprawiły, że model ten raczej nie cieszył się zbytnią popularnością.

Pierwszymi modelami samochodów z migaczami były Ford Taunus oraz Borgward Goliath. Dzięki super sportowej pięcio buick century stopniowej automatycznej.

...

Że to piekło staje się dużo łatwiejsze do zniesienia. Sprawia wrażenie, że sprawiedliwości staję się jakby... zadość.


[2011-04-07, 00:39:50]
skomentuj (3)

Sztuka dla sztuki


Gdzieś tam widziałem na necie wpis jakiejś laski na Facebook’u – ripostowała jakiejś innej, która twierdziła, że faceci też powinni mieć okres. Napisała coś w stylu, że prawdziwy facet powinien pachnieć whisky i jeździć Buickiem Riviera, z którego sączy się dźwięk gitary. No i to czytam i tak sobie właśnie siedzę pijąc tego Danielsa z lodem – co zwykłem od paru lat robić sobie czasem wieczorem dla sportu – i tak trochę nie dowierzam. Autem po alko nie jeżdżę, a tym bardziej nie jest to stary Buick, ale jeśli już nie jestem z jakiegoś powodu pijany, to poruszam się pojazdem równie nietuzinkowym, który nota bene nabyłem parę dni temu i przepotwornie rozpiera mnie z tego powodu duma. Riviera lub coś tej klasy prędzej czy później się przez moje życie przewinie, bo za bardzo kocham motoryzację,.

O działalności artystycznej ulubionej córki Apollona - Onet.pl Blog

Ale o to ich głowa nie boli. Patrz, tamtych dwoje - nie, ci z dziećmi. Pakuj ich do wozu. Zaceń go na początek dwieście dolarów, a potem opuść. Wyglądają na to, że da się z nich wyciągnąć sto dwadzieścia pięć. Weź się do nich. Zabierz ich na przejażdżkę. Wepchnij im ten wóz. Dosyć nam czasu zabrali. Właściciele z zawiniętymi rękawami. Sprzedawcy eleganccy, niezawodni, o małych, czujnych oczkach polujących na chwilę słabości klienta. Uważaj na minę kobiety. Jeżeli wóz wpadnie jej w oko, to męża już nie trudno naciągnąć. Zacznij od Cadillaca. W najgorszym razie kupią Buicka 26. Jeśli zaczniesz od Buicka, to zdecydują się najwyżej na Forda. Zakasz rękawy i bierz się do roboty. Taka gratka nieprędko się zdarzy. Pokaż im tamtego Nasha, a ja tymczasem podpompuję trochę Dodge'a. Dam ci znak, jak skończę. Chodzi o środek lokomocji? Pana nie będę bujał. No tak: obicie wewnątrz jest zniszczone. Ale poduszki to nie koła i na nich samochód nie pojedzie. Samochody ustawione w rząd, obrócone wszystkie w jedną stronę, samochody o pordzewiałych maskach i spłaszczonych oponach. Zaparkowane ciasno jeden obok drugiego. Chciałby pan wsiąść, żeby wypróbować ten.