O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Bugatti

Jp na 100 % - Onet.pl Blog

Supersamochód SSC Ultimate Aero Twin Turbo. Jego prędkość maksymalna, będąca oficjalnym rekordem wśród samochodów produkowanych seryjnie, to 411,76 km/h.Rozwój pojazdu rozpoczął się od zbudowania w roku 1999 samochodu koncepcyjnego EB 18/3 Veyron. Po raz pierwszy pokazany na Targach Motoryzacyjnych w Tokio, wyglądem przypominał już ostateczną wersję produkcyjną samochodu. Główną różnicą było zastosowanie silnika W18 z trzema głowicami po 6 cylindrów każda. Veyron został zaprojektowany przez Hartmuta Warkussa z Volkswagena, zamiast Giorgetto Giugiaro, który projektował trzy wcześniejsze modele koncepcyjne Bugatti.

Prezes Volkswagena Ferdinand Piëch ogłosił produkcję Veyrona na Targach Motoryzacyjnych w Genewie w roku 2001. Zapewniano, że będzie to najszybszy, najmocniejszy i najdroższysamochód w historii. Zamiast silnika W18, model produkcyjny miał byćnapędzany silnikiem "W16" w układzie podwójnego V. Jednostka ta, po razpierwszy zastosowana w Bentleyu Hunaudières z 1999 r., otrzymała cztery turbosprężarki, produkując deklarowaną moc 1.001 KM / 736 kW). Prędkość maksymalna Veyrona miała wynosić 406 km/h, a cena kształtować się na poziomie 1 miliona euro.Rozwój trwał cały rok 2001, aż EB 16/4.

perfumomania

Smętna, nudna baza… w skali 1-10 – 2 (niżej w rankingu oceniam jedynie fekalia i Gucci Guilty)

Głowa: bergamota, mandarynka, pieprz czarny, pieprz różowy, nuty zielone
Serce: jaśmin, róża, liście fiołka
Baza: wetiver, piżmo, drewno cedrowe, paczula, ambra, tonka, wanilia

BLOG CHŁOPCA CO MA 9 LATKomentarzy: 3 Bugatti 2007-11-05 Oprócz gier i historii interesują mnie samochody, o szczególnie
BUGATTI.

Bugatti to bardzo drogi wyścigowy samochód.
Przedsiębiorstwo Bugatti założył Ettore Bugatti.

Genialny konstruktor samochodów, uchodzi za wynalazcę samochodu wyścigowego z silnikiem z doładowaniem (sprężarkowym). Jego samochody wygrywały  w prawie wszyskich ważnych wyścigach przed II wojną światową.
Zakłady produkcyjne znajdowały się w miejscowości Molsheim (Alzacja). Przedsiębiorstwo Bugatti wyprodukowała łącznie około 2500 samochodów, z których jednak wiele zachowało się do dzisiaj. Najwięcej wykonano samochodów model Typ 57 z 8-cylindrowym silnikiem - 750 sztuk.

W 1987 roku włoski przedsiębiorca Romano Artioli, założył w.

Blog Yoshimitsu360

Bugatti Veyron - Uliczna Bomba Pieniędzy xD 2008-04-08

Bugatti Veyron 16.4 – jeden z najszybszych i najdroższych samochodów "ulicznych" (najszybszym produkowany seryjnie samochodem jest Bristol Fighter T (442 km/h)) (które nie ścigają się tylko na torach) na świecie, ze zmierzoną prędkością maksymalną 407,5 km/h. Do setki rozpędza się w 2,5 sekundy. Trafił do produkcji we wrześniu 2005. Produkowany jest przez Volkswagena. Sprzedawany pod marką Bugatti (Volkswagen jest obecnie właścicielem Bugatti). Został nazwany na cześć kierowcy wyścigowego Pierre'a Veyrona, który wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans w 1939, ścigając się dla firmy Bugatti.

W chwili wejścia na rynek, Bugatti Veyron był przez techników określany jako najszybszy seryjny samochód świata. Niestety rekord ten nigdy nie znalazł się w Księdze Rekordów Guinessa - od rozpoczęcia produkcji nie przeprowadzono oficjalnych testów (choć wielu dziennikarzy i techników udowodniło, że samochód rzeczywiście przekracza 400 km/h),.

Bugatti veyron

Blog filipfi

Komentarzy: 0 2007-03-30  Bugatti Veyron to najszybszy samochod na calym swiecie i najdroszy                              

.@..50 cent,music and cars..@. - Onet.pl Blog

Siemka!
Dzisiaj mam dla Was kilka fotek zajefajnych samochodów...

  
Bugatti Veyron

   
Ford Mustang Cobra

 
Saleen S7

 
Hummer H2

 
Maserati MC12

 A teraz weźcie udział w sondzie pt."

au2a*Download - blog4u.pl

Mu otaczającym światem jedynie poprzez nielegalne wyścigi samochodów, które dodatkowo nie przysporzyły mu popularności wśród lokalnych przedstawicieli władzy. Chcąc...
czytaj więcej

21/02/2007 16:29:12 [komentarzy 0] Komentuj

Bugatti Veyron


Dane techniczne:
Wymiary(dł./szer./wys.) :4466/1998/1206
Masa własna :1888 KG
Silnik :8L
Ilość/ w układzie cylindrów :w układze W 16
Skrzynia biegów :7-biegowa DTC(podwójne.