O czym chcesz poczytać na blogach?

Buffet

INWESTOR PROFESJONALNY

Giełdy, futures, opcje, system trading, fundusze ***______$$$______*** KONTAKT: kathay (małpa) pochodne.pl
RSS
poniedziałek, 07 listopada 2005
Buffet kontra dolar
"Możemy się mylić i jeśli do tego dojdzie nasz błąd stanie się publicznie bardzo głośny" - nie bez racji stwierdził niegdyś Warren Buffet. Chyba nic bardziej nie przyczyniło się do spełnienia tej przepowiedni jak jego inwestycje w osłabienie dolara.
21,5 mld$ zainwestowane przez jego Berkshire Hathaway w spadek  wartości  amerykańskiej waluty  od  miesięcy  było języczkiem uwagi mediów i (nie tylko walutowych) inwestorów. Początkowo wyrocznią, potem przedmiotem drwin i czasem nawet  nieskrywanej satysfakcji z nieudanego zakładu. W końcu odliczaniem do dnia totalnej plajty. Co jednak ciekawe - z punktu widzenia megatrendowego transakcja była udana. Po 4 latach jej trwania nadal przynosi zysk papierowy , który na dziś.

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Na temat miliarderów którym my zabieramy powietrze.
3 maja 2009 roku odbyło się spotkanie wielkich i możnych tego świata:
cyt: “Potentaci finansowi panicznie boją się przeludnienia, dlatego wspierają kliniki aborcyjne czy rozpowszechniają pigułki wczesnoporonne. Teraz postulują m.in. politykę jednego dziecka w całym Trzecim Świecie. Brytyjski `Times’ opisuje ich spotkanie na Mannhatanie.
Miliarderzy chcą kontroli narodzin, bo według nich przeludnienie to największy problem świata.
Potentat medialny Ted Turner, Bill Gates, burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, znani biznesmeni Warren Buffet i George Soros oraz czarnoskóra gwiazda telewizji Oprah Winfrey, David Rockefeller junior spotkali się 3 maja, ale dopiero teraz wyszły na jaw szczegóły spotkania. Miliarderzy weszli w rolę panów życia i władców ziemi.
Biograf Buffeta, najbogatszego człowieka na świecie uważa, że `panicznie boją się przeludnienia’ i `czują silną antypatię do religii”.
Ted Turner wielokrotnie nawoływał do tego, by we wszystkich krajach Trzeciego Świata wprowadzić politykę jednego dziecka. Taką samą, jaka obowiązuje w komunistycznych Chinach. – Jest nas zbyt wielu. Stąd bierze się globalne.

KRYZYS FINANSOWY

Jej wynik może rozczarowywać. Takie wrażenie jest tym bardziej uzasadnione, że w ostatnich dniach obserwujemy próby odrabiania wcześniejszych strat. Nie wychodzi to zbyt imponująco. Dlatego podtrzymujemy kluczowy obecnie scenariusz testowania przez S&P 500 strefy 777-800 pkt, związanej z minimami bessy po pęknięciu internetowej bańki.

W Stanach Zjednoczonych w piątek doszło do starcia twardych danych, wskazujących na dalszą presję na osłabienie koniunktury gospodarczej, z nadziejami na lepszą przyszłość, wynikającą z deklaracji drugiego najbogatszego człowieka na świecie, legendarnego inwestora Warrena Buffeta, o atrakcyjności amerykańskich akcji i rozpoczęciu ich zakupów przez niego. Ostateczny rezultat sesji pokazał, że inwestorzy nie zaufali Buffetowi. To pokazuje rozległość kryzysu zaufania, gdzie nie wierzy się wieloletnim giełdowym guru.

Symboliczne były piątkowe dane dotyczące rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Dalszy spadek liczby pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji zbliżył obie wartości do najniższych poziomów notowanych w ostatnich 10-leciach. Jeszcze parę miesięcy temu inwestorzy widzieliby w tym pozytywny objaw, zakładający że gorzej być nie może. Dziś raczej.

Strona Bohdana

O utrzymanie niesamowitej atmosfery i odpowiedniej temperatury sobotniej nocy zatroszczy się DJ Bugi – zapraszamy na elektryzującą energię samby i szaleństwo do białego rana – na SambaFEST Vol. III

Program

Warsztaty:
- Samba brazylijska, nauka gry na instrumentach
Prowadzący: Bohdan Imiela (Wrocław) oraz 3city Samba Orchestra (Trójmiasto)

- Capoeira
Prowadzący: Grupo de Capoeira Camangula

-Taniec Maculele
Prowadzący: Grupo de Capoeira Camangula

02.10.2010 Sobota
Godzina 13.00
Miejsce: Instytut Sztuki Wyspa, klub buffet, ( teren Stoczni, wejście przez Bramę Historyczną nr1, przy placu Trzech Krzyży )

Koncert + Samba Party (wstęp wolny)

- Zagra: Sambal ( Szczecin )
- Zatańczy: Grupa Capoeira Camangula ( Gdańsk )
- Sety dj-skie do białego rana DJ Bugi ( Wrocław )

Godzina 21.00
Miejsce: Klub Buffet ( teren Stoczni, wejście przez Bramę Historyczną nr1, przy placu Trzech Krzyży )


Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!!!

Zapisy na warsztaty: sambafest2010@gmail.com pod nr..