O czym chcesz poczytać na blogach?

Budowlani

@cztery

Kosztowało bardzo dużo pieniędzy. Zrobiliśmy wszystko. Ten budynek byłby dostosowany do przepisów. Byłaby świetlica, kuchnia połączona ze stołówką. No, ale niestety... nie ma pozwolenia na odbudowę - stwierdza pani Radziwon. - Naprawdę mamy dokumenty, potwierdzenia, że jako ośrodek wykonujemy kawał roboty.

Co jednak stanie się w przypadku, kiedy nie będzie pozwolenia na odbudowę budynku? - W każdy poniedziałek zastanawiam się czy w tym tygodniu nie wjadą na teren ciężkie maszyny i nie rozbiorą budynku. My nie mamy środków finansowych na rozebranie tego budynku. To kwoty rzędu 50 - 60 tysięcy złotych. Budynek zostanie rozebrany przez Inspektorat Nadzoru Budowlanego, który wystawi nam rachunek. Taka kwota jest dla nas naprawdę ogromna. Miasto finansuje nam bieżące wydatki i to oczywiście nie wszystkie. W jaki sposób będziemy w stanie za to zapłacić? - zastanawia się pani Radziwon. - Jak komornik wejdzie na nasze konto, co naturalnie się stanie, to nie będziemy w stanie wypełnić zadań określonych przez miasto Warszawa, nie zapłacimy za prąd, wodę itd. Nierozliczona dotacja z miasta to po pierwsze nakaz zwrotu kosztów, a po drugie wykluczenie nas na 5 lat z możliwości korzystania ze środków publicznych. To oznacza koniec naszej działalności po prostu.

- W tym roku jest Europejski Rok Walki z.

Kompas Inwestycji

wtorek, 12 sierpnia 2008
Korzysci dla uczestniczacych w KompasInwestycji.pl deweloperow
WIZERUNEK
Kompas inwestycji pozwoli zaprezentowac doswiadczenie Panstwa firmy w nowoczesny i atrakcyjny sposob. W ten sposob tworzy sie baze referencji, na ktora z latwoscia trafia wszyscy konrahenci.
Zrealizowane i planowane inwestycje beda stanowic o pozycji w naszych rankingach, co dodatkowo zwiekszy prestiz Panstwa Firmy.
Pojawiajac sie w naszych artykulach i wywiadach, pomoze wykreowac wizerunek lidera i ekperta w branzy budowlanej.
ZRODLO INFORMACJI O RYNKU
Przygotowac bedziemy dla Panstwa wiarygodne i aktualne raporty na temat rynku budowlanego. To wiecej niz tylko zestaw danych z rocznikow statystystycznych. Nasze raporty beda uwzgledniac rowniez planowane inwestycje.
Mozemy rowniez przygotowac raporty specjalne, ankiety i inne badania, koncentrujace sie na Panstwa obszarze zainteresowan. Nasza unikalna baza inwestycji i firm pozwala nam na szybkie i wiarygodne odpowiedzenie na Panstwa potrzeby.
DOTARCIE DO PODWYKONAWCOW
Obecnosc w KompasInwestycji.pl Panstwa planowanych i zrealizowanych inwestycji, moze w znalezieniu odpowiednich partnerow do ich realizacji. Nasza.

Konstrukcje Stalowe

  Konstrukcje stalowe
 • Najnowsze wpisy

  • Palety metalowe
  • Gięcie i cięcie blach ze stali
  • Lekkie konstrukcje i projektowanie inżynierskie
  • Konstrukcja stalowa i co dalej
  • Produkcja konstrukcji stalowych
 • Tagi

  biuro projektowe blacha blacha trapezowa budownictwo budownictwo przemysłowe cięcie firma budowlana gięcie hale inne inżynieria inżynierskie konstrukcje stalowe lekkie konstrukcje lekkie konstrukcje stalowe magazyny montaż konstrukcji nauka nieruchomości nieruchomości komercyjne nieruchomości przemysłowe nowosc nowości obróbka prasa krawędziowa produkcja projektowanie projektowanie inżynierskie Projektowanie konstrukcji projekty konstrukcji płyty płyty warstwowe spawanie sprzedaż stal technika technologia usługi budowlane wiaty zaginanie zaginanie krawędzarką zagranica ślusarka ślusarka budowlana ślusarstwo
 • Dźwigi budowlane - żurawie i dźwigi samochodowe

  Się znajduje, może się przewrócić w wyniku nieprawidłowego rozłożenia się sił fizycznych, działających na niego. Dobór żurawia wieżowego jest niezmiernie istotny z punktu widzenia topografii samego placu budowy, na którym ma być postawiony. Nie zawsze ma się do dyspozycji tyle miejsca, ile faktycznie potrzeba, aby móc osiągnąć dzięki pracy żurawia optymalne zwiększenie efektywności prac, które ten żuraw wspiera. Z uwagi na rozkład i organizację placu często trzeba zastosować nietypowe modele żurawi wieżowych. Żurawie wychylne, żurawie samoskładające się, żurawie posadowione na torowisku – to odpowiedzi konstruktorów na wymogi specyfiki pracy stacjonarnych dźwigów budowlanych. Żurawie wieżowe mogą być klasyfikowane ze względu na: - typ wysięgnika (wysięgnik wodzakowy, żurawie odciągowe, bezodciągowe) - umiejscowienie mechanizmu obrotowego (górnoobrotowe, dolnoobrotowe) - sposób posadowienia (podwozie stacjonarne, posadowienie na kotwie traconej, podwozie jezdne, posadowienie kombinowane) - sposób montażu (montowane z użyciem innych dźwigów, spośród których najpowszechniej wykorzystywane są dźwigi samochodowe, samomontujące się). Firmy, których podstawowa działalność to wynajem żurawi wieżowych, muszą odpowiadać zapotrzebowaniu rynku budowlanego na specyficzne warunki realizacji zleceń na usługi dźwigowe. Stąd też potrzeba posiadania.

  ebudownictwo

  Firm budowlanych jest na rynku bardzo wiele. Żeby się o tym przekonać, wystarczy przejrzeć Internet. Co ważne – cały czas, mimo panującego wszędzie kryzysu, przedsiębiorstwa takie cieszą się sporą popularnością.

  Dobra firma budowlana oferuje swoim klientom najczęściej szeroki zakres usług. Wszystko po to, by klient mógł mieć niemalże wszystkich fachowców w zasięgu ręki. Za pomocą takich firm można nie tylko przeprowadzić generalny remont domu czy mieszkania. Do ich zadań – jak sama nazwa wskazuje – należy głównie budowa domów oraz budynków mieszkalnych i usługowych. Jeszcze inne firmy budowlane mogą oferować swoje usługi z zakresu usług dekarskich.

  Część firm budowlanych posiada fachowców, którzy są w stanie wykonać wszelkiego rodzaju prace hydrauliczne czy związane z instalacją elektryczną. Dzięki temu wśród usług budowlanych można natrafić na firmy, które zajmują się budową obiektów zarówno w stanie surowym, jak i w stanie „po klucz”.

  Jeżeli w najbliższej przyszłości planujemy budowę domu bądź innego budynku, warto już teraz rozejrzeć się za firmą budowlaną. A wszystko po to, by mieć czas na znalezienie fachowca „ z prawdziwego zdarzenia”. Miejmy świadomość, że czasami mamy do czynienia z pseudo-fachowecami, którzy.