O czym chcesz poczytać na blogach?

Budowa atomu

Razem dotrwamy do następnego dnia.

Why ? why?

...

Jesteś napadem szaleństwa chwilowym, Co zdarza się w jednej z tych sekund przed snem.427 @ 2010-02-07

I znowu tydzien sie zaczyna.
Jutro spr z chemii- budowa atomu i promieniotworczosc.
I z niemca opis zdjecia rodziny.

Wtorek: historia.

Sroda: spr fizyka- bloczki.

Czwartek: spr gegra- hydrosfera.

Piatek: spr Matematyka- logarytmy.

.

El diario de Megancia

Odbyl sie w gimnazjum nr 1 w Tarnowie i obejmowal wiedze na temat Marii Curie Skłodowskiej. Wylosowalismy dla naszej druzyny kolor czerwony. Konkurs skladal sie z testu, quizu oraz przygotowania albumu. Ja bralam udzial w tescie związanym z budowa atomu, ukladem okresowym i promieniotworczoscia oraz jego wplywem na organizm. Test poszedl mi dosc dobrze. Na mozliwych 30 pkt zdobylam 25, a pytania nie byly wcale takie latwe ;) W quizie brala udzial dala nasza druzyna i zdobylismy maxa, czyli.

// Break the RULE !

Na wszystko jest zmęczenie, znudzenie, zamyślenie, brak koncentracji... Siła zaczerpnięta z Tego spojrzenia, z Tych dłoni, z Tego ciepła kończy się, pochłaniana wielkimi kęsami przez odległość.

Z budowy atomu: elektrony znajdujące się daleko od jądra, mają większą energię niż te, które są bliżej. Czemu na życie to się nie przekłada? Byłabym teraz w pełni sił i przeskakiwała na coraz to wyższe powłowki elektronowe. Gdyby.

Północ - bloog.pl

 Weszły do sali. Na jednej ze ścian był namalowany układ okresowy pierwiastków, zaś na przeciwległej wisiały różne obrazy np. budowa atomu,  jakieś wykresy, wzory i zdjęcia naukowców. Całą lekcję pani Fiolka mówiła o tym co będą robić przez cały rok..