O czym chcesz poczytać na blogach?

Buchanan's

Luźne przemyślenia

Grupy tematyczne:

telewizja

Słowa kluczowe:

systemy dostępu warunkowego, Mediaguard, Viaccess, Conax, CryptoWorks, Nagravision, Irdeto, Verimatrix
Zobacz komentarze × Skomentuj strone
2007-03-06 01:11:51 Globalne korporacje

Patrick Buchanan o globalnych korporacjach:

Jak globalizm jest antytezą patriotyzmu, tak międzynarodowa korporacja, jest naturalnym nieprzyjacielem tradycji. Ze swą umiejętnością przystosowania się, amoralnością i brakiem korzeni, może działać w każdym systemie. Ponieważ wydajność jest jej główną zasadą, nie jest ona lojalna w stosunku do pracowników i nie uznaje lojalności w stosunku do żadnego kraju. Skoro ceny akcji i opcje giełdowe stanowią jej rację bytu, poświęci ona wszystko i wszystkich na ołtarzu zysku. Globalny kapitalizm i prawdziwy konserwatyzm są jak Kain i Abel.

Lecz nie można lekceważyć rosnącej potęgi globalnego kapitalizmu. Mierząc na podstawie PKB, pięćdziesiąt.

Grypa666's Blog

Plajta banków w USA

Pośród rosnących pożyczek i strat finansowych, federalny regulator, Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), zamknął dalsze 7 banków w stanach Floryda, Illinois, Arizona, Kansas i Georgia, podnosząc liczbę upadłych banków  w USA do 138 — donosi Bloomberg Businessweek. Eksperci finansowi sądzą, że główną przyczyną wciąż trwającego kryzysu finasowego jest bezkrytyczne udzielanie pożyczek i kredytów hipotecznych, co bije w same podstawy systemu bankowego Ameryki. Obecne tempo upadania banków przewyższa zeszłoroczne, budząc obawy wobec slabości gospodarki kraju.
Wg

Wg Jamesa Buchanana, kryzys finansowy (wbrew opinii lewaków o krwiopijstwie banków) wywołały przepisy narzucone bankom przez rząd federalny,  zaniżające stopę procentową pożyczek. Z przepisów skorzystało 7.5 mln mniejszości — czarnych i latynosów, prrzynosząc bankom łączne straty  1,5 bln (milionów milionów) dolarów, gdy wierzyciele nie spłacali nawet niskooprecontowanych pożyczek. Większość z nich nie była poważnymi kupcami-posiadaczami domów, tylko spekulowała na kupnie nieruchomości bez potrzeby przedpłaty, licząc na zarobek ze sprzedaży, pomieszkawszy w domu rok (okres niskiej stopy procentowej).  Miliony z nich porzuciły domy, gdy spadły ceny domów, zostawiając banki na lodzie. Normalnie,.

Dziennik medialny 1

Seriali, TVN Style
Znowu przekonałem się, że daleko mojej sympatii do seriali bliskich realizmowi albo dokumentowi. Odrzuca mnie od Pitbulla czy Polskich dróg. Za to uwielbiam odrobinę zwichrowane: W labiryncie, Gotowe na wszystko, Powrót do Edenu czy Sześć stóp pod ziemią.

One Life to Live, odc. 10373, 17/02/2009, YouTube
Blair odkryła, że mimo spędzenia nocy z Toddem, nie spała z nim, zawiadomiła policję, że Wes nie żyje, mimo że John obiecał Marty, że zajmie się tym. Olivier powiedział Layli o przygodzie ze Stacy. Dorian i David kazali wynosić Buchananom z jego domu.

One Life to Live, odc. 10374, 18/02/2009, YouTube
Cole został przyjęty do szkoły wyższej.

One Life to Live, odc. 10375, 19/02/2009, YouTube
Podobnie jak Cole Markko został przylęty na wyższą uczelnię, poza Llanview. Talia przesłuchiwała Marty w sprawie Wesa. Policja chciała w tej sprawie przesłuchać również Todda, ale Tea powiedziała, że Todd spędził noc z Blair. Jessica przekonywała Brody'ego, że nie zabił Wesa. Natalie przenalizowała dziwną drogę Jess, jaką przebyła w dniu narodzin Chloe. Jared obiecał jej pomóc jej to.

Blog z Ciemnogrodu

W swojej najgorszej postaci? Nie zgadzam się z faktem, że kraje alianckie żyły w kapitalizmie od końca wojny do lat 80. A teraz? Autor felietony akurat niefortunnie napisał swoje pochwalne psalmy w tym samym czasie, gdy ostoja globalizmu – Stany Zjednoczone są zadłużone na miliardy dolarów u Chin (nota bene – socjalistycznych), i gdyby te Chiny bardzo się uparły to nie musiałyby spuszczać żadnej bomby na USA. Wystarczyłyby sprytna machinacja, a Stany Zjednoczone szybko by upadły. Zresztą skutki ratowania swojej gospodarki widzimy na wojnie w Iraku. Wszystko to wskazuję, że USA chyli się ku upadkowi. Jeśli chodzi o stopę życiową amerykanów to jest to zwykłe życie na kredyt. Znany ekonomista Patrick J. Buchanan od dawna mówi, iż ludność w USA, jedyne co robi to konsumuję za pożyczone pieniądze. Pod zastaw hipotetyczny postawili przyszłość swoich dzieci.
Oczywiście nie piszę tego w obronie socjalizmu. Również Chiny nie mogłyby wytrzymać bez USA, gdyż dostarczają im milionowej produkcji, chce tylko pokazać, że kapitalizm upada podobnie jak socjalizm, zgadzając się z Janem Winieckim- dlatego, że nie istnieje tam normalna własność, czyli prywatna.

ciemnogrodzianin 2005-08-03 13:18:28
skomentuj (1)


prześladowanie chrześcijan
"Krew Jego na nas i na dzieci nasze" (Mt 27, 24 n)

Wiele mówi się o prześladowaniach jakie Neron stosował wobec.

polityczny - Onet.pl Blog

17181920
21222324252627
28293031   
Fronda
Prawica.net
Legatus
Konserwatyzm.pl
Gazeta Polska
Prawy.pl
Arcana
Salon24
Ronald Reagan
T-shirt oszołoma
Pomóż (Pajacyk)
galeria-mysli.blog.onet.pl
 Feliks Koneczny
 Józef Mackiewicz
 Waldemar Łysiak
 PHALANX
 Requiem44
 Wandea
 Wiara.pl
Żołnierze Wyklęci
 Żołnierze Chrystusa
 Patrick J. Buchanan
NeoSarmatia
Leszek Wójtowicz

super-stars - Onet.pl Blog

Matt-Chris FoyGłówni aktorzy z części drógiej:
Amy-Gabrielle ScollayBrook-Lesley Mitchell


Rachel-Taryn MarlerMike-James SorensenEric-Ryan CorrCorey-Trent DalzellGłówni bohaterowie części 3:
(tylko tą serie oglądałam)
Guy-Kain O'KeefeCharley-Lachlan Buchanan