O czym chcesz poczytać na blogach?

Brwinów

Zbigniew DULEWICZ - Onet.pl Blog


23 grudnia 2011
Brak tytułu


         

Zbigniew DULEWICZ (01:54)

08 grudnia 2011
Opinie i fakty

Muzeum Motoryzacji

w gminie BRWINÓW


Wziąłem udział w zorganizowanej wycieczce. Kierownikiem wyprawy był znany miłośnik starych pojazdów ze Śniadowa. Punktem docelowym były Otrębusy w gminie Brwinów (przysłowiowy rzut beretem od Warszawy), a tam Muzeum Motoryzacji, które oficjalnie.

DOMI-nisiaa.blog.pl

Dosyc tej szkoly....Chce juz wakacje nio..:( Jakies sprawdziany z calego roku codziennie..az sie niedobrze robi. Bleeech..:) Mam jeszcze dwa tygodnie, zeby poprawic te oceny...ech..Nio jakos sie postaram :] hih...W sumie humor mi juz dopisuje..zazwyczaj, wiec jest ok. W ogole jest nawet dobrze...z wyjatkiem paru rzeczy, nio ale to da sie przebolec. Ogolnie luz...:) nio to trzymajcie sie wszyscy..hehe :)
domi-nisiaa 2003-05-08 17:26:40
skomentuj (10)


I tak..;)
Hehe...Nio wiec jak zwykle ciagle sie cos dzieje, ale nie chce mi sie tego wszystkiego pisac...W ogole powoli zaczyna mi sie odechciewac tego bloga..hyh :) Ale co tam. W piatek deski, w sobote Brwinów, a dziś taki muł. Nic sie nie chce...heh.. Nie wiem jak przeżyje ten tydzień, bo mam od cholery sprawdzianów, referatów, kartkówek..itp. Dlatego może mnie tutaj nie być, ale i tak pewnie bede. :) hehe. W sumie humor mi dopisuje, nie mam sie czym martwić tak własciwie. Mało spraw mnie wzrusza, a jeszcze mniej wyprowadza z rownowagi....heh. Skożystałam z paru dobrych rad i wyszło mi to na dobre. Nio coż...:) Hih. Już niedługo Londyn z Agniesiorem i bedzie zajebiscie :)Wakacje tez juz mamy zaplanowane..:)Obowiazkowo z Aga ;D Hihi. Życ nie umierac :) Niom. A teraz ogolnie dobrze i oby tak było. :)
domi-nisiaa 2003-05-11 12:35:56
skomentuj (16)

Bibregkras's Blog

W Warszawie. Niewiele wiadomo o jego życiu osobistym w tym czasie. Z pewnością poza obowiązkami służbowymi znajdował czas na rozrywki, które Stolica serwowała w nadmiarze. Według niepotwierdzonego źródła w tym czasie się ożenił, ale małżeństwo po krótkim okresie trwania zakończyło się rozwodem.

W rok po nominacji młody oficer stanął do pierwszego poważnego egzaminu. Wraz ze swym macierzystym pułkiem wchodzącym w skład 28 dywizji piechoty bierze udział w wojnie obronnej 1939 roku. Po walkach pod Wieluniem na czele kompanii osłaniał odwrót wycofujących się w kierunku Warszawy, wzdłuż linii kolejowej Żyrardów-Warszawa oddziałów. W miejscowości Brwinów natrafiono na bardzo silną i dobrze zorganizowaną obronę niemiecką, której nie zdołało przełamać trzykrotne polskie natarcie, w tym i na bagnety. Dowództwo podjęło wtedy decyzję o obraniu kierunku dalszego marszu na Kampinos-Modlin. Ponownie ppor. Stanisław Łokuciewski na czele swojej kompanii miał ubezpieczać oderwanie się pułku od nieprzyjaciela. Jednak po wykonaniu zadania kompania, z której zostało tylko 7 ludzi, nie mogła dołączyć do pułku. W okolicach Piaseczna nasz bohater dostał się do niemieckiej niewoli. Przewieziony do obozu w Żyrardowie podejmuje udaną próbę ucieczki. Jak pisał w swojej relacji po 27 godzinach niewoli zbiegł z niej na.

Strrraszny blooog...

5678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Księga gości
 
O mnie
ona1993
Brwinów
Siemka mam na imię Iwona latek 13 i tyle.

We`re the halves that don`t match.


Chemia środowiska - 4,5
Programowanie i informatyka - 4,5
Fizyka - 4,5
Geometria wykreślna - 3,0
Nie jest najlepiej [bo np. z fizyki czy matmy zabrakło mi jednego punkta do 4,0 :((( no i 1 pkt do średniej 4,0 w związku z czym mogłabym pójśc na dzienne,ale z drugiej strony nie zrezygnowałabym w życiu z ćwiczeń i wykładów z Helenką,dzięki niej moge powiedzieć,ze lubię matematykę :)].

Trzy dni bez internetu i przyznam ,ze moja kondycja psychiczna się poprawiła, od teraz będe bywać tutaj już znacznie rzadziej niż przedtem,grunt to pozostawić umiarkowanie,prawda?

Wracając jednak do tego co u mnie...
cały Brwinów szuka Jarka Wiśniewskiego,który zginał tydzień temu i nie wiadomo co z nim :(((
ja natomiast wypuszczam się na plotki do blizniaczek :D oraz na mangowe spotkanie xDDD tzn. widziałam się z Monją, orgiem Uniconu.Wogóle to ona cudnie wygląda..tak seryjnie jak styl gotick lolity jej pasuje,a ten makijarz..rany dlaczego ja tak sobie oczek nie umiem robić :(?
Obgadałyśmy konwent,szczegóły panelu jakie będe prowadzić z Marr a
przy okazji poznałam blizej słodkiego,uroczego [bp inaczej nie da się go okreslić]Dokkeabiego,Marron i Ponczka ^__^.Rany pierwsza myśl po tym jak się z nimi rozstałam "Kupić coś gotyckiego" xDDD bezbłędnie-ja tez chce.

akinomw.blog


nie przeklinajmy i nie oceniajmy ludzi, których tak naprawdę nie znamy...
dzielmy się dobrym słowem z naszymi rodakami...
uśmiechajmy się często i prawdziwie...
bądźmy cierpliwi na polskich drogach...
zastanawiajmy się czy warto wsiadać po alkoholu za kierownicę...
spędzajmy więcej czasu na rozmowie z rodziną...

Papież chciał aby Polska była krajem silnej i rzeczywistej wiary. A wiara rodzi się w małych, a konkretnych czynach.

Niech ta śmierć stanie się początkiem a nie końcem, niech będzie ziarnem odnowy moralnej Naszego Narodu.

Czego Wam i sobie życzę!

Wiktor, Brwinów.
~Wiktor, 2005-04-02 22:59
http://info.onet.pl/1,15,11,10356258,30985991,1535631,0,forum.html

skomentuj (3)

:-) 2005-04-12 07:03:31

Zaczynam mój wpis od uśmiechu, ale przecież optymizm nie wyklucza żalu czy smutku. A ostatnie dni nie były w pełni przepełnione szczęściem. Umarł papież, a Polskę okryła żałoba. Ja od czwartkowego wieczora byłem z moją Ukochaną. Przyjechała do Krakowa na biały marsz. Ja byłem tego dnia w pracy, a po pracy wracam stosunkowo późno i zasadnbiczo jestem zmęczony. Poszła na Błonia z koleżanką. Następnego dnia oglądaliśmy razem.

Badania i nadzory archeologiczne

Archeologia.blog.interia.pl
Notki
Odkrycia hrubieszowskich archeologów na Mazowszu 2011-10-14
    W trakcie prowadzonych od czerwca do października tego roku badań wykopaliskowych na zlecenie podwarszawskiej Gminy Brwinów archeolodzy z hrubieszowskiej pracowni archeologicznej odkryli na powierzchni blisko 80 arów, datowaną na II-III w. n. e. osadę starożytnych hutników, germanów utożsamianych z kulturą przeworską. Zajmowali się oni produkcją żelaza z miejscowych pokładów rudy darniowej. Do wytopu służyły im dymarki – proste w konstrukcji piece jednorazowego użytku, składające się z wykopanego w ziemi dołka, tzw. kotlinki, nad którym wznoszono komin z gliny. Po zakończonym procesie hutniczym rozbijano go w celu odkucia łupy żelaza. Na badanym odcinku osady stwierdzono obecność 531 takich konstrukcji, których.