O czym chcesz poczytać na blogach?

Brodka

MUSIC BY SEROO

Dobre bo polskie #1

01 gru

Odkrycie roku na polskiej scenie muzycznej. Choć ciężko tak powiedzieć o artystce która od kilku lat jest na niej obecna. Brodka, bo o Niej tutaj mowa, zmieniła stylistykę. Bardzo jej to pomogło. Na “Grandzie” nie znajdziemy kawałków o przebojowej konwencji. Dostaniemy tutaj bardzo ambitny pop. Pop który potrafi zadowolić każdego miłośnika “odważnych” brzmień. Brodka kapitalnie łączy muzykę folkową z elementami elektroniki. Wszystko świetnie się zgrywa, a całość dopełniają pełne liryzmu teksty. Słuchając tego albumu nie trudno o skojarzenia z twórczością Kasi Nosowskiej, czy Gaby Kulki. Szczególne dobre wrażenie sprawiają utwory “W pięciu smakach”, “Saute”, “Syberia”, czy tytułowa “Granda”. Oczywiście sama Brodka nie nagrałaby tak udanego albumu. Duże brawa należą się muzykom Pogodno i Pustek

bns/mjg's daily song choice - NOWY KAWAŁEK NA KAŻDY DZIEŃ

SONG:  Mała
ALBUM: Loki
YEAR: 2011
www.youtube.com/watch?v=Ux-1WfJlrh4Wszystkiego najlepszego bns!!!!
Tagi: rock, alternative rock, sentimental, good mood

bns 2011-06-07 14:46:11
skomentuj (2)
145.Monika Brodka - K.O.


Granda to trzeci album pełnowymiarowy album laureatki któregośtam Idola, Moniki Brodki. Co tu dużo mówić? Pop, mocno elektroniczny (choć nie tylko), czasami coś lekko zapiszczy z góralska, jako że Brodka jest żywczanką. Muzycznie i wokalnie bardzo solidna robota - piosenki wpadają w ucho, ale w sposób charakterystyczny, a nie tak jak muzyka w windzie, zaś Brodki bardzo przyjemnie się słucha: nieco "rozmarzony" wokal bardzo dobrze pasuje do warstwy instrumentalnej i tekstowej. A tekstowo właśnie jest jeszcze.

Najlepszy bloguś.......

Czwarta już, solowa płyta Artysty - "Jednym tchem".

Dorastała w małej miejscowości koło Żywca i jak sama wspomina, wszyscy w jej rodzinie zajmowali się muzyką: "mój dziadek grał na trąbce, mama na skrzypcach, brat na kontrabasie, a ojciec na wszystkim, na czym się dało…". Ona sama skończyła podstawową szkołę muzyczną w klasie skrzypiec i wraz z ludowymi zespołami objechała świat. Teraz ma wreszcie szanse popracować na własne konto.


Z gór Brodka wyniosła muzyczną wrażliwość i zadziorny charakter – potrafi walczyć o swoje i konsekwentnie dążyć do celu. Pomimo młodego wieku jest postacią na tyle wyrazistą, że trudno ją będzie wtłoczyć w którykolwiek ze stereotypów: "artystki z gór", "Idola", "młodej debiutantki w świecie showbiznesu".

Jako swe idolki wymienia Erykę Badu, Jill Scott i Lauren Hill – trzy niezwykłe artystki, które odświeżyły szlachetną soulową tradycję po latach dominacji div, które ekspresję pomyliły z manifestacją technicznej wirtuozerii. "Warszawski koncert Eryki.

Fajna Płyta - Onet.pl Blog

Oceniać w kategoriach autorskiego materiału, bo w większości wypełniają go covery. Z drugiej strony może to dobrze, że Brodka wzięła przykład z koleżanki z pierwszej edycji programu i nie nagrała płyty, co prawda "swojej" ale jednak nijakiej. Bo tego o tym albumie powiedzieć nie można. Ma swój unikalny wyraz. Piosenki tworzą jedną zgraną całość - wprowadzają słuchacza w specyficzny klimat tajemniczości. W piosenkach zastosowano minimalizm dźwięków i śpiewu i pokazano, że nawet przy niewielkiej ilości instrumentów można stworzyć melodie. Klimat tajemniczości  bije z tej płyty także w inny sposób. Brodka bowiem pozostaje na niej nieosiągalna, nie daje się odkryć, nie pokazuje się z najlepszej strony. Niestety nie udało się jej tutaj przekazać siebie. Prawda jest taka, że gdyby oceniać ją tylko i wyłącznie po płycie, w oderwaniu od wszelkich doniesień pism kolorowych, pozostałaby szarą nieznaną wykonawczynią piosenek. Cudzych. Niestety wbrew zapowiedziom Brodka nie eksponuje tutaj swoich możliwości wokalnych. Rzekomo chciała pokazać się na razie jako wokalistka a nie autora muzyki... Ale nawet to średnio wyszło. Zeby jednak oddać sprawiedliwość płytę oceniam pozytywnie. Za klimat i skrzypce :)
Moja.

luki-b blog

Wysyłajcie sms-y na numer 7257 o treści: 4!!!!!!!!!
luki-b 2004-01-04 14:48:41
skomentuj (1)


~~~~~~~~NEWSY~~~~~~~~

Witam Wszystkich!!!! Na początek podaje kilka newsów muzycznych:
-Britney Spears ożeniła się z przyjacielem z dzieciństwa, ale już po 2 dniach wzięła rozwód!!!!!!
-Sandy (No Angels) nagrywa płytę
-Lucy (No Angels) planuje pracę w teatrze
-Nadja (No Angels) chce być aktorką, ale też piosenkarką
-Vanessa (No Angels) pracuje dla jednej z wytwórni płytowych, a w najbliższym czasie podłoży swój głos w nowym filmie
-Monia Brodka z IDOLa wygrała go!!!!!!!!!! :))

Wracając do jednego z newsów jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, że Monika Brodka wygrała IDOLa!!!!!!! Miała przewagę 69% i bardzo dobrze!!!!! Bo jeśli np. będzie WORLD IDOL 3 to ona może go wygrać (tak też twierdzi Maciek Maleńczuk - były już juror Idola, bo niebędzie go w 4 edycji, jak będzie IDOL 4)!!!!!! Najlepsze jej wykonanie piosenki w IDOLu to moim zdaniem Breathe BLU CANTRELL i SEANa PAULa!!!!!! Nawet mam na kompie to wykonanie i jest bombowe!!!!!! Druga sprawa to to, że kiedyś napisałem, że Jessica (ex NOA) niepasuje do nich. Wsłuchałem się w kilka.

partytura życia nieustannie zapisuje się

Przy okazji po raz kolejny uświadomiłem sobie biorąc na warsztat spuściznę Ryszarda Wagnera, jak wiele w jego muzyce odkrywam, jak bardzo mi się podoba, jak się z nią utożsamiam (nie umniejszając innym wybitnym tej dziedziny, jak Rossini, Verdi i Puccini, których również uwielbiam).

19:55, heliodor07
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 stycznia 2011
O nieudanym zapuszczaniu brody

No i nie udało się. Prawie 2,5 tygodnia wytrzymałem.

6 Crystal Castles Celestica 7 Rihanna Only Girl (In The World) 8 Brodka Granda

Szczypta Kultury - Onet.pl Blog

Taylor Momsen (The Pretty Reckless)

Do tej pory wspomniałem o wokalistce zespołu tylko w kontekście jej osobowości medialnej, tymczasem należy oddać prawdę - młodziutka Momsen dysponuje naprawdę świetnym i bardzo dojrzałym głosem. Potrafi zdzierać gardło, potrafi delikatnie nucić. Wszechstronność z jaką posługuje się swym głosem jest imponująca.

The Pretty Reckless nie jest zespołem rewolucyjnym. Nie mógłbym powiedzieć, że wnosi nową jakość. Mimo tego uważam, że "Light me up" to naprawdę fajny album z dobrymi piosenkami rockowymi. Tyle. Niby nic, a cieszy.

MK (10:57)
wypowiedział się

04 grudnia 2010
Brodka - Granda
Wow. Monika Brodka wyrosła na istotną postać na polskiej scenie muzyki rozrywkowej. Mieliśmy kilka.