O czym chcesz poczytać na blogach?

British library

bibliotekoznawcy.blog

Które zostaną podsumowane dydkusją. Jeden z tematów brzmi bardzo zachęcająco: Biblioteki publiczne w świetle polityki Ministra Kultury. Ciekawi jesteśmy jakie głosy pojawią się w podsumowaniu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału oraz zabrania głosu w trakcie dyskusji.

Tagi: biblioteka narodowa, x konwersatorium „biblioteki w systemie edukacji i kultury”

skomentuj (0)

British Library w poszukiwaniu praw autorskich 2011-09-16 00:03:48

Barbarę Stratton. Cały raport możecie Państwo znaleźć pod adresem: http://pressandpolicy.bl.uk/imagelibrary/downloadMedia.ashx?MediaDetailsID=1197.
Życzymy przyjemnej lektury.

Tagi: british library, barbara stratton

skomentuj (0)

Wirtualne wystawa w Europeanie 2011-09-16 21:41:25

Wśród czterech obecnie dostępnych wystaw znajduje się jedna,.

Słownik terminów, skrótów w aktach i dokumentach archiwalnych

DIE INSCHRIFTEN DER STADT MAINZ

GESAMMELT UND BEARBEITET VON RÜDIGER FUCHS, BRITTA HEDTKE UND SUSANNE KERN

 

Szczegółowy.

I am learning peacefulness, lying by myself quietly

Szkocką stolicę. Potężne monumenty z kamienia. Ale ludzi tu za dużo. I nie słychać prawie angielskiego. Po 4 dniach, pomimo wielu godzin straconych w korkach, wiem już gdzie Big Ben, Houses of Parliament, Westminster Abbey, Natural History Museum, Science Museum. Docieram do British Library i Richmond, gdzie wreszcie słyszę angielski, robię zdjęcia domu Virginii Woolf na Paradise Street.
Po 5 dniach opuszczam to miasto cała zapłakana i skulona na autobusowym foteliku w drodze na lotnisko, bo właśnie pożegnałam na 6 miesięcy ukochaną.

Szescstopni

Na te urocze stworzenia, to warto wspomnieć o odkryciu pięknie ilustrowanych średniowiecznych przepisów na przyrządzanie jeży, kosów, a nawet jednorożców, o czym poinformowano pierwszego kwietnia (en) na “Blogu Rękopisów Średniowiecznych i Wcześniejszych” w British Library. Może to te przepisy stosowano do przygotowania puszek, o których jest mowa na końcu tego wpisu.

↬ io9