O czym chcesz poczytać na blogach?

Brewer

Widziałam

Bohaterka filmu to biała nimfomanka, którą z choroby będzie próbował wyleczyć czarny bluesman.   Więcej >>

ocena użytkowników:
niezły (6,0) Głosów: 4
twoja ocena: Tylko dla zalogowanych. Zaloguj się lub zarejestruj.
obsada:Samuel L. Jackson, Christina Ricci, Justin Timberlake, S. Epatha Merkerson   Więcej >>
twórcy:reżyseria: Craig Brewer, scenariusz: Craig Brewer, zdjęcia:

bezskrzydla blog

texty(jak zwykle), szarpanie za szalik(on mnie targał i dusić chciał:D)..picie grzańca..i obgadywanie swych żyć..moje wydaje się barwiiejsze jeśli chodzi o love..u niego ciężej jest..niestety...za to towarzycho chyba lepiej u niego stoi...w domu u mnie lepiej..hm..w szkole to chyba równia:) ...pochyła(hyhyhy!!)

zaliczenia mam z wszystkiego już:)..index wypełniony po brzegi:>
..średnia..4.09 - nie jest źle..chociaż...:)

poza tym śnieg pada..i topi się zaraz, niestety.. bo fajnie jak biało jest...

dziś we wrocku w Empiku był Gene Brewer i podpisał mi swe dwie książeczki "K-PAX" i "W promieniu słońca", które wczoraj i dziś zakupiłam w empikach.. hihi..wreszcie rozszyfrowałam jego pismo ..
"To malwina with bestes wishes Gene Brewer, 30 Jan. 2003"
sympatyczny koleś z niego jest..taki okularnik, zsiwiały, o dłuższych kudełkach..miłę ma spojrzenie, takie bystre i przyjazne..
ciekawe co o polsce sądzi:)

poza tym dzis wreszcie widziałam się z mym MoDU.. i było przecudfuckunbiście... czyli nieziemsko:)...
jego mama jest niezła takze..

a ja mego MoDU coraz bardziej.

RECENZJE FILMOWE - KRÓTKO I NA TEMAT

Stary drugoplanowy wyjadacz). Kim Basinger i Sam Shepard nieźle miotają się uczuciowo w rolach głównych w opustoszałych jestestwach na pustyni Mojave a całość swą sennością przywodzi na myśl "Trzy kobiety". Jednak nastrojem to bardziej sfilmowana sztuka teatralna niż doświadczenie stricte filmowe.  
17:50, rob3
Link Dodaj komentarz »
JĘK CZARNEGO WĘŻA/Black Snake Moan (2006 USA)** reż.Craig Brewer
Tytuł zaczerpnięty ze słynnego bluesa Blind Lemona Jeffersona z 1927 roku. Rzecz dzieje się współcześnie na południu Stanów i jest/stara się być alegorią na temat winy, kary i odkupienia. Niestety, w pewnym momencie (i to już niedaleko od początku filmu) staje się auto-parodią. Ładnie obdarzona kobiecymi wdziękami Christina Ricci gra postać totalnej nimfomanki, która trafia pod skrzydła bogobojnego murzyna (Samuel L.Jackson z cytatami biblijnymi śmiesznie przywodzi na myśl swą nienaganną kreację z Pulp Fiction", a z pewnością nie to twórcom.

News - Koszykówka w najlepszym wydaniu

Ze względu na nową jakość drużyny. Ich roster, jakby się mu bliżej przyjrzeć, jest dość ciekawy. Najciekawsze nazwiska to Love i Beasley. Zarówno jeden jak i drugi zdążyli się już pokazać z dobrej strony. Kevin Love w barwach narodowych, zaś Michael Beasley w pre-season. Ale to ten pierwszy będzie gwiazdą drużyny. Mam jednak nadzieję, że Beasley pokaże się w tym sezonie z dobrej strony, bo jak narazie tylko pierwszy mecz zagrał na wysokim poziomie. Nieźle spisuje się także Wesley Johnson. I jest to jednym z trzech rookies (Cousins, Wall, Johnson), którym osobiście kibicuję. Ostatnim jasnym punktem wików jest Brewer. I na tym kończy się lista ciekawych punktów timberwolves.Mógłbym jeszcze wspomnieć o centrach, ale ci o ile w obronie poniekąd dają radę, o tyle w ataku są zupełnie nieudolni.

PS.: Specjalnie ominąłem Flynna. W poprzednim sezonie nie zawodził, grał na wysokim poziomie, ale teraz jest kontuzjowany i jak sądzę ten sezon nie będzie należał do niego.

15:49, patryk.boobie , News
Link Dodaj komentarz »

filmoznawca

| Komentowanie niedozwolone

Cyrus. Reżyseria: Jay Duplass i Mark Duplass.

Ocena: 4.

Film posiada sporo zalet estetycznych i interesujących rozwiązań narracyjnych. Porusza problem, „odcięcia pępowiny” na tle samotnej matki, która próbuje ułożyć sobie życie prywatne.  Bardzo dobra gra aktorów: Catherine Keener i Charlie Brewer.

co w książce piszczy...

Dziwka

Porażająca historia życia rodziny na tle prostytucji, handlu żywym towarem, pedofilii. „Dziwka” Martiny Cole to wciągająca lektura, trudno się od niej oderwać ale i trudno uwierzyć że takie życie istnieje naprawdę. Dla mnie to wszystko jest niepojęte.

„Dzieci są dla Joanie Brewer całym światem. Gotowa jest zrobić wszystko, byleby tylko zawsze były najedzone i dobrze ubrane, zarabia dla nich pieniądze nawet na ulicy. Bo Joanie Brower jest prostytutką. Żyje w ciągłym strachu, że któreś z dzieci zostanie jej pewnego dnia odebrane. Osiemnastoletni Jon Jon jest po szyje zanurzony w światku przestępczym, a Jeanette, zaledwie czternastoletnia, wie o życiu znacznie więcej, niż powinna. Jednak Joanie najbardziej przeraża los Kiry, ponieważ w świecie, w którym nikomu nie można ufać, Kira – jedenastoletni aniołek swojej mamusi – jest najbardziej ze wszystkich jej dzieci podatna na.

motyla noga!

I think you love me
....
wild thing wild thing wild thing wild thing wild thing wild thing wild...

- śpiewał Zwierzak i walił w perkusję, dopóki go Świnie nie pojmały i siłą nie odciągnęły. (Musicie mi uwierzyć na słowo, że tak właśnie śpiewał - bo o ile normalna wersja tekstu jest wszędzie, to wersji Zwierzakowej nie znalazłam nigdzie w internecie). Działo się to w 46 odcinku The Muppet Show (seria druga, rok 1977, odcinek z Teresą Brewer). Konsultantem muzycznym programu był Larry Grosman. A może Ray Charles? Albo i jeden i drugi...

TVP nadawała "The Muppet Show", jakieś 4,5 roku temu. Mam nagrane prawie wszystkie odcinki, mimo że były przypadkowo dobrane, koszmarnie przetłumaczone i w dodatku puszczali je w paśmie dla dzieci.

A przypomniało mi się, bo w radiu zagrali "Wild thing".

A "Wild thing" Zwierzaka to przypadek, kiedy cover jest ciekawszy od oryginału. (Z całym szacunkiem dla Oryginału - ale tam.