O czym chcesz poczytać na blogach?

Botox

dermatologia.blog

skomentuj (0)

Botox - nie taki straszny jak go malują 2008-06-20 16:06:19

Nikt nie chce się starzeć. Jesteśmy opętani obsesją ciała doskonałego, ideą wiecznej młodości, która atakuje nas z ekranu telewizora, internetu, radia, wszechobecnych reklam. Ale znienawidzone zmarszczki są nieuniknioną oznaką mijającego czasu. Nikt nie jest w stanie zapobiec upływowi kolejnych lat. Jednak w dobie dynamicznego rozwoju medycyny estetycznej i kosmetologii, uzbrojeni w wiedzę na temat fizjologii skóry i świadomi właściwości surowców kosmetycznych możemy opóźnić pojawienie się oznak starzenia.

Z pewnością każda z nas słyszała o botoxie

Witamy w Poznaniu. Welcome to Poznan.

Latach botox najczęściej stosuje się, by zminimalizować efekt starzenia się skóry, szczególnie na twarzy. Pozytywne działanie botoxu na zmarszczki zostało przypadkowo odkryte przez lekarzy okulistów, którzy wstrzykiwali botox do mięśni wokół oczu pacjentów cierpiących na skurcze mięśni twarzy. Wyraz twarzy jest wypadkową działania bodźców, wysyłanych przez mózg do komórek mięśniowych. Botox blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do drobnych mięśni twarzy, związanych z liniami wyrazu twarzy. Zapobiega to skurczowi tych mięśni, a jednocześnie marszczeniu i fałdowaniu się skóry. Botox działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zanikają zmarszczki.

W dermatologii estetycznej podstawowym wskazaniem do użycia botoxu są zmarszczki mimiczne, takie jak: zmarszczki w kącikach oczu – tzw. “kurze łapki”, zmarszczka między brwiami – “lwia zmarszczka” czy zmarszczki poprzeczne czoła.

Botox zaczyna działać po 2-3 dniach od.

...zrobione-zadowolone.. - Onet.pl Blog

Dwie jednostki więcej , które miały za zadanie wzmocnić i przedłużył efekt. Tym czasem skróciły go o połowę.. Zaczęłam więc szukać informacji na ten temat i okazało się , że istnieje na rynku jeszcze coś takiego jak DYSPORT i MYOBLOCK ktore różnią się czasem działania, zawartością toksyny w składzie. Wszystkie te substancje są bardzo trudne w przechowaniu. Moje obawy powinien zwrócić fakt, że już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej z panią prowadzącą rejestracje mogłam swobodnie zadecydować o terminie i godzinie wizyty...tym czasem inni lekarze umawiali wszystkie pacjentki na botox w jednym terminie i krótkich odstępach czasu gdyż otwarta fiolka z botoxem powinna zastać zużyta w ciągu 3 godzin od jej otwarcia -tak poinformował mnie jeden z lekarzy, w przeciwnym wypadku traci swoje właściwości.Dlatego właśnie potrzebnych było około 5ciu chętnych do zabiegu pacjentek, żeby lekarzowi opłacało się otwierać nową fiolkę. Nie wiem więc czy złe warunki przechowywanie botuliny czy jej tańszy odpowiednik sprawiały, że nie działała ona jak powinna. Dziś po przejrzeniu opinii na temat tego doktora w internecie i na podstawie własnych doświadczeń wiem, że nie jest to.

Botoks - fakty i mity, czy warto? - Onet.pl Blog

Przy podawaniu. Sam zabieg trwał do 10 minut - ekspresik.

Pani Doktor kazała mi się dużo uśmiechać aby mi się botox w mięśniach dobrze rozprowadził. Poza tym zabroniła się dzisiaj upijać alkoholem, schylać i kłaść przez 2 godziny oraz latać samolotem (i tak nie planowałam w dniu dzisiejszym   ).

Teraz będe czekać na efekty, liczę, że mi te okropne zmarszczki znikną w najbliższych dniach  .

botoxwoman (22:08)
Skomentuj mnie

01 maja 2010
Jeszcze więcej toksyny (botoksu), proszę.....

Witam serdecznie na moim blogu.   

Zaczęłam go pisać aby podzielić sie z Wami moimi wrażeniami po iniekcjach botoxu.

Wiele różnych informacji na temat.