O czym chcesz poczytać na blogach?

Bosch

metabo.blog

Się psuło i w serwisie spędzało następne 14 dni. Gorzej jeśli przychodziła wycena za naprawę w wysokości 3/4 ceny nowego urządzenia. Co innego mogę powiedzieć o szlifierkach i wiertarkach Metabo, Bosch, Festool i Makita. Elektronarzędzia tych marek wybierały głównie osoby, które pracowały już wcześniej profesjonalnym sprzętem i firmy, gdzie pracownicy dawali w kość narzędziom pracy. Większość z tych maszyn trafiała do serwisu dopiero po upływie gwarancji (Metabo i Bosch dla firm dają jedynie roczną gwarancję) i przeważnie były to drobne, co nie znaczy tanie naprawy. Profesjonalne elektronarzędzia bez problemu swoją pracą zwracały zainwestowane w nie pieniądze. Praca bez wytchnienia na 2 zmiany, żadnej taryfy ulgowej i zero usterek przez długi czas tak właśnie można scharakteryzować szlifierki i wiertarki Metabo, Bosch, Makita, Festool czy Protool. W przeciwieństwie do nich wiertarki i szlifierki Ferm,

historia sztuki

Nie używa się tu białej farby - na papierze nic nie zasłoni, a zamalowany obszar można w ostateczności nieco rozjaśnić malując zamalowane miejsce samą wodą, co jednak powoduje przy okazji rozszerzenie się barwnej plamy. Również nakładanie jasnych kolorów na ciemniejsze nie rozjaśnia ich, a jedynie zmienia odcień. Wyraźniejszą zmianę daje jedynie nałożenie ciemniejszej barwy na jaśniejszą, jednak praktycznie cała akwarela jest transparentna, czyli przezroczysta. Wielu malarzy nie miesza nawet farb przed nałożeniem ich na papier, a "mieszanie" odbywa się bezpośrednio na papierze - nakładanie czystych warstw danego koloru na poprzedni powoduje uzyskanie koloru pośredniego.

Juliusz Fałat - to jeden z mistrzów techniki akwarelowej.

09:00, kathleena
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 lutego 2010
Hieronim Bosch - Ogród ziemskich rozkoszy

Schulzoid

Blog.interia.pl Następny blog »
Schulzoid
Schulzoid.blog.interia.pl
Notki
OPTYKA BOSCHA – I NIE TYLKO... 2007-04-21


Nie przepadam w jakiś szczególny sposób za historią, ale średniowiecze jest tym okresem, który mnie zawsze fascynował. To niezwykle barwne czasy, pełne sprzeczności... Z jednej strony głęboka religijność, wspaniałe katedry – które do dzisiaj olśniewają rozmachem i bogactwem, a z drugiej strony: stosy jako rozstrzygające argumenty (auto de fé), zdziczałe danse.

odlewniarekonstrukcje.blog

Bardziej niezawodne, mają lepsze parametry pracy. Ale z przykrością muszę stwierdzić również wysoką cenę i ten fakt nas limituje, ale taka zasada: jak mamy kasę to nie oszczędzać im lepsze urządzenie tym bardziej pewna praca.

A więc trochę o parametrach wiertarek.
MOC, ale klienci lubią to coś, pierwsze pytanie to ile ma mocy? A jak np. do takiej wiertarki 500 W podłączymy 5 żarówek 100W to już mamy 1000W mocy. Jest to parametr bardzo istotny jakkolwiek pamiętajmy, że niedrogi sprzęt często ma podane parametry z kosmosu i niekoniecznie musimy na takich opisach polegać. Firmy Bosch i Makita nie fabrykują takich rzeczy tam moc odzwierciedla to, co może taka wiertarka.
Moc wiertarki jest istotna przy wierceniu otworów o sporych średnicach w drewnie, metalu czy betonie. Wiertarki dla majsterkowiczów zaczynają się od 500W i kończą na 750W. Natomiast profesjonalne zaczynają od 300W i kończą na 1050W ( Makita HP2050 ). Małe moce to również mała masa wiertarki, jeżeli potrzeba wiercić otwory o średnicy 2 mm w tysiącach codziennie to waga narzędzia ma duże znaczenie.

Z mocą łączy się przekładnia biegów. Jeżeli wiertarka ma 2 biegi to na pierwszym ma.

amarantus.blog

Wiertarki są bardziej niezawodne, mają lepsze parametry pracy. Ale na nieszczęście także wysoką cenę i ten fakt nas limituje, ale taka zasada: jak mamy kasę to nie oszczędzać im lepsze narzędzie tym bardziej wygodna praca.

W tym momencie trochę o parametrach wiertarek.
MOC, ale faceci lubią to coś, pierwsze pytanie to ile ma mocy? A jak np. do takiej wiertarki 500 W podłączymy 5 żarówek 100W to już mamy 1000W mocy. Jest to parametr bardzo istotny jednakże pamiętajmy, że tani sprzęt notorycznie ma podane parametry z kosmosu i niekoniecznie musimy na takich opisach polegać. Firmy Bosch i Makita nie robią takich rzeczy tam moc oddaje to, co może taka wiertarka.
Moc wiertarki jest kluczowa przy wierceniu otworów o wielkich średnicach w drewnie, metalu czy betonie. Wiertarki dla majsterkowiczów zaczynają się od 500W i kończą na 750W. Tymczasem profesjonalne zaczynają od 300W i kończą na 1050W ( Makita HP2050 ). Małe moce to dodatkowo mała masa wiertarki, jeżeli potrzeba robić otwory o średnicy 2 mm w tysiącach na dzień to waga narzędzia ma gigantyczne znaczenie.

Z mocą wiąże się przekładnia biegów. Jeśli wiertarka ma 2 biegi to na pierwszym ma niskie.

Przyjaciele


SEAT wznosi nowy budynek siedziby głównej firmy w Martorell (Iberia Motor Company S.A. / 06-12-2004) Uroczystość wmurowania „KAMIENIA WĘGIELNEGO” W dniu 2 grudnia br. na terenie zakładów produkcyjnych SEAT-a w Martorell, uroczyście wmurowano „kamień węgielny” pod fundamenty nowego budynku, w którym siedzibę znajdą biura centrali firmy. Budynek, którego ukończenie zaplanowano na wiosnę 2006 roku, zwraca uwagę funkcjonalnością i nowatorstwem projektu architektonicznego.

Nagroda dla Boscha i Audi (Robert Bosch Sp. z o.o. / 07-12-2004) Firmy Bosch i Audi otrzymały w Dearborn w USA wyróżnienie od organizacji SEMA (Specialty Equipment Market Association) i SAE (Society of Automotive Engineers).

Wyniki Finału Polskiej Edycji Konkursu TOP SERVICE PEOPLE (Iberia Motor Company S.A. / 16-01-2005) Tuż przed Nowym Rokiem w siedzibie Iberia Motor Company (IMC) S.A. – generalnego importera samochodów marki SEAT w Polsce - odbył się Polski finał konkursu „Top Service People.

_Blog amarantus72 - e-blogi.pl

Sprzęty są bardziej niezawodne, mają lepsze parametry pracy. Ale na nieszczęście także wysoką cenę i ten fakt nas limituje, ale taka zasada: jak mamy kasę to nie oszczędzać im lepsze narzędzie tym bardziej komfortowa praca.

A więc trochę o parametrach wiertarek.
MOC, ale faceci lubią to coś, pierwsze pytanie to ile ma mocy? A jak np. do takiej wiertarki 500 W podłączymy 5 żarówek 100W to już mamy 1000W mocy. Jest to parametr bardzo istotny aczkolwiek pamiętajmy, że tani sprzęt nagminnie ma podane parametry z kosmosu i niekoniecznie musimy na takich opisach polegać. Firmy Bosch i Makita nie fabrykują takich rzeczy tam moc odzwierciedla to, co może taka wiertarka.
Moc wiertarki jest istotna przy wierceniu otworów o wielkich średnicach w drewnie, metalu czy betonie. Wiertarki dla majsterkowiczów zaczynają się od 500W i kończą na 750W. Tymczasem profesjonalne zaczynają od 300W i kończą na 1050W ( Makita HP2050 ). Małe moce to dodatkowo mała masa wiertarki, jeżeli potrzeba robić otwory o średnicy 2 mm w tysiącach dziennie to waga narzędzia ma gigantyczne znaczenie.

Z mocą kojarzy się przekładnia biegów. Jeśli wiertarka ma 2 biegi to na pierwszym.