O czym chcesz poczytać na blogach?

Borelioza

mamine życie - Onet.pl Blog


25 lipca 2011
Borelioza
Borelioza wywoływana jest przez bakterię przenoszoną jak wiadomo przez kleszcza. Może rozwijać się praktycznie we wszystkich narządach, dlatego też grupa powikłań choroby jest bardzo szeroka. Np. są nimi powikłania neurologiczne, takie jak: zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu, porażenia nerwów. Ponad połowa zakażonych cierpi na choroby stawów. Borelioza powoduje też zagrożenia dla serca, wywołując zapalenia osierdzia, w wielu przypadkach prowadzi do bloku serca. U niektórych chorych dochodzi nawet do rozwoju choroby psychicznej. W pierwszej fazie, mniej więcej miesiąc po ukłuciu kleszcza powstaje czerwona plama... Taka własnie pojawiła się u mojego syneczka :( Jakiś czas temu miał kleszcza, a potem powstała plama. Lekarz potwierdził niestety nasze obawy. To właśnie borelioza! Od razu zapisał antybiotyk i skierował na wszelakie badania. Czeka nas długie leczenie i modlę się w duchu by skuteczne! Tyle się naczytałam o tej chorobie, wiem że jest okropna i nie mogę uwierzyć, że dotknęła mojego kochanego syneczka :( Pani doktor.

sentymentalnie o niczym czyli ja dla siebie

wróć na bloga bywasz tu jeszcze?
(będziesz tu pewnie dopiero za jakiś dłuuugi czas więc pewnie mimo, że piszę do Ciebie do znów do siebie)

wiem, że to najgłupsze z pytań jakie mogę zadać , ale czy wiesz, że mi się śniłeś w nocy z 7 na 8?

(mój Boże, jak można pytać kogoś czy wie, że się komuś śnił) :oD

aż się roześmiałam, prawie moich chrapiących chłopców obudziłam...zupełnie nie wiem o czym pisałeś... do alice...
zrobiłam się tak nieintuicyjna i małokumata... moja matka na to mówi: to nie skleroza, to borelioza :o)

a no właśnie, boreliozę mam, wszyscy mamy :o/czytałam gdzies publikację naukową, ktora zaczyna się: "Borelioza, zwana także Chorobą z Lyme, jest chorobą ludzi kochających życie"... też się wtedy roześmiałam ale tak właśnie jest

co do puszczania i wymyślania to przecież życie płynie samo. kiedyś strasznie lubiłam piosenkę która zaczyna się "Twoje życie w Twoich rękach! stańcie i stawcie opór!",  a teraz jakoś już do mnie nie przemawia.

w moim dziwnym wyciszeniu oddaję się gdzieś temu nurtowi. dopiero teraz się tego nauczyłam. że tak na.

Wszystko o naszych domownikach-pieskach

Zwierzęcia - nie występuje drapanie czy niepokój.

Jeśli zauważymy kleszcza na ciele zwierzęcia, należy jak najszyciej gousunąć. Pomocna w tym celu może być specjalna penseta do wykręcaniakleszczy.

Uwaga! Kleszcza należy zawsze wykręcać w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara! Wynika to ze specyficznej budowy aparatu gębowego kleszcza.

Im wcześniej usuniemy kleszcza (im mniejsze będzie on miałrozmiary),tym mniejsze ryzyko zakażenia. Aby kleszcz zakaził zwierzęprzenoszonąchorobą, z reguły powinien pić krew przez ponad 24 godziny.

Trzeba jednak pamiętać, że kleszcze mogą przenosić wiele groźnychchorób: borelioza, piroplazmoza (babeszioza),erlichioza,haemobartenelloza, tularemia, kleszczowe zapalenie mózgu iopon mózgowych czy gorączka plamista.

Najczęściej występującą chorobą jest piroplazmoza (babeszioza).Wywołuje ją przenoszony przez kleszcze pierwotniak Babesia canis, któryatakuje i niszczy czerwone krwinki, w wyniku czego dochodzi dopostępującej anemii i uszkodzenia wątroby i nerek. Bez szybkiejinterewencji lekarza babeszioza kończy się śmiercią zwierzęcia.

Objawy, na które warto stale zwracać uwagę, to osłabienie igorączka,często również zmniejszony apetyt. Z czasem choroba zaczynarozwijaćsię w błyskawicznym tempie, pies.

Pod wiatr

Kolejne stadia (4-5) odczepiają się od żywiciela już po około godzinie, dlatego najbardziej ekspansywne są larwy. Dorosłe osobniki są odporne na niskie temperatury a głodować mogą ponad rok, zaś nimfy nawet do 3 lat. Kłują boleśnie a świąd utrzymuje się dość długo. Mogą przenosić krętki Borelia anserina oraz zarazki gorączki Q, paraduru gołębi oraz piroplazmozę ptasią. Wirus kleszczowego zapalenia mózgu zachowuje w nich żywotność przez 450 dni. Przyczyniają się do powstawania alergii oraz astmy.

Obrzeżek gołębień spotykany jest w Europie, Ameryce Północnej, Afryce i Azji Mniejszej, głównie w.
DIAGNOSTYKA CHORÓB PRZENOSZONYCH PRZEZ KLESZCZE


Powszechnie spotykane w lasach, ogrodach i na łąkach kleszcze, są rezerwuarem niebezpiecznych dla człowieka mikroorganizmów. Nawet co trzeci kleszcz jest nosicielem patogenów wywołujących groźne choroby (borelioza, babeszjoza, bartonelloza). Wczesna diagnostyka genetyczna daje największą szansę na szybkie rozpoczęcie leczenia uniknięcie uciążliwych powikłań.Centrum Badań DNA Sp z o. o. uczestniczyło w międzynarodowym szkoleniu organizowanym przez ILADS (ang. International Lyme and Associated Diseases Society).

STRONA GŁÓWNA - KANDYDOZA

Wpływ mikrobów na układ immunologiczny
BADANIA KLINICZNE PREPARATÓW
BioMarine
Wpływ probiotyków na układ immunologiczny
BORELIOZA
Zaawansowane tematy w boreliozie
F O R U M
Nasze dyskusje
FUNDACJA Dom Rain Mana
Strona fundacji
LABORATORIA

Na wsi

W stanie fizycznie obrobić całości w ramach jednej dniówki. Kolejna dostawa więc w najbliższą środę. Do Gminy już jakiś czas temu zostało złożone pismo z prośbą o przebudowę drogi. Pani burmistrz przyjęła do wiadomości. Być może nastąpi to jeszcze za jej kadencji, ale nie wcześniej niż w 2013 roku.   

 I wreszcie upragniona wiadomość z komputerowego serwisu. Przepalony został jedynie przewód! Komputer nie ucierpiał. Wykpimy się więc około 100 złotymi. A mieliśmy już z M. bardzo czarne wizje. Łaskawie więc kończy się dla nas ta elektryczna historia.

Sobota czyli borelioza i Międzylesie

Przed południem wybieramy się do Kłodzka: ja by kupić kolorowe kartony , w których w końcu umieszczę murszejącą w garażu resztkę mojego dobytku, M. - z umówioną wizytą u epidemiologa, bo znów dopadły go kleszcze, a ukąszenia - prawdopodobnie po nich - nijak nie chcą zniknąć. Po wizycie M. uspokojony i wyraźnie pod wrażeniem kompetentnego pana doktora. Diagnoza, po wywiadzie z pacjentem, przestudiowaniu wyników badań krwi i oględzinach objawów  brzmi: rozpoznanie boreliozy wyjątkowo mało prawdopodobne.

Późnym popołudniem jedziemy do Międzylesie na rockowy piknik.

Wieczorem,.

pierwsza żona - a woman's right to shoes

Wiec ja odlozylam do kubeczka.
i kombinuje z ta polka, a ona sie nie chce wsówac.
zbil sie kieliszek i szklanka (zaraz dzieciary sie potna i polkna to szklo na mur beton).
I WTEM! patrze a kulki nie ma.
kurwa wyparowala.
na podlodze,w smieciach,pod kanapami. niema.
wiec na pewno zjadl ja franek. Spadla mi i ja zerzarl za moimi plecami.
Znajome matki mowia ze pchelka idzie 24h a lisc od fikusa 8h.
WIec wypatruje teraz tej kulki.
nie wiem czy zjadl ale moze zjadl?
(wczoraj 17 min szukalam buta od lalki barbi. i gdzie byla rozowa wyjsciowa szpilka? u Fransa na jezyku. fetyszysta).

no wiec nie wiem czy kolkusz, czy szkarlatyna, czy kulka czy borelioza.

czy moze choroba psychiczna matki.ha, cukinia jak cukinia.
Rosnie mi dynia haikkido.

pora na dobranoc.

skomentuj (20)

2007-07-05 18:56:04

kap kap

siedzimy. w domu. z bahorkami.
pada. bahorki nawet fajne. no jakos tak milusio jest.
stary ma urlop wiec stal sie czlowiekiem, szkoda tylko ze na 3 tyg tylko w roku staje sie czlowiekiem.
nie wiem czy 3 tyg czlowieczenstwa mnie zadowala.
to takie niewiemjakie ze praca tak upadla.

KOCHANIE ALE JESTES MIECIUTKA.