O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Borderline

beautyeye

Ludzie czasem do mnie uwagi przywiazuja, i jak czesto myla sie myslac, ze wiedza o mnie wszystko..albo chociaz troszke..


niziol :bylam w muzeum
X :Jakim?
niziol:museum of london
historia londynu od czasow pradawnych z wykopalisk, przez rzymski najazd, sredniowiecze i tak dalej
X :Ale ze tak z wlasnej nieprzymuszonej woli???
niziol:no?
X :Nie masz goraczki??
niziol:ja lubie muzea......
czesto chodze do galerii
na wystawy


10 lat prawie mnie zna, a zaskoczylo ja ze bylam w muzeum dla czystej przyjemnosci..

 

22:02, beautyeye
Link Komentarze (2) »
..borderline..

Osobowość chwiejna emocjonalnie typu borderline (pograniczne zaburzenie osobowości, osobowość.

Nietórzy ludzie myślą, że widzieli diabła. Inni mają pewność...

Czyli 'z pogranicza' (borderline personalisty disorder).
Chociaż osobowość 'z pogranicza' doczekała się niezliczonej ilości opisów, to nadal nie ma jednoznacznej definicji. Jedni badacze wskazują na jej wyłącznie biologiczny charakter, dla innych są to nieprawidłowości charakterologiczne (umieszczone między nerwicami a psychozami) lub zaburzenia psychiczne leżące na jednym kontinuum ze schizofrenią. Wielu psychologów, wskazując na osłabioną kontrolę impulsów u ludzi z osobowością borderline, umieszcza to zaburzenie wśród zaburzeń antyspołecznych. Są i tacy, którzy uważają je za rezultat zespołu stresu pourazowego i raniących doświadczeń z dzieciństwa. Próby opisu ludzi z osobowością borderline tworzą niejednoznaczny i pełen sprzeczności wizerunek człowieka pragnącego wypełnić przejmującą, wewnętrzną pustkę poprzez dramatyczne poszukiwanie kontaktu. Ów człowiek jest niestabilny uczuciowo, wchodzi w intensywne związki.
Potrzeba więzi jest u ludzi z osobowością 'z pogranicza' niezwykle silna. Związek z drugą osobą ma dla nich szczególne znaczenie - nadaje życiu sens, stanowi gwarancję bezpieczeństwa, a także swego rodzaju wyróżnienie i nagrodę. Jednak tak jak silna jest potrzeba pozostawania w relacji, tak wszechobecny jest strach przed utratą partnera i lęk przed odrzuceniem, aby nie przeżywać goryczy domniemanej porażki, człowiek z osobowością borderline sam 'zrywa',.

I know you love me - Onet.pl Blog

Przytłoczeni swymi uczuciami; (2) nieuzasadnioną chwiejność lub zmienność nastrojów; (3) silne i nieadekwatne napady złości lub „burze uczuciowe”, co w połączeniu z impulsywnością może prowadzić do lęku, przemocy lub działań autodestrukcyjnych; (4) mocne angażowanie się w związki emocjonalne, mimo odczuwanej w związku z tym traumy.

Lęk przed porzuceniem

Pacjenci z borderline mają niespójne ja. Aby uchronić swoje ja przed dezintegracją, stosują mechanizmy obronne o charakterze schizoidalnym lub paranoidalnym. Są też podatni na prowadzące do poważnych zaburzeń okresy fragmentacji. Pacjenci ci chronią swoje ja poprzez regulowanie stopnia bliskości interpersonalnej.

Pacjenci z borderline mają albo nadmierne albo zdewaluowane poczucie własnej wartości. Jest ono chwiejne i zależy od aprobaty oraz szacunku okazywanego im przez innych.

acjenci z borderline mają nadmiernie rozwinięte "superego". Przejawia się to poprzez: (1); wykazywanie rozszczepienia w funkcjonowaniu superego, polegające na impulsywnym uciekaniu się do działań, za które się później nienawidzą; (2) trzymanie się surowych norm moralnych połączone z okresowym ich naruszaniem; (3) surową samoocenę i prześladowanie przez superego, jeżeli naruszy się jego standardy.

Pacjenci z borderline mają intensywne i niestabilne związki z innymi, często trzymają innych na dystans, przeżywają w związku z tym zmienne.

Tak, jestem Borderline...

Ale jak widac wyszedłem z tego. Czy żałuję że się nie udało? Tak, jak najbardziej. Nie mam koncepcji dla kogo żyć. Zabezpieczyłem się, znów mam to co miałem. Tym razem SMSa nie będzie....

Komentarzy: 1 Wszystko wraca... 07.04.15 Zmieniłem komputer, zmieniłem system. Znowu wraca to wszystko. Po prostu zainstalowałem, jak każdy. Jak tysiące ludzi. Ale jak zawsze mnie nie działa. Nie wiem dlaczego ja...
Ale nie o tym chciałem. Znów wraca Borderline, wystarczyło trochę nerwów i znów była agresja. Kolejna klawiatura nie wytrzymała próby czasu. A może moich rąk, które uderzyły w klawisze, ale we wszystkie na raz. Potem już było tylko kilka ruchów i jest w kawałkach. Zawsze kupuje najtańsze bo nie ma sensu przepłacać. Nie brałem Lamitrinu kilka dni i Borderline wraca. Jak bumerang. Zresztą wystarczył jeden telefon od ojca. Znów wiedział lepiej, znów byłem głupi. Potem tylko pierwsze zdenerwowanie i wystarczyło.
Znów alkohol, żeby sie uspokoić. Nie myśli się wtedy, niszczy wszystko jak leci. Najgorsze że jest świadomość że to kosztuje, a jednak, niszczy. Refleksja jest potem, żal,.

borderline.blog

Z tych osób, spotkało coś strasznego w życiu…. Będąc tam nie da się nie widzieć tego bólu… krzywdy…. Tam dobrze widać szarość, a raczej czarną stronę życia, mimo, że świeci słońce…

Szpital psychiatryczny wiele mnie nauczył…

Obecnie staram się dostać na psychologię, nie ze względu swoich problemów, czy pobytów w szpitalu, mam inny powód, ale myślę, że moje pobyty mi pomogą w rozwoju, ponieważ znam sprawę z widoku pacjenta, a nie tylko personelu szpitala, którzy niewiele widzą, bo każdy jest świadom, że oni stoją z drugiej strony.

 

Każdego dnia noszę smutek swój i tych ludzi… nie jest łatwo…

Kocham i nienawidzę
2011-05-29 | 13:28:03
autor: borderline | skomentuj (0)

banshee.blog


-- Personality Disorder Test - Take It! --Schizotypal
Many believe that schizotypal personality disorder represents mild schizophrenia. The disorder is characterized by odd forms of thinking and perceiving, and individuals with this disorder often seek isolation from others. They sometimes believe to have extra sensory ability or that unrelated events relate to them in some important way. They generally engage in eccentric behavior and have difficulty concentrating for long periods of time. Their speech is often over elaborate and difficult to follow.

Borderline
Borderline personality disorder is characterized by mood instability and poor self-image. People with this disorder are prone to constant mood swings and bouts of anger. Often, they will take their anger out on themselves, causing themselves injury. Suicidal threats and actions are not uncommon. They think in very black and white terms and often form intense, conflict-ridden relationships. They are quick to anger when their expectations are not met.

Avoidant
Avoidant personality disorder is characterized by extreme social anxiety. People with this disorder often feel inadequate, avoid social situations, and seek out jobs with little contact with others. They are fearful of being rejected and worry about.

Borderline personality disorder

dzemik blog

Jakas inna...i nie moge spac...i mam nadzieje, ze to wszystko co mowisz to prawda, bo za dlugo na to czekalam...

skomentuj (0)... 2005-04-13 03:31:04


You May Be a Bit Borderline ...A little bit crazy...

And when you're down, your whole world is crashing

Scary thing is, these moods can change by the minute!What Personality Disorder Are You?skomentuj (0)...ach... 2005-04-14 05:03:46


...jestem totalnie wykonczona...chce mi sie spac i nie moge sie doczekac, kiedy w koncu bede sie.

Nigredo

Dziedzinie nauki, powiem tylko tyle: psychikę diagnozuje się indywidualnie, a nie po testach... Inaczej wychodzą takie kwiatki jak ten, który łatwiej byłoby określić słowem "niestabilny emocjonalnie"... Borderline'y mają zaburzenia instynktu samozachowawczego, ja w swojej autoagresji nigdy nie przekraczam pewnej granicy. Przekroczyć ją - to odebrać sobie szansę na dalsze cierpienia... A ja jestem trochę.

Personality Disorder Test Results

[slawko]

:.

Zrobilem sobie test... juz chyba kiedys cos podobnego robilem... czy te wyniki to cos zlego? :o)

.
Disorder Rating
Paranoid Disorder: Very High
Schizoid Disorder: High Schizotypal Disorder: Very High Antisocial Disorder: High Borderline Disorder: ModerateHigh Dependent Disorder: Very High Obsessive-Compulsive Disorder: High
-- Personality Disorder Test - Take It! --
-- Personality Disorders --