O czym chcesz poczytać na blogach?

Borat

Borat

(w rzeczywistości na jego słowa składały się nazwy głównych miast tego kraju) na meczu Savannah Sand Gnats w USA, w pewnym momencie przeszedł na hebrajski. W tym języku powtórzył kilka razy znaną pieśń folkową a także nazwał Kazachstan "dziurą". Jego włosy i wąsy są autentyczne, ich wyhodowanie zajmuje Cohenowi sześć tygodni. Garnitur nie był nigdy prany, co być może dodaje "obcego" zapachu i zwiększa jego postrzeganą autentyczność u rozmówców.

Istnieją sugestie, że Baron Cohen inspirował się internetowym fenomenem Mahir Çağrı, niemniej w rzeczywistości postać Borata była rozwijana od co najmniej 1995 roku (w LWT/Granada TV). W komentarzu do DVD z nagraniem pierwszego sezonu Da Ali G Show Cohen ujawnił, że ewolucja Borata była inspirowana rzeczywistą osobą spotkaną w południowej Rosji: "[...] Nie pamiętam jego nazwiska - był doktorem. Gdy tylko go spotkałem, płakałem ze śmiechu - był on histerycznie śmiesznym człowiekiem, choć w sposób niezamierzony."

3 listopada 2005 Boratowi powierzono prowadzenie ceremonii MTV Europe Music Awards w Lizbonie.

źródło: wikipedia.pl

Jak to w Rumunii

Razie była bardzo dzielna, ale chyba ten kaganek oświaty rzucony był nadaremno.


16:00, commbi
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 stycznia 2010
Borat i wioski cygańskie

Nie wiem czy to powszechna wiedza, dla mnie to było odkrycie - Borat był w Rumunii. Znalazł tu małą wioskę cygańską, która udawała Kazachstan w jego filmie. Kiedy tylko się o tym dowiedziałam, postanowiłam odnaleźć to miejsce. Zadanie było niełatwe. W przewodnikach jeszcze o tym nie napisali, a wiosek, w których mieszkają Cyganie jest w Rumunii sporo (słyszałam, że opustoszałe wsie niegdyś zamieszkane przez ludność rumuńską, niemiecką czy węgierską są zaludniane przez Romów, dla nich to jedyna szansa na swój dach nad głową). Cygańska wioska z filmu leży tuż pod Targoviste. Małe domki pozlepiane z byle czego ciągną sie wzdłuż.

johnnydeppkapisz

O Deppie w trakcie ceremonii producent pirackiej Jerry Bruckheimer, który za "Skrzynię umarlaka" odebrał statuetkę Złotego Popcornu dla najlepszego filmu.

Widzowie MTV zauważyli jeszcze kilka innych obrazów i aktorów poza Deppem i "Skrzynią umarlaka".

Mike Myers odebrał statuetkę "pokoleniową" - MTV Generation Award. Sacha Baron Cohen został wyróżniony w dwóch kategoriach - za najlepszy występ komediowy oraz najlepszy pocałunek. Tę ostatnią nagrodą podzielił się z Willem Ferrellem, z którym zagrał w filmie "Ricky Bobby - Demon prędkości".

- Niestety, Borat nie może być dziś tu z nami, ale ostatnio sława dała mu się we znaki. Nie był już w stanie jej podołać i zapisał się do kliniki odwykowej - żartował Cohen, odbierając nagrodę za kreację Borata.

Nagrodę za najlepszy czarny charakter odebrał Jack Nicholson ("Infiltracja"). Złoty Popcorn dla najlepszej walki trafił w ręce Gerarda Butlera ("300").

Po raz pierwszy w 16-letniej historii nagród filmowych MTV wręczono statuetki w kategoriach: najlepsza parodia i najlepszy film wakacyjny, którego jeszcze nikt nie widział. Pierwsza z tych nagród trafiła do Andy'ego.

blog Aniusi

Do sklepu... zeby nie bylo do POLO :P nawet nie musialam pakowac zakupow, bo jakies zule nam zapakowaly a ja sie tylko dumnie patrzylam.. :D potem maly seansik... "Borat" hmm... troche dziwny film i bazujacy tylko na jednym temacie, ale nawet momentami smieszny... :) i nadeszla okropna chwila rozstania... :( i dzisiaj sobie do 14 bylam w pizamkach i zajadalam wszystko co bylo pod reką... heh... zyc nie umierac po prostu... najwyzej bede gruba... ;) i to chyba wszycho co chcialam napisac... aa... jeszcze jedno... MartuHa wybyla z Łukaszem na 3 dni do lasu... nonono... nie ladnie... chyba sie tez za duzo Borata naogladali... ;)
teraz na pewno to juz wszystko... KC Golas i Monia... (dluuugo sie nie widzialysmy) :*:*

Komentarzy: 3 I po dlugiej przerwie... :| sobota, 17 marzec 2007, 10:43

heh... weekend nawet fajnie spedzony byl z Monika, a potem mialam 3 dni wolnego!! (kochane rekolekcje) do kosciolka oczywiscie nie.